Spaní v autě Frontera B

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahoj, jen kdyby to někoho zajímalo aď taky nemusí měřit.

Ve Fronterce B se dá nádherně spát. Podmínkou je však vyndat podsedáky zadních sedadel (nesundavat dva šrouby v karoserii ale 4 v podsedáku jde to lépe a nehrozí zničení závitu v karoserii)

Když se tyto vyndají zklopí se zadní opěrky a přední sedačky posunou dopředu vznikne ložná plocha cca 2 metry (v místě tunelu 180 cm v místě sedaček 202 cm)
Dělal jsem to teď provizorně že na místo ďoury za předníma sedačkama jsem si upravil kartonové krabice (rychlovýroba) a na to dvě silnější karimatky) stím že hlavama jsme leželi v kufru. Pokud se podsedáky nevyndají a jen zklopí hloubka je jen 160 cm a na tom se nikdo nevyspí)

Lepší je (zapracuji na tom ale až zase na příští rok) změřit si ďoury za sedačkama a ze dřeva si udělat bedničky na které lépnout kus koberce. Zárověň se pod ně pak něco vejde) a hlavou pak tedy spát u sedaček... proč... Protože tam vznikne více místa na ramena. Díky podběhům kol je vtomto místě šíře 100 cm (což stačí) ale obráceně je mezi zadními dveřmy takřka 120 cm což je super a pro nohy 100 bohatě stačí) pro extra dlouhány lze sklopit opěrky předních sedaček a vznikne vyšší šikmina ale pokud by se i bedničky udělali lehce do šikma vznikne i polštář a plocha cca 200-250 cm, ale to už je extrém. 200 cm bohatě postačí. Takže vyndat sedáky udělat bedničky a poté nějaký molitan. Ten se dá po spaní stočit a je pořád dost místa na zavazadla. i když na tohle cestování si dá každý asi na střechu box.
Ještě mě napadlo místo rolety udělat nějakou desku a do ní vestavět šuplíky či skříňky z hloubkou třeba 20 cm aby se tam pod ně vešli v pohodě nohy a může to být takový malý kuchnský stůl či tak. Ale to už je na další výzkum
k Hagusum taky doplněk. bez problému jsme nacpal na střechu 4 dospělá horská kola (příčníky i držáky bez zámků to jsem nahradil promotáním dvou cyklozámků i pod spodky hagusů)

Pokud má někdo nějakou praxi či doplnění rád se poučím.. s názory sem :)

Příjemné cestování :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od Franta44 »

Už jsem to takhle taky využil. I když ty sedáky mám vytažené s jiného důvodu,jelikož jezdím hlídat se psama tak mám v kufru psy a zbytek věcí jsem musel dávat na sedačky a bylo málo prostoru tak jsem ty sedáky vytáhl ven ať mám více místa na ostatí věci. Ale na spaní taky super :wink:
19072009242 1.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od sherpa »

Tome hod daky fotky jak tam nekdo lezi, 2m to uz je celkem dlouhy prostor.
ja do kufru bez vyndavani sedacek natisknu i 195 cm lyze, ale to me uz trci u levyho soferskeho ucha ty spicky. kufr je tak velky ze pojme lecco. a kdyz uz ne ..tak skibox jako doplnek.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od sherpa »

jeste 1 otazka: obvykle se spi v aute kdyz venku je necas...tedy lije a tak pod. jak tedy vyresit ucinne vetrani a zamezit kondenzaci vody....nerad bych sa rano budil v saune, zamlzena okna, nebo ze stropu rampouchy v zime.
kdyz muzu spim venku, v stanu nebo jen tak.... ve formanu to bylo muceni, ve froni sem jeste nezkousel, nebyl duvod.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

vetranie

Příspěvek od *pt* »

sherpa píše:jeste 1 otazka: obvykle se spi v aute kdyz venku je necas...tedy lije a tak pod. jak tedy vyresit ucinne vetrani a zamezit kondenzaci vody....nerad bych sa rano budil v saune, zamlzena okna, nebo ze stropu rampouchy v zime.
kdyz muzu spim venku, v stanu nebo jen tak.... ve formanu to bylo muceni, ve froni sem jeste nezkousel, nebyl duvod.
Tomas, tomu asi nezabranis ... ja som spal vo Froni iba raz, ked sme boli s Jirkom na Rumunovi a vonku prisla prietrz, ledva sme stihli zaliezt do aut ... to ze sa zahmlievali skla mi nejak nevadilo, ale vonku bola uz nad ranom riadna zima , takze pustit motor, a zapnnut kurenie ... neviem co ine by sa dalo spravit
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

No fotku jak tam někdo spí nemám takže asi nepošlu neb když spím nefotíme :) ale hlavně už jsem dal nazpět sedáky.

