Filtr klimatizace

Vše co se týká interiéru vozidla
Odpovědět
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Filtr klimatizace

Příspěvek od climberr »

Kde ho najdu? Klimoškám moc nerozumim, nevim, jestli ma auto klasickej uhlíkáč nebo něco jiného, ale chci ty vzduchovody trošku prohnat chemkou a dělat to ze vnitř přes ofuky není moc efektivní. Děkuju
Frontera 2.2 dti
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od climberr »

a kudy to teda nasava vzduch do interieru? Nekde pod torpedem?
Frontera 2.2 dti
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od Žanek »

Už to tady bylo řešený několikrát , že Frontera filtr nemá, tak jsem ho ani nehledal. :twisted: Stejně je to hovadina, do starších aut ho Opel dával a do auta, se kterým by se mělo počítat aspoň na prašný cesty nic. :roll:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od Slaava »

climberr píše:a kudy to teda nasava vzduch do interieru? Nekde pod torpedem?
Frontera není vybavena zbrojními systémy - teda kromě verze pro vývoz do Ruska a na Blízký východ.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, co se týče čistěníá klimy jsem se docela zasmál když se někdo snaží vyčistit písek sprejem.
Tedy doporučím šistění. Odklopte kastlík vyhákněte, uvidíte topení a na něm odporový reduktor pro větrák (dva šrouby) Ten vyndejte získáte krásný vchod 4x6 do země bordelu. To co jsme viděl mě viděsilo normálně hromada vysoká tak 5 cm bordelu a jehličí. za pomoci vysavače a ohlých drátů jsme to doloval půl hodiny ven. Mazec. Doporučím všem
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
climberr
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2010 11:22
Bydliště: Praha

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od climberr »

Dík moc za radu, už jsem chtěl sundavat torpedo pod prednim oknem. Uštřil si mi práci dík :)
Frontera 2.2 dti
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od DJ.Tom »

climberr píše:Dík moc za radu, už jsem chtěl sundavat torpedo pod prednim oknem. Uštřil si mi práci dík :)
Možná by stálo za to to tam sundat a kouknout se jestli by se tam nedal dát nějakej jinej filtr, bohužel jsme to tam nikdy neviděl tak nevím, ale v každém případě by jsi to odsud nevyčistil protože by jsi nejspíš viděl jen k vrtuli větráku, ale bordel se usadí před výmeníkem klimatizace protože ta má velmí úzkou mřížku a vzduch jde tudy vždycky
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
polovnik20
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2012 21:37

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od polovnik20 »

Zdravím, študoval som poctivo túto tému lebo tiež mám problém s tým že z kúrenia/klímy mi ide neskutočný prach a za pár minút mám zadrbané celé auto. vyháčkoval som ten kastlík - priehradku spolujazdca ale nepochopil som co mam vybrat aby som sa vedel dostat do toho kútenia a povysávať tam ten bordel. Dokázal som akurat vybrat na 2 šeoboch uchytený "mne neznámy" komponent ale chcely by to dáko cele otvoriť a riadne vyčistiť. čítal som tu aj riešenie s pančuškou ako filtrom ale nedokážem si to predstavit a tak chcem poprosiť o radu

ps. ospravedlnujem sa vopred za moju blbosť čo sa týka aut ale nevyznám sa v tom a radšej by som si to dal spraviť odborne ale odpoveď mechanikov na slovensku býva - kúp si lepšie auto - takže si to musím spraviť sám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B (5dv) 2,2DTi
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od DJ.Tom »

Ano, čistil jsi to skrze dobrý otvor. Bohužel toho opravdu moc lepšího vymyslet nejde, pak už jedině opravdu rozdělat celé, což je docela těžké.
Ano auto je na tohle blbé, že na vstupu není filtr, člověk vyluxuje a za týden je tam zase bordel. Napadlo mě dát nějaký filtr přímo do sání, jenže by se musel měnit jakoby od mřížky stěračů a ta se sundavá pěkně blbě, na to to sundavat jednou za rok.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
polovnik20
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2012 21:37

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od polovnik20 »

skušal som to zložiť aj celý ten spodný diel platsový , par šrobov a aj by to slo ale nehcem to veľmi siliť lebo by sa tam niečo mohlo zlomiť. ale ja priamo tam až tolko bordelu nemam takže som znepokojený lebo ked umyjem interier a zapnem kurenie tak za den mam normalne mm prachu vsade.
Frontera B (5dv) 2,2DTi
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od DJ.Tom »

ještě vyzkoušej čistící spreje, docela to funguje ale samo jen na plísně, né na mechanický bordel. Hlavně ten co ho zapneš dáš klimu a vnitřnií cyrkulaci a necháš motor a větrák 20 minut běžet.

Ještě mě napadla blbost, jestli nemáš ucpaný odtok vody od výparníku klimy. To poznáš tak, že prostě zapneš klimu a musí se ti začít po chvilce dělat loužička pod autem, jak klima odvlhčuje.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od Žanek »

Nejvíc prachu je na žebrech výměníku a ten neodstraníš jinak než vypustit klimu , celý to vyndat a vyfoukat. Nech to až ti prdne radiátor topení a sfoukneš to najednou. 8)
polovnik20
Příspěvky: 3
Registrován: 16 dub 2012 21:37

Re: Filtr klimatizace

Příspěvek od polovnik20 »

Dnes som prisiel nasraty z roboty ze idem to vyčistiť za každú cenu rozobral som to znovu do šrobika. A prišiel som na to, že ste mali pravdu - nema zmysel to vysávať lebo najviac hnusu je na spodku a tam sa nedostanem a rozobrať celé sa to neda lebo musím vypustiť klímu - keby som nebol debil a dal si poradiť ušetril by som si dva dni lamentovania. no nevadí takže to zmaknem aj s tou novou náplňou do klimy.

diky za radu
Frontera B (5dv) 2,2DTi
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“