výměna topení II. (Frontera B)

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

výměna topení II. (Frontera B)

Příspěvek od vesmir »

Nazdárek,
jelikož u mé FronterkyB teklo topení (s tím jsem jí už kupoval), tak mi nezbylo, než jej vyměnit.
U opla mně potěšili s cenou: za kompletní blok topení 17000,- a výměník se prý samostatně neprodává. Oprava cca 20tis. když to dobře půjde a moc se jím do toho nechtělo.
Takže jsem začal shánět něco podobného. Rozměry původního:
http://ukazto.com/?img=992254,rozmery.pdf.
Zjistil jsem, že tam pasuje topení z Ačka. Je jenom o asi 5mm slabší: http://ukazto.com/?img=992263,00052134.jpg,
takže jsem tam udělal plastový rámeček. Cena topení cca 3600,-.

Topení se podle servisního manuálu vytahuje spodem před spolujezdcem bez demontáže palubky. Má to ale háček - musí se rozpojit a vypustit klima a to se mi fakt nechtělo. Takže šla palubovka dolů. Alespoň jsem se podíval jak to pod ní vypadá a co tam všechno je:
http://ukazto.com/?img=992302,demon_palub.pdf

demontáž cca 1 den montáž cca 1/2dne

A otázka na závěr:
V bloku topení je elektr. vložka (viz str. 17). Nevíte někdo kdy se do ní spíná proud a za jakých podmínek. V TISu není ve schématech vůbec zanesena.

Doufám, že ten návod někomu pomůže
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Topení

Příspěvek od Slaava »

DO OPELA NECHOĎ, JE TO ZBYTEČNÝ!!! :roll:

Mě topení taky chcalo, vytáh jsem ho ven a nechal za pjéťo zapájet (díra byla na těch mosaznejch přírubách).

Jinak pěknej návod. Jak to tak vidím, tak Béčko se od Áčka moc neliší, dobrý je to topný těleso. Měl si k němu připojený kabely?
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

re

Příspěvek od vesmir »

no, do opla jsem šel spíš pro tu srandu.
Jinak zapájel bych, jenže ten originál byla plastová srač... a teklo to ve spojích plast - kov.

To neoriginální je celoměděné:
http://ukazto.com/?img=992409,Snmek124.jpg
http://ukazto.com/?img=992410,Snmek125.jpg
http://ukazto.com/?img=992412,Snmek127.jpg
http://ukazto.com/?img=992414,Snmek128.jpg

a pak že originální díly jsou lepší

PS: kdo si hraje, nezlobí. A tak mi to nedalo a spájel jsem si vlastní (hlavně abych si vyzkoušel, jestli to ještě zvládnu). No, měl jsem to udělat dříve než jsem koupil to za 3600,- (jenže kdo by chtěl mít týden rozdělané auto).
Teď ještě natřít.
http://ukazto.com/?img=992541,pjentopen.pdf
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: el. topný těleso

Příspěvek od Slaava »

vesmir píše:připojený na el. je. Ale když mi netopil vodní výměník tak jsem od té el. žádnou snahu nezaznamenal. Ani ťuk. Tak nevím jak se to spíná a čím. V ovl. prvcích na palubovce žádný spínač není - třeba jako něco, že když otočím na nejteplejší vzduch tak se tohle zapne a přitopí. Prostě nic.
Hmm. To smrdí. Topí to, když do toho natvrdo zavedeš proud?
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

zkusím

Příspěvek od vesmir »

nevím, zkusím. Už si to moc nepamatuju, ale myslím že jsem to měřákem propíp a bylo ok. Ale zkusím tam zalíst a připojit to napřímo. Jenom nevím, jestli to není buzeno nějakou pwm-kou, abych to nespálil.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: zkusím

Příspěvek od Slaava »

vesmir píše:nevím, zkusím. Už si to moc nepamatuju, ale myslím že jsem to měřákem propíp a bylo ok. Ale zkusím tam zalíst a připojit to napřímo. Jenom nevím, jestli to není buzeno nějakou pwm-kou, abych to nespálil.
Hlavně si u toho zapni fukar, aby ti to neshořelo pod rukama.
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

s

Příspěvek od vesmir »

problém je, že abych se na ty kontakty dostal, tak bych asi zase musel demontovat středový panel s rádiem. Proto se tu raději ptám, jestli to někdo neví
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Ty krabe. Tak hele za tohle klobouk dolu co klobouk i vlasy. Tomu říkám machr článek ! Je to super že jsi to zvládlul a mě to dodalo hodně hlavně kvůli tomu že chci sundavat palubku a měnit ovládání topení za Climatronic. Bomba.

O tom elektrickým topení si myslím že sloučí pro nezávyslé topení. Což mě strašně potěšilo že už je tam tan modul zasunutej i když to topení není. V tisu o tom zmínka částečně je chce to dát část nezávyslé topení. Elektronika by pak měla být na pravo v předu v motoru. a ovládání je pak přes GSM při lepších rádijí z telematikou a navigací. (mě to stačí takhle, já bych to ovládal přes alarm Athos. Ale teoreticky pokud by se dodělala lehká elektronika (spínací relé s kontrolou stavu baterie a časovačem aby to nevysosolo baterku, šlo by to pak do každý fronterky s libovolným bezdrátovým ovládáním či v autě na vypínač.