Co se týče větrání mám ofuky na předních sklech tak je vždy stáhnu do té míry aby ještě nepršelo dovnitř tedy tak o 5 cm, zapotí se o tam taky trošku ale určitě né moc a neudusíš se. Kdybych to ml vymakt jště líp povím si takto na pootevřené okno na nějakém háčku malý ventilátor z PC je tichý a oběh vzduchu by zajistil. Spíš je nepříjemný když prší tak to děsně bubnuje takže slabší povahy jako já jsou pořád vzhůru.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od fronterman »

sherpa píše:jeste 1 otazka: obvykle se spi v aute kdyz venku je necas...tedy lije a tak pod. jak tedy vyresit ucinne vetrani a zamezit kondenzaci vody....nerad bych sa rano budil v saune, zamlzena okna, nebo ze stropu rampouchy v zime.
kdyz muzu spim venku, v stanu nebo jen tak.... ve formanu to bylo muceni, ve froni sem jeste nezkousel, nebyl duvod.
Tak potom jedine založiť na okná deflektory (ako píše DJ.Tom) a trošku ich na noc pootvoriť. Vetranie je zaručené a nenaprší. No a v zime? Poriadny spacák :wink:
A dôvod na spanie vo froni si nájdi :) doporučujem :grin: a hlavne s priateľkou 8) :lol:
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
RAV9
Začínající diskutér
Příspěvky: 416
Registrován: 15 čer 2008 14:21
Bydliště: Malacky, SVK

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od RAV9 »

kondenzacii vody by som sa nebal, je to totalna malichernost riesit u auta ako je Frontera takuto vec :lol:
myslim ze nikto kto ma spanie v aute to neriesi... keby to len predsa vadilo, dat kluc a pustit ventilaciu na 1dnotku, nieje taka hlucna a v kufri su vyduchy ktorími sa aspon trochu bude odcerpavat. samozrejme v dazdi s tim nespravis nic.
Land Rover Discovery 2
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Ještě mohu doplnit, že když se zapne klimatizace má jednu důležitou funkci a to že odvlhčuje :) vzduch proudí přes celé auto a za zadními světly vychází ven, tedy se pročistí celé auto :) .. Ukažte mi stan který tohle má :) A stím topeníčkem, je plno topení do aut, které si hlídají minimální teplotu a minimální stav baterie, takže si tam nastavíte aby teplota v autě neklesla pod 15 stupňů ale pod podmínkou že baterie nesmí spadnout pod 11 Voltů.. taky řešení :)
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od kout.jk »

tak to já jsem skromnej- mě stačí položit opěradlo na přední sedačce a vyspim se jak proncezna - jsem z práce zvyklej :mrgreen: a takhle jsem přenocoval celýho rumuna 08. A to i včetně noci, kdy se spalo v penzionu a pokoj se mnou sdílel B52- ve fronteře na dvoře s běžícím katrem se mi spalo líp :lol:
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od kuriatko »

Tak čo poriešil to už niekto aby to bolo do roviny?Začínam nad tím uvažovať .Nejaká inšpirácia :wink:
http://www.expeditionportal.com/forum/t ... stem/page8
JARDA1
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 12 říj 2005 09:30
Bydliště: Kláš�rec nad Ohří��
Kontaktovat uživatele:

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od JARDA1 »

ideální řešení měl Wartburg 353 tourist :grin:
2.3td dobrá volba,33Maxis,CB a věčná žízeň
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od palo frontera »

Neviem ako v B-ecku ale v Acku som nemal problem so spanim. Meriam 176cm a v pohode. Spal som uz aj v Tatre 815 aj vo P-V3S. To ti vam bolo spanie :cry: . Postel je postel :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od Goauld_cz »

Zvláštní, myslel sem, že interiér Frontera/Rodeo se liší jenom palubkou a nějakýma maličkostma, ale jak vidím i tyhle maličkosti sou duležity. Rodeo má po sklopení sedaček dokonalou rovinu :grin:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Spaní v autě Frontera B

Příspěvek od DJ.Tom »

Frontera taky. Já to dělal tak, že jsem vyšrouboval podsedáky sklopil sedačky a místo pod sedáků jsem měl vyřízlou desku a pod ní normálně věci ložná plocha pak byla 190 cm aniž by se posouvaly přední sedačky, takže i při cestách byla vzádu normálně matrace (z Aska, mají tam i atipický rozměry), a na tom naházený věci co se při spaní přehodili na přední sedačky. Mám i krásnej střešní box, ale ten jsme nikdy nepoužil.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“