Zvuk, muzika atd. Frontera B

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, tak nějak jsem si skoro dodělal muziku v autě, tak mě napadlo hodit sem pár foteček a typů. Třeba to někomu pomůže až bude vylepšovat hudbu.

RADIO
Základní rádio jenž maj Fonterky (Philips Car300 až 7700) jsou obyčejná rádia, žádné znich neumí MP3, externí vstup mají pouze pro měnič Sanyo/Alpine
a jejich výkon je smutných 15W sinus na kanál. Takže veškerou výměnou bych začal asi zde. Já použil dvoudinovou navigaci, což může udělat každý jen si pak někde skrze Ebay musí koupit krycí panel s Isuzu Rodeo, nebo Honda Passport. To doporučuji asi nejvíc všem co nemají palubní počítač. Pod krycím panelem je standarní prostor právě pro 2 din radio (pokud by jste šli touto variantou z praxe doporučuju rádia / navigace Pioneer.
Pkud nechcete rýpat tak po vyndání rádia Philips je zde standardní škvíra pro rádio 1 Din, zde doporučím Sony, Pioneer, Panasonic. No Name (ani Cencor a podobně) určitě nekupujte výkony jsou malý odcházej mechaniky nečitelný displeje atd. Hlavně si zkontrolujte jestli u daného rádia je čitelný display z vyššího úhlu nebo má říditelný kontrast. Neb radio je hodně nízko a na display by jste viděli prd. Co s etýče výkonu rádia dle Ohmova zákona (né zákona tržnice) Není fyzicky možno v sinusu získat z rádia při 14,4 V více jak 24 W popřípadě nějakých 40 W špičkových (vždy se řidte výkonem RMS,DIN špičkové výkony jsou velmi nadhodnocené)

Přední reproduktory
Přední reproduktory jsou dvoupásmové komponentní, to znamená že výškový reproduktor je oddělen od basového. Frontera má tady hodně velké - protože nepoužívá standarní reproduktory 130 mm, nebo 165 mm ale speciální 155 mm a ty takřka nejde sehnat v kvalitní variante. Tedy bud nechte co máte, nebo musíte jít cestou redukčního kroužku na kvalitní reproduktor 13 cm. Ten ovšem díky ploše membrány moc muziky neudělá a moc basů už vůbec ne.
Proto já osobně šel cestou velkého redukčního kroužku. A to tak že jsem vyndal mřížku a dle ní nechal udělat z MDF deskua vní díru pro 165 mm reproduktor, Zároveň tahle redukce drží výš takže si pak můžete dovolit reproduktor hluboký 65 mm, jinak pouze 55 jinak nejde stáhnout sklo.
Kdo by se s redukcema nechtěl dělat mám tu ještě 2 hotové (jeden pár repro) Po té se deska přišroubuje přesně místo půvpdních 3 krátkých šroubů za 3 dlouhé takže deska zároveň drží i tapecirung. Na závěr se vloží repráček s mřížkou jen byla u něj nebo bez.

Reproduktory v zadních dveřích
V zadních dveřích původně žádné reproduktory nejsou což je škoda, neb je to ideální velikost ozvučníce. Přidělání reproduktorů ale na samotný tapecírung není moc ideální protože je docela měkej takže se pak spíš klepou dveře než aby to hrálo. Takže jsem šel opět cestou šablonka a pak MDF a tu připevnil přímo na dveře na které pak příjde tapec ve kterém se vykrojí až po té díra podle MDF a pak přidělá reprák (opět reprák drží zárověň i tapec takže to drží a je to pevné.
Pokud půjdete touhle variantou napojte se paralelně na drátky (žlutý,modrý) jenž vedou na zadní repráčky. K těm pak dejte do serie kondenzátor (10uF bipolární) tím budou zadní malé hrát jen středy a výšky a nebudou chrastit.

