Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Odpovědět
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Zaseklé přední brzdy, porucha vývěvy a HLAVNĚ HRUBO HLÁŠEK!

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Hoši,dneska mě zastavil nějakej týpek a že má Fronteru (nějakej z Krumlova),a má problém z brzdama,odkázal jsem ho sem,ale že nemá niternet,a že prý mu to nějak blbě brzdí,že prý má dlouhej krok,někdy prý prošlápne až na zem a že prý při zatáčení na místě mu pedál ztvrdne a téměř nejde sešlápnout,tak jsem mu řekl,ať mrkne na podtlak co jde od altíku,prý mu nepomohlo ani odvzdušnění,tak snad jsem mu neřek kravinu,ale nic jinýho mi nenapadlo,neřešili jste to někdo?Já se nikdy s něčím podobným nesetkal,tak nevím co by to mohlo bejt? :x ,V,to jen tak ze zvědavosti,že mi to leží v hlavě
Rosta

Re: dotázek k brzdám

Příspěvek od Rosta »

vojtech.kloud píše:Hoši,dneska mě zastavil nějakej týpek a že má Fronteru (nějakej z Krumlova),a má problém z brzdama,odkázal jsem ho sem,ale že nemá niternet,a že prý mu to nějak blbě brzdí,že prý má dlouhej krok,někdy prý prošlápne až na zem a že prý při zatáčení na místě mu pedál ztvrdne a téměř nejde sešlápnout,tak jsem mu řekl,ať mrkne na podtlak co jde od altíku,prý mu nepomohlo ani odvzdušnění,tak snad jsem mu neřek kravinu,ale nic jinýho mi nenapadlo,neřešili jste to někdo?Já se nikdy s něčím podobným nesetkal,tak nevím co by to mohlo bejt? :x ,V,to jen tak ze zvědavosti,že mi to leží v hlavě
mohl by mit treba zaeklej jeden brzdic. Ty vodici cepy se moc rady zatuhnou a pak to brzdi fakt nahovno. Jestli ma dost kapaliny a posilovac taky jede dobre, pak jen rozebrat predni brzdy, vycistit, pripadne vymenit gumicky, vhodne plochy namazat a pak to bude zase v okeju...
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Co já vím,co s tím má,jen by mě to zajímalo,no to by mu jedno kolo nebrzdilo,to by ale asi někam tahlo ke straně,né?
Rosta

Příspěvek od Rosta »

vojtech.kloud píše:Co já vím,co s tím má,jen by mě to zajímalo,no to by mu jedno kolo nebrzdilo,to by ale asi někam tahlo ke straně,né?

no me to ani ke strane netahlo. Ale sezralo mi to jeden predni kotouc az na ty prepazky vzduchovyho chlazeni. Tak jsem to