Druhá věc a dotaz, našel jsi tam nějaké vhodné místo kam by se dal umístit pylový či jiný filtr a bylo to pak přístupné s vyndáním jen nějakých menších částí (šuplík atd.) ?

Ještě jednou klobouk dolu
Tom
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

nezávislé top.

Příspěvek od vesmir »

Já jsem to v TISu také našel, ale myslím si že to schéma je na něco jiného a sice na přídavné naftové topení (případně s dálkovým ovládáním) dodávalo se za příplatek k některým fronterkám. Už jenom pro to, že je tam spínání pomocného palivového naftového čerpadla a topné těleso tam nikde nevidím.

Tohle keramický těleso v TISu chybí a jede podle mně spínané nezávisle, ale nevím kdy.

Přeci jen se mi nezdá, že by to tam v oplu dali zadarmo jen jako přípravu na příplatkovou výbavu.

Jo a k tomu pyláči, to bude problém. V interiéru nevím, ale možná je něco pod stěrači v tom kanále, kde to bere vzduch. Tam jsem nekoukal. I když, možná by se dal nějak dát do toho bazmektu, kde je ventilátor http://www.ukazto.com/?img=1058126,pokus.jpg

Teď si jdu něco najít o tom climatroniku. Nasadil jsi mi brouka do hlavy....
Uživatelský avatar
vesmir
Začínající diskutér
Příspěvky: 162
Registrován: 24 led 2007 15:36
Bydliště: Krkonoše Frontera B (5dv) 2,2DTi

climatronic

Příspěvek od vesmir »

jestli tomu dobře rozumím, tak climatronic pro regulaci i hejbe klapkama - jestli ano, tak asi budeš muset palubku shodit a pohrát si s blokem topení. Nebo to jenom reguluje teplotu chladiva spínáním spojky kompresoru?
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Nezávislé topení

Příspěvek od Franta44 »

To schéma v tisu je k nezávislému topení. Já ho tam mám :lol:
Je to super ohřeje ti to vodu v motoru a ještě vytopíš vnitřek vozu.V zimě je to super. :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

Ahojda, tak jsme se včera ponořil do auta, a já tam ten modul ohřevu vůbec nemám :o( ani ten mikrospínač co ovládá ta klapka. V tom tisu máš pravdu. Ale myslím že to opravdu má sloužit jako nezávislé topení, nemáš tam nikde žádný šudlík či tak něco ? zkus pojuknout po pojistkách v autě ? jestli není neco podezřeleho :o) Jinak jesli si myslím jak to funguje ak když máš kolečko úplně na doraz červené sepne se právě ten mikrospínač a typoval bych že tedy možná s nastartovaným motorem pokud je studenej se to zapne či nevím no.

Ale je mi líto že to tam nemám já bych tam dal natvrdo relé z nějakým časovačem na 10 minut a hlídáním napětí baterky aby nezažila šok a v zimě si pěkně lehce předtopit z -10 na + 1 není špatné :o)

Ktomu Climatroniku mám celý servisní manuál písni mail zítra bych ti to poslal, bohužel to nemám v práci.
bebebe proč já tám to topidlo nemám bebe.

A Franto nemohl by jsi prosím to nezávyslí topení nafotit jak to vypadá jaký to má ovládání jaký ovladač a tak ? děkuji
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Nezávislé topení

Příspěvek od Franta44 »

Podíve se na http://www.eberspacher.cz/

mám přesně tohle topení a k tomu ty mini spínací hodiny
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od DJ.Tom »

hmmm Franto ale to teda není to oficiální co dával Opel ne ? to si tam někdo dodával ? A jak je zajištěn ten oběh vody vodní čerpadlo je přeci poháněno přez klíňák ? tam je nějaká odbočka, která se pak přepne zpět ? Já znám nezávyslý topení jenom takový ty že ti to vhání horký vzduch bez cirkulace vody.
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Tady jde hlavně o to,že ti to nahřeje v zimě motor a ty starty jsou potom jako když startuješ teplý motor (skoro teplý).Jinak je to zapojený do malého vodního okruhu.Teplá voda s topení jde do motoru a potom do radiátoru topení.Nastavíš topení naplno nastavíš kam to chceš foukat /na okno a do vozu třeba/ zapneš ventilátor třeba na dvojku a je hotovo. Časovač si nastaví třeba na 5 hodin ráno a topení začne topit, sepne i ventilátor topení a přijdeš za 20 minut motor je krásně teplý a v autě je taky teplo.Nemusíš škrábat zamrzlé okna atd.Vyzkoušel jsem to párkrát v zimě na chatě a v pohodě.Akorát je to dost drahá sranda, ale já už to tam měl :lol: :lol:
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“