Reproduktory nad zadním sklem
Jsou naprosto naprd, jako jediné sice mají standardní rozměr 10 cm ale o to hůř hrajou, žádné basy, ozvučnice neuzavřená a s dírama. Takže tady kupte cokoliv lepšího ale stejně o nikdy hrát nebude. Tedy udělějte spíš variantu zadních dveří a tyto nahraďte dvoupásmovými a knim kondík 10uF (pak budou hrát od cca 300 Hz) a nebudou chrastit.

Subwoofer
Ač je to neuvěřitelné subwoofer dokáže vyřešit vše. A to proto že již se základními reproduktory dokáže udělat hodně muziky. Všiměte si že pokud dáte nahlas rádio z basama repráky začnou okamžitě chrastit, pokud však sundáte basy na minimum, můžte si dovolit vyší nezkreslenou hlasitost, ale zase holt nemáte ty basy. Ty vám ale právě dotáhne subwoofer.
Subwoofry jsou v základu možné dva typy. Aktivní a pasivní. Pasivní je takový co k sobě potřebuje jetě zesilovač (placatá krabice velikosti knihy) Aktivní má již zesilovač v sobě a stačí mu pouze signál z rádia a napájení. Proto je tato verze 100% lepší pokud nebudete dělat velkou muziku. Další výhoda je že většinou nezabírá moc místa a když potřebujete naložit náklad, prostě jen odpojíte konektor a vyndá te ho. Já osobně mám pasivní a zeilovač ve stropě ale to asi hned tak nikdo dělat nebude. Takže cesta aktivního je jasná. I s kabeláží je to poměrně jednoduché. Protože napájení kněmuž potřebujete větší průměr kablíků je už nataženo dozádu do kufru a končí pod krytkou u heveru (pojistka je pak 20A v motorovém prostoru) zde si tedy vezmete + i - (u frontery mínus vždy kastle nebo libovolný černý drát) pak musíte dotáhnout jen dva cinche pro audiosignál se spínaným napětím. To musíte natáhnout od rádia, ale vystačíte si s jediným křížovým šroubovákem a kabel pak protáhnete bokem pod krytkama prahů. Ktomu aby jste ale dostali tento cinchový signál je lepší výměna rádia a to za takové které bude mít zezadu cinche pro Subwoofer !!! Vždy je to napsáno v popisu.

Odhlučnení a izolace
Pokud jste šílenci jako já a chcete to ještě vylapšit, zateplit odrezonovat. jsou dvě etapy. První je izolace stropu. Tde jsem sundal celý tapec koupil pár levných karimatek a přesně vyplníl mezi výztužema a nalepil chemoprenem, Nezdá se to ale teplo se drží déle naopak za sluníčka jde mín dovnitř a hluku je mín. za pár korun.
Druhá etapa je odvibrování dveří kde jsou reproduktory. Tady jsem koupil speciální asfaltový pásy. Ty se pak lepí na plechy dveří zevnitř a pod tapecírung tak aby se ozvučnice utěsnila (vždy musí dole zůstat kanálek pro odvod případné vlhkosti, né že někdo vystříká dveře bytumenem.

No a pár fotek na doplnění. když by fás někoho něco zajímalo detailnějc klidně písněte.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) DJ.Tom dne 21 črc 2010 18:06, celkem upraveno 1 x.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Další fotky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Petr Darkovičky
Příspěvky: 11
Registrován: 12 led 2012 14:42
Bydliště: Darkovičky,Frontera 2.2 DTI Limited (B),rok 2000

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od Petr Darkovičky »

Čus za kolik se da sehnat přední repro,jedna nehraje a druhá drnčí,díííík.
Frontera 2,2 DTI Limited (B),dlouhá,rok 2000 .
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od marfusak »

Ahoj, nebyly by k mani jeste ty redukce?...;)
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, jojo ještě dvě mám.
ale není to jen tak že je vezmeš a prohodíš. v zádu kvůli hloubce musíš upravit plast a samozřejmě vychytat šroubky a uchycení.

