nadrz pro LPG

Vše o LPG neboli plynu ve Fronterách (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Uživatelský avatar
halos
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: 24 led 2009 08:33
Bydliště: Dětmarovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od halos »

co znamena ,,s poladenym plovakem?"
B-čko Limited 3.2 v6 automat lpg, r.v.99, BF-goodrich M/T, 6,5 cm lift, ŽAMPIŇÓN Z ŘEDHOŠTĚ :-)
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Rom.Honda »

normálně nastavený plovák by měl zavřít při naplnění 80% nádrže (nemílím li se), když se "poladí" tak se tam vejde víc,
ale v létě hrozí, když by auto stálo na sluníčku s plnou nádrží, tak že si odfoukne přetlakový ventil :grin:
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Žanek »

Podle mě záleží na tlaku u čerpačky a ne na plováku kolik do nádrže nacpeš.
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Rom.Honda »

vypnutí při tankování způsobuje plovák v nádrži
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Žanek »

Tak z jakýho důvodu mě ještě u Áčka dokázali do 45l nádrže nacpat u jedné pumpy vždycky 42l a u druhé jen 36l , Když o vypínání rozhoduje plovák ??? Trvalo to jen do té doby než u té první upravili tlak jak má být.
Uživatelský avatar
Rom.Honda
Začínající diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: 18 lis 2009 19:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Rom.Honda »

Já jsem do nádrže dostal nejdřív jen cca 40l LPG ... po úpravě plováku cca 65l
Zkus se zeptat ve firmě co LPG montuje jak to je.
Některé LPG pumpy tankují i přez cvakající plovák a narvou ti do nádrže víc ... jestli je to dobře, to nevím :)
Honda Ridgeline 3.5 Vtec r.v. 2006 , Jeep Cherokee XJ 2.1 TD 1993 ... dříve Honda Passport 3.2 V6 LPG 2001
Alfonsoo
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2010 16:58
Skype: martinhudziec
Bydliště: Praha, Bílá hora
Kontaktovat uživatele:

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od Alfonsoo »

Dobrý den
sice ještě fronteru nevlastní ale přemýšlel jsem taky o lpg a taky jsem myslel na umístění dole pod autem. Jednoznačně bych nechtěl nechat upevnit tuto nádrži na jen nějakých třemnech, ale buď napevno a nebo¨pomocí něčeho pevnějšího, třeba další vany přímo uchycenou ke karoserii. Ale takhle bych ji tam taky nenechal a udělal okolo navíc pevnou,,kostku´´ je možné bže by se tam stačil dát jen pořádně pevný plech na celou plochu, ale záleží jaký je tam spodek plus samozřejmě více úchytných bodů, ale tak aby v případě havárie se tam hasiči mohli ry¨chle dostat jelikož sám vím co jak je pro hasiče nutné rychle se dostat k nebezpěčným místům. Jak říkám musel bych vidět spodek, ale v dnešní době jde udělat všechno jelikož jsou na to materiály, které si člověk může podle vlastní potřeby udělat doma.
Teď mě napadlo, že by okolo nádrže pak šel udělat stálý hasící systém z CO2 (sníh) na spojku na normální hasičák, který vozí i hasiči. Ale je to jen nápad tak to berte s rezervou
Zatím nemám žádnou ale jak budou peníze tak jdu do ní
icq 468265158
skype martinhudziec
Facebook Martin Hudziec
telefon 732671977
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: nadrz pro LPG

Příspěvek od kout.jk »

RMIMAXXX píše:U mě v bejvalé práci hořelo a to jako fest hned u vrat byly asi 4 nádrže plné zhruba tak do polovic věci asi 10 m od baráku byli všechny KO ale ty nádrže úplně OK jsem čekal že bouchnou a vono nic. :roll:
no, normální bomba s propanembutanem asi bouchnout může , ale v autě je to chráněno přetlakovym ventilem a hořákem , kterej obsah bomby nechá vyhořet pod auto (samozřejmě až v případě, kdy auto hoří - jinak by asi od toho asi chytnout mohlo :grin: )
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
David.hub
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 21 říj 2009 09:19
Bydliště: Pardubice

LPG u sporta zkušenosti s nádrží pod autem???

Příspěvek od David.hub »

zdravím
někde jsem zaslechl, že umístění nádrže lpg není dáno. Tak bych se chtěl optat, zda ho má někdo na sportce s tím že má zmenšenou palivovou nádrž?
Na jeepech grand cheerokee to tak tipci dělaj běžně aby měli lpg pod autem, tak jestli s tím má někdo zkušenosti, popřípadě kde a za kolik vyjde ta zmenčená nádrž.
Předem diky za info. :?
Frontera sport , r.v.96 , LPG,
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Varianty nádrží pod LPG

Příspěvek od Nimrod »

Trošičku oživení z hlediska příliš dotazů:

Článek
http://www.offroad-frontera.com/html/ra ... zelpg.html
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Odpovědět

Zpět na „LPG motory“