montáž nezávislého topení

Vše co se týká interiéru vozidla
Odpovědět
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od lasky »

Ahoj Peto jenomže 2.4 je íčko a to ma v nadrzi čerpadlo a přes čerpadlo pokud nejede tak benzin neprotahneš
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od DJ.Tom »

Z Webastem bohužel nepomohu...můžu jen opět odkázat na tu stránku s návodama. Sám jsme si s Webastem naběhl protože jsem koupil nějaké z T5 z roku 2004 vypadalo naprosto jak nové a jen za 4500 i s čerpadly... jenže běží po sběrnici can-bus takže po cca minutě klekne protože nemá data se zběrnice. Takže jsem zněj ukradl to oběhový čerpadlo vody a obratem zase na aukru prodal dalšímu chudákovi za 3500.

A ta moje jednotka je trochu chytřejší :) tamta vychází jen z času prostě dělá spoždění 20 minut na vnitřní větrák což ale třeba při -10 nemusí stačit takže já hlídám teplotu vody na výměníku... zase holt je to kablík navíc a čidlo se pak přilepí na výměník v kabině.

Jojo mít dílnu tak už začnu ve velkém.. ale přemýšlím abych na tom něco měl musel bych to i s montáží dávat za 15 a nevím jestli by to pak někdo koupil.... nové topení sice stojí 21 a montáž tak 5 ale zase ty bohatý si koupí nové a ty chudší se na to vykašlou úplně. Osobně ale vím že do benzínovýho bych se asi nepouštěl :) To už jak říkáte bych tam dal radši naftový a ma,ou nádržku do motoru :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

lasky píše:Ahoj Peto jenomže 2.4 je íčko a to ma v nadrzi čerpadlo a přes čerpadlo pokud nejede tak benzin neprotahneš
to máš sice pravdu ale topení se napojuje na přepad, né na přívod, takže tam žádnej problem neni. přepadová trubky je v nádrži ve stejné hloubce jako sací. když mi svítí rezerva a je tam odhadem 5 litrů, na rovině mi topení mi ještě normálně chodí
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od lasky »

Janeš Petr píše:
lasky píše:Ahoj Peto jenomže 2.4 je íčko a to ma v nadrzi čerpadlo a přes čerpadlo pokud nejede tak benzin neprotahneš
to máš sice pravdu ale topení se napojuje na přepad, né na přívod
no jo ale když bude chtit topit tal ma vypnuty motor a to vycucne tu trosku z hadicky a bude na suchu
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Slaava »

No obě hadičky by měly výst až dolu pod hladinu, takže to topení si to pak bere z nádrže tou přepadovou a při stojícím motoru jede palivo pozpátku.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

přesně tak, normálně si to saje přes přpadovou trubku ze dna nádrže
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od lasky »

kluci nechci se hadat ale u moji byvale 2.4 vedla jedna do cerpadla a druha mela tak 2-3cm tak ji potom musel nekdo urezat
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

ne, ne, obě hadice končí až na dně. skrz to víčko prolezou ve formě trubiček a na dno pokračují takovou plastovou vroubkovanou hadicí. ta je pak jedna napojená na čerpadlo a druhá je svedená na výdod s plnícím ventilkem rezervoáru, takže končí ve stejné hloubce - fotky jsou zde - je to focené přímo na pajšlu z 2,4i , pouze je z něj vyhozené čerpadlo, protože ho mám u 2,3td ( přepad je ta hadička, co jde venkem toho bílého kyblíku )
viewtopic.php?f=23&t=2500&start=15#p68906
pavel.zaj
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 zář 2010 21:22
Bydliště: Opava Podvihov, Vuz Frontera A 2.4 dlouha,LPG sekvencni r.v. 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od pavel.zaj »

Caute kluci,

diky za vsechny rady, podle toho navodu na instalaci topeni Eber... se u benzinu pouziva klidne halvni privod od nadrze- ale jen tam kde je mechanicka pumpa na motoru. Jinak se to provadi jak psal Tom, zvlast hadice do nadrze. Pravdepodobne asi nemaji vsechny auta zpatecku do toho kose, co popisoval Peta.
Me napadl jednoduchy test, jako potvrzeni toho co psal Petr, sundam hadici z prepadu a zkusim rucni AC pumpou cerpat z nadrze beznin,pokud to pujde, tak by to melo byt OK. V nadrzi mam asi jen 15 litru- ( jezdim na LPG), ted jeste ten prurez hadice na zpatecce je 3-4 mm, jestli je moc velky ukaze az test se samotnym topenim.

Jak budu s testy hotov,tak se ozvu, co jsem zjistil.

P.
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od lasky »

Janeš Petr píše:ne, ne, obě hadice končí až na dně. skrz to víčko prolezou ve formě trubiček a na dno pokračují takovou plastovou vroubkovanou hadicí. ta je pak jedna napojená na čerpadlo a druhá je svedená na výdod s plnícím ventilkem rezervoáru, takže končí ve stejné hloubce - fotky jsou zde - je to focené přímo na pajšlu z 2,4i , pouze je z něj vyhozené čerpadlo, protože ho mám u 2,3td ( přepad je ta hadička, co jde venkem toho bílého kyblíku )
viewtopic.php?f=23&t=2500&start=15#p68906
jojo mas pravdu ta jedna vroubkovana mi tam chybela
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

pavel.zaj píše: Me napadl jednoduchy test, jako potvrzeni toho co psal Petr
P.
testovat nic nemusíš, to prostě tak to je. hele, jak tě mám rád, došel jsem ti to vyfotit, když pořád nevěříš
P1140876.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od kresta »

zrovna včera sem přemejlel jak u benzináku napojim přívod do bufika :grin: huš to vim :lol: :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
pavel.zaj
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 zář 2010 21:22
Bydliště: Opava Podvihov, Vuz Frontera A 2.4 dlouha,LPG sekvencni r.v. 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od pavel.zaj »

Super,

uz verim, misto testovani na to muzu hned vlitnout.
Je zajimave dle dokumentace, ze u verze B4W SC Eberspacher je cerpadlo benzinu mimo samotne teleso topeni, u pribuzneho diesloveho D4W SC je uvnitr. Tak jen doufam, ze kdyz manik rikal, ze je to uplne kompletni, ze pak prijde i to cerpadylko. Dneska uz to cekam. Jinak :(
P.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od Janeš Petr »

klidně to tak udělej. mám to tak letos už druhou topnou sezonu a žádnej problém s tím neni
pavel.zaj
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 10 zář 2010 21:22
Bydliště: Opava Podvihov, Vuz Frontera A 2.4 dlouha,LPG sekvencni r.v. 93

Re: montáž nezávislého topení

Příspěvek od pavel.zaj »

No, mi te Peto nemit, tak uz tady vymyslim perpetum mobile. Balik dosel, cerpadylko benzinu bylo pribaleno, tak jsem si oddechl. Jenom vyfuk ma delku tak 5 cm, nevis kde bych jej koupil ? At je to bezpecne.
Jsem sice nazhaven, ze bych ho montoval uz zitra, ale kdovi, jak mi zitra bude.
Tak to radeji necham na pristi tyden. Byl jsem potesen, prislo to i s drzakem, tak jen to nalepit nekam, ale mista uz moc nezbyva,tam kde to mas ty,mam LPG. Takze asi na druhou stranu nekde vedle posilovace brzd- smerem k motoru. Z prace si donesu silentbloky pres ktere ten drzak topeni pripevnim na karoserii- vyrobce to doporucuje.

P.
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“