FRONTERA B Slabe topenie

Vše co se týká interiéru vozidla
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

toto su radiatory z Ačka a take su iste v Bečku nemam fotky z mojej som neurobil ale na 100% to iste aspon benzinove co viem.klapky mam zriadene to som si myslel tiez na zaciatku ze nemam dobre zladene klapky ked som vymenil radiator ale ne vyzera to ze nie a myslim ze prehodit sa inak nedaju
akurat ako pise janes dostelovat ako to ma on. ale to nie to zatial nie v lete mam dost teplo od slnka.
tak zatial dik a ozvem sa ked vymenim termostat.zatial velmi pekne dakujem.
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

tkze termostat vymeneny ,neviem ci bol zly asi hej to co kolisala teplota a nekurilo auto malo za nasledok kopec vzduchu ktory nevitlacilo von a po druhe zle pozapajane hadice.
takze .
1.radiator ma dve hadice jedna je napojena od hlavy ako je RGV ventil a ide do radiatora a z radiatora vychadza a ide do spiatocky.
2.druha hadica s hlavy ktora je na lavej strane s pohladu spred auta a ide s nej jedna hadica v priemere cca 2cm a druha taka tenka v priemere 1cm z hlinikoveho kusu podobneho ako termostat ide jedna do spiatocky, na tej spiatocke je T-kus kde sa spaja aj z radiatora aj z hlavy prilozim fotku hlavy a druha hadicka ta tenka ide do klapky. kurrenie fici ako ma este sa pohram na dostelovanie klapiek aby ich pekne otvaralo a zatvaralo .teplota drzi zatial na 87-93stupnou.
ako uz visie pisal marek teraz neviem ci to bolo v tejto teme ale pripomeniem ,ventilatori zapina na male otacky pri 90 stupnoch a vysoke cca 100 stupnou.
tak ze auto zatial funguje ako ma konecne a vymenil som este aj predtlakovu zatku na chladici predosla asi zle otvarala vyzeralo to na vysoky tlak v sisteme ,druha pr. zatka nema skoro ziaden tlak v sisteme no vodu pekne toci v systeme a neroby to zatial komediu este neskvor vyskusam tu staru zatku ako sa sprava.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) janoduch dne 17 bře 2011 07:59, celkem upraveno 3 x.
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

tu je motor bez hlavy a vidiet na lavej strane valcou okolo bloku ako ide hadica a ta sa napaja na ten hlinikovy kus na visie uvedenej fotke ktory je samostane foteny a ma byt namontovany na hlave v prednej casti a ide potom do spiatocky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

takze auto po niekolkych km odskusane a bez problemou prehrievania sa teplotu drzi na 82 stupnou a ani bohovy hore nejde iba ak stoji tak 87 stupnou ale uz to topi slusne pri 87 krasota .vyskusam este druhu zadku na chladic a dam vediet.
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
Uživatelský avatar
janoduch
Začínající diskutér
Příspěvky: 480
Registrován: 04 úno 2008 21:33
Bydliště: SLOVENSKO/GELNICA ---2,2/16V LTD benzin
Kontaktovat uživatele:

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od janoduch »

tkze druha zadka na chladici odskusana a teplota sa drzi za prevadzky na 87 supnou ak sa auto odstavy a hned vypne dokaze vybehnut teploa na 100 ale venilaory hned prcuju preo hned prestartujem nech vodna pumpa preoci vodu. je lepsie ak sa auo necha trosku na volnobeh pobeha ako keby mal turbo .
tot vsio
dufam ze som niekomu tiez pomohol. :!: :idea: :roll:
Milacik- B 2,2 /16V LTD -benzin/LPG,malicko zdvyhnuta, Body lift 5 cm,navijak 5,5t ,rosirena ,nove pneu EXTREME T3:*.skype bubo.ja,icq-431432153.janoduch@post.sk +421915897103/+421948001033
fronterastenly
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 20 led 2013 12:02

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od fronterastenly »

Zdar kluci Mam otazku .mi kdyz se zahreje 2,2benzin becko na 100 stupnu - cili otevre se termostat, tak mi to cca 10-15minut netopi.je uplne chladny vzduch. Je tam naka klapa ktera uzavre okruh aby se auto dohralo ? Pak zas topi a jak dosahne 100 tak zas netopi.vi nekdo proc? Diky :wink:
Frontera B sport 2.2 16V benzín 2000
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Janeš Petr »

třeba proto, že máš fouklé těsnění pod hlavou a když ti vletí do radiátoru vzduch, netopí to... ? 100 stupňů totiž není v tomhle počasí zrovna běžná provozní teplota ( pokud ti nefixluje budík )
mirek101
Začínající diskutér
Příspěvky: 412
Registrován: 22 lis 2010 20:06
Bydliště: Holomocko

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od mirek101 »

To je celý nějaký divný, voda se Ti točí pořád,termostat Ti pustí vrtuli ale dřív než při 100 st ,mě nejde teplota ani na 70 a ani v létě, máš tam vodu :?: ,to nech asi běžet na volnoběh a pořádně prošnupej o co jde,ale je to celý, jak to píšeš nějak špatně :roll:
A 2,2i,Long,100Kw,1995,LPG,AVM,rozšířená 3+3 Trip racing,zvednutá +10MaxT,+5Bodylift,tlumiče ProComp+5,Snorchel,GoodYear Wrangler MT 33x12,5 R15,BF Goodrich AT 245x75 r16,rám,nášlapy,samosvor,hubcuk 4t,Stihl 440MS,lopatka,pajzr,UAZ 469/1974,777 667 094
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Žanek »

Mirku ani v létě ne přez 70°C. Tak to máš pořád otevřenej termostat. Jinak ke kolegovi co mu to furt leze na 100°C - taky bych hádal fouklý těsnění.
mirek101
Začínající diskutér
Příspěvky: 412
Registrován: 22 lis 2010 20:06
Bydliště: Holomocko

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od mirek101 »

Źanku dyt píšu že mi nejde ani na 70 a ani v létě ne :grin: ,je to rozbitý :idea: :grin:
A 2,2i,Long,100Kw,1995,LPG,AVM,rozšířená 3+3 Trip racing,zvednutá +10MaxT,+5Bodylift,tlumiče ProComp+5,Snorchel,GoodYear Wrangler MT 33x12,5 R15,BF Goodrich AT 245x75 r16,rám,nášlapy,samosvor,hubcuk 4t,Stihl 440MS,lopatka,pajzr,UAZ 469/1974,777 667 094
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Janeš Petr »

mirek101 píše: voda se Ti točí pořád,termostat Ti pustí vrtuli ale dřív než při 100 st
máš to nějaké pomotané :grin:
fronterastenly
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 20 led 2013 12:02

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od fronterastenly »

Janeš Petr píše:třeba proto, že máš fouklé těsnění pod hlavou a když ti vletí do radiátoru vzduch, netopí to... ? 100 stupňů totiž není v tomhle počasí zrovna běžná provozní teplota ( pokud ti nefixluje budík )
těsnění pod hlavou mám cca 2 mesice staré delalo to i pred vymenou , termostat vycisteny, delal sem velky servis motoru a podvozku po koupi ..
jen jsem chtel vedet jestli to nekomu jeste dela nebo jen mi .. jinak chladič mám v tomto počasí částečně krytý sololitem kvůli rychlejšímu ohřátí na krátké vzdálenosti.. bežně dojížím do práce cca 7 km .
Hodně lidí tu psalo ze běžná provozní tpelota u 2,2 benzin je 100stupnu a ze se jim kroutí palice a ventilove víka.. do 100 stupnu to topí jak blázen pak jak se otevre termostat, vrtule to sklepou na 80 tak jde studený vzduch. obě hadice od chladiče jsou pak horké po dosáhnutí stovky..

a jak píše mirek, dosáhne stovky, cidlo na hlave pustí saharu, a zaroven se otevre termostat..:wink:
já se jen ptal čím to může být když to dosahne stovky ze z vetraku jde pak studeny vzduch a ne ani náznak tepla, pak se to zas ohřeje ten vzduch :-)
Frontera B sport 2.2 16V benzín 2000
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od George 3D »

Já bych to tipoval na přehozený hadice, jestli se v tom už někdo vrtal, tak čert ví jestli je okruh chlazení zapojenej správně.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od Janeš Petr »

u tohodle topení je jedno, jak hadice napojíš. nicméně kolega píše pořád stejné bludy. termostat otevírá kolem 85 stupňů a větráky spínaj kolem 100 -110 stupňů.
termostat neotvírá skokově ale plynule, takže zapomeň na to, že máš vodu na sto, otevře termostat a rázem je na osmdesát. to je prostě blbost, nebo je ten termostat špatnej, nicméně pořád by to topilo, protože i 80 stupňů je na topení dost.
proto ti píšu, že jestli máš při stovce studené topení,fouká ti to do vody. proto se ti to taky ohřeje na tak vysokou teplotu, ikdyž venku mrzne. a protože je vzduch z kompresního prostoru v okruhu vody, zavzdušní se topení a přestane to topit. jen kdysi dávno se tu něco podobného stalo Kubovi a nebylo to prasklou hlavou ani fouklým těsněním. teplem se mu roztáhla a uvolnila na hřídeli oběhová vrtulka vodní pumpy a přestala cirkulovat voda... to ale poznáš na hadičkách jdoucích od komory termostatu k expance a poznáš i to, jestli je to fouklé, nebo ne. a protože nejsem farář, abych to tu mlel pořád dokola, zkus použít okénko ,, hledej ,, :wink:
fronterastenly
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 20 led 2013 12:02

Re: FRONTERA B Slabe topenie

Příspěvek od fronterastenly »

Janeš Petr píše:...to fouklé, nebo ne. a protože nejsem farář, abych to tu mlel pořád dokola, zkus použít okénko ,, hledej ,, :wink:
pane kolego vy mě asi nechápete.. do stovky topí od stovky ne. už po 5 minutach studeneho motoru pri jizde jde citet vlaznny vzduch . do stovky je spodni haice studena od stovky je teplá (horká) vodní pumpa je nová , palice srovnaná, takze spíš se přikláním že je to těma hadicema. termostat jsem vytahl z toho hlinikoveho bazmeku co je v hlave.. procistil (ale nebylo co vypadal ze je nový) dokonce i normálne chodil. jinak pro upresnení mám starý typ chladice (bez expanzky vodu liju hned do chladiče) . jeste me napadlo zda není špatný ten expanzní ventil od chladice, naliju vody dost, jak se zahreje , tak tlakem pluvne přebytek vody do vedlejší nádovky na vodu.. pak si trošku cucne ale ne moc, kdyř otevřu zase chladič, tak není až po hrdlo voda. (říkám voda se neztrácí, motor mám po výměně rozvodů,tesneni, frezovani hlavy, překontrolování rovnosti, dobře odmaštěno vse sem si delal sám takže s maximaální precizností. dokonce i písty naleštěné jak psí kule) takže nic jsem nepodcenil. nebo druhá možnost je že ten termostat bude na oko dobrý ale ve skutečnosti špatný.. kdoví.. jeste pro upřesnění - nepřehříva se normálně jen vyletí ručíčka pri projíždění terénem, hlubokym snehem, nebo v odpolední špičce. jen mne zajímalo proř kdyz dosáhne stovky , a sklepe se zpátky na 80, netopí. toť vše.
Frontera B sport 2.2 16V benzín 2000
Odpovědět

Zpět na „INTERIÉR“