Možnost b na www.stualarm.cz si koupit redukce na 13 cm, tam nemusíš nic upravovat, ale hraje to pak samo o něco méně
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od marfusak »

Jo takhle....predstavoval jsem si to tak trochu bez nutnosti dalsich vetsich uprav...;) ...venku mrzne a v garazi se taky netopi, takze asi budu muset pouvazovat nad tim mensim rozmerem, nebo pockat do jara...;)...myslis ze ty 13cm v nejake supr kvalite doplnene aktivnim subwooferem pod sedadlem by mohly hrat priblizne jako 16cm? Urcite nechci davat zadny bazmeg do kufru a resit nejake zesilovace a tak. Mam celkem slusne cca 3 roky stare radio pioneer, ktere jsem mel pred tim v passatu a tam to s lepsimi reproduktory hralo paradne samo o sobe i bez dalsich blbinek, takze kdybych podobneho vysledku dosahl ve fronckovi, byl bych uplne spokojen...;) ...kazdopadne tedy moc diky za radu poradu...;)
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Jojo to by šlo, pod sedadlem tedy moc místa nemáš :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
marfusak
Začínající diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: 03 pro 2011 08:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od marfusak »

...taky nejsem moc narocny posluchac...;) ...mimochodem kdyz uz jsme u toho, koukal jsem ze se ti vali kdeco v garazi (teada jako ze jsi tady psal, garaz jsem ti nesacoval...;)...) ...neco co by se pod to sedadlo veslo bys tam nemel?...pripadne klidne i novyho pokud se tedy timto hardwarem zabyvas i po obchodni strance..;) ...nejsem zrovna naturou pruzkumnik slepych ulicek a nerad bych se tim zabyval nejak zbytecne dlouho...;)
Frontera B 2.2DTi 88 kW 2003
Nissan Patrol GR Y61 2.8TD - kapsa plakat, srdce jasat...;)
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od pida3.2v6 »

chlapi dotaz ,
umřelo mi originál rádio , tak tam budu cpát jiný (nový) , je tam nějaká záludnost v připojení , nebo jsou konektory univerzál ?
díky !!
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
václav
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: 12 srp 2007 20:28
Bydliště: okolo Hradce Králové

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od václav »

Prakticky tam žádná záludnost není, je to klasický iso konektor, jen tam jsou tři a ty zapojíš jen dva. Ten třetí je na displej, tam ti pujde jen datum a teplota , jako když bylo origo rádio vypnutý. Ahojda :wink:
Frontera B 2.2 DTI pneu BF Goodrich ALL Terain T/A CB Alamat 295
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od pida3.2v6 »

super , dík :grin:
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od Goauld_cz »

Některy rádia se dají pomocí redukce s displejem propojit, takže to pak ukazuje stejně jako origo. Redukce ale bývá dost drahá a jedná se spíš o dražší modely nad 3000kč a to jen pár vybraných kusů.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
heidix1982
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 04 bře 2014 20:17
Bydliště: pošumavi,Klatovy

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od heidix1982 »

Ahoj prave take drobet upravuji predni dvere kvuli vymene repro tak bych se chtel zeptat jestli nekdo nevi zapojeni kabelu. je tam modry a zluty,ale ktery z nich je - a ktery + ???
3,2 V6 24 valve, Frontera B,rv. 2001+lpg
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

PL modrý + PL žlutý -
PP modrý + ve svazku se změní u radia je jako zelený, PL žlutý - u radia se změní na šedý
LZ červený + LZ - bílý
PZ oranž/modrý + bílo/modrý -

Pokud to nějak předěláváš a hceš aby to trochu hrálo natáhni si nový stálý + k rádiu, z výroby je tam tkanička 0,75mm což je úpln k ničemu, takže si natáhnout nový až od pojistký v kabině 1,5-2,5 (červenožlutý) a mínus černý, ten stačí kamkoliv kousek na pavnou kostru.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
heidix1982
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 04 bře 2014 20:17
Bydliště: pošumavi,Klatovy

Re: Zvuk, muzika atd. Frontera B

Příspěvek od heidix1982 »

ok diky moc
3,2 V6 24 valve, Frontera B,rv. 2001+lpg
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“