dopravní čerpadlo 2,2i

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Palivové čerpadlo na A 2.4i 1994

Příspěvek od Milda »

Varuji všechny, aby nikdy nedojížděli vědomě nádrž do sucha, až do zastavení auta. :!:
Protože mi už asi rok nešel palivoukazatel, vozil jsem v kanystru 10lt benzínu a jezdil jen "na kilometry". Když se stalo, že jsem dojel na páry, tak jsem to dolil a jel dál. Toto se mi během roku stalo asi cca10x. Naposledy ale bylo zle. Protože mi palivo došlo na hodně blbým a nebezpečném místě pro stání, chtěl jsem doskákat ještě aspoň o 300m dál a tam dolít. Nedoskákal. :? Auto odmítlo i popojet. Po dolití ale už nešlo nastarovat vůbec. Díky Petru Fuchsovi z Brňan mě dotáhl svoji Froňou do Terez. na laně a odpoledne ještě znovu dramaticky o 7km dál na dílnu do Litoměřic (tímto mu velmi děkuji). 8)
A k věci: Na dílně se sundal kryt a nádrž a čerpadlo bylo v prd ani se nehlo. Objednalo se dle VINu karoserie, ale motor nešel. Příčina - nedalo víc jak 1Bar :!: Prý se dělalo v roce 92=94 víc modifikací. Motor měl během startování snahu naskočit, běžel ale jen 3-5sec a zdechl. Při přidání plynu ihned. Ta moje musí mít aspoň 3.5Baru. Tak se objednalo 7 různých čerpadel na 3,8 Baru a jedno z nich
BOSCH=0580314097 šlo po menší úpravě použít. Motor naskočil a já jezdím. Snad tento můj canc někomu pomůže v řešení problému s čerpadlem.
1-komplet.jpg
2-číslo.jpg
3-kontakty.jpg
A nepochopil jsem,proč má čerpadlo celkem 4 kontakty... :roll: :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Milda dne 12 bře 2010 16:00, celkem upraveno 8 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Čerpadlo - náhrada

Příspěvek od Milda »

4-sání.jpg
5-náhrada.jpg
To čerpadlo vedle krabičky je to původní - staré. Nové jsem nestačil dostat ani do ruky,natož vyfotit. Škoda - vím. :? A závěrem pro všechny, koho trápí špatný chod motoru, startování a pod. nejsem odborník, ale špatné čerpadlo a tím nízký tlak na 4bod vstřiku je asi příčinou. Hlavně se snažte, at vam nedojde nikdy benzín a pokud začne motor vynechávat, hned vypnout klíček. Ta sranda mě stála celkem 6.400,- i s prací. Taky je třeba měnit včas filtr vzadu nad nápravou.
Díky i Petr&Jitka za snahu o radu a pomoc s dodáním čerpadla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: dopravní čerpadlo

Příspěvek od kout.jk »

řešeno dávno a jde to vyřešit i za necelých 1800,- :wink:
viewtopic.php?f=6&t=1989&st=0&sk=t&sd=a ... e&start=30

nedávno mi to zas mizerně jelo na benzin a bylo to zanešenym sacim košem.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Milan
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007 19:16

Re: dopravní čerpadlo

Příspěvek od Milan »

Vřele doporučuji, jak již bylo probíráno, čerpadlo z Feldy MPI anebo Oktávky, jen se musí malinko dopasovat a uchytit do stávajícího koše, zvládne každý kutil. Co je důležité, aby to nebyl šunt, koupil jsem z Aukra použité a auto jezdilo stále nic moc, koupil jsem nové jen asi o 200Kč dražší a již jezdím přes rok o mnoho líp. A benzín nepadá, zpětný ventil v čerpadle funguje dobře.
A long, 2.2i 16V, 1996
Designer
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2010 16:32

Dopravní palivové čerpadlo 2.2i

Příspěvek od Designer »

Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o radu.
Před týdnem z ničeho nic jsem chtěl jako každý den jet do práce mým Fronskem ( 2.2i lpg, v.r.2000). K mému překvapení jsem nenatočil( podotýkám, že mám clasiký plyn se směšovačem a automatickým přepnutím na plyn z benzínu, na který auto startuje). Po bližším ohledání jsem zjistil, že problém bude nejspíš v dopravním palivovém čerpadle v nádrži, což se po sléze potvrdilo. Čerpadlo se mi podařilo sehnat v replice za nějakých 1500 kč. Po jeho namontování a výměny filtru auto bez problémů chytlo asi 2x. Dnes jsem si říkal, že to ještě jednou vyzkouším, a ono zase nic. Tak teď už fakt nevím, kde se stala chyba. Jestli v tom hraje roli tlak toho dopravního čerpadla ( výr. deklaroval 1-3 bary, což je opravdu velký rozptyl
Jsem vděčen za každou radu

Edit: dnes jsem sundal hadici z čerpadla a natlačil do ní 3 atm vzduchu a motor ihned naskočil. Tak asi opravdu ten tlak toho čerpadla je malý.
Petricek
Příspěvky: 11
Registrován: 07 kvě 2012 06:46

Re: Dopravní palivové čerpadlo 2.2i

Příspěvek od Petricek »

Našel jsem zcela náhodou nabídku benzínových čerpadel pro naše vozy,tak zde odkaz: http://www.pietro-eshop.cz/ , vím že se jedná o starší dotaz,ale snad to bude dobré i pro ty,kteří se potýkají s tímto problémem v součastné době.
Fronterka 2.2,5-ti dvéř.benzín,r.v.1998
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Dopravní palivové čerpadlo 2.2i

Příspěvek od vlado007 »

Petricek píše:Našel jsem zcela náhodou nabídku benzínových čerpadel pro naše vozy,tak zde odkaz: http://www.pietro-eshop.cz/ , vím že se jedná o starší dotaz,ale snad to bude dobré i pro ty,kteří se potýkají s tímto problémem v součastné době.

Hosi pozor na to cerpadlo co ponuka tento predajca. Pise v ponuke ze na fronteru ale vobec to tam nepasuje. Je to o hovne cele cerpadlo.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: dopravní čerpadlo 2,2i

Příspěvek od vlado007 »

Tu su obrazky toho original (VPRAVO) a nahrady. Vobec to tam nepasuje. Jedna sa o B fronteru. Samozrejme ze som vypraval z predajcom a uistoval ma ze to tam pasuje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: dopravní čerpadlo 2,2i

Příspěvek od palo frontera »

Ved tam uz na prvy pohlad aj laikovy dojde ze to neni rovnake tak ako to tam moze potom pasovat? Tomu predajcovy by som to dal nech to aj zalozi ked tvrdi ze to pasuje :wink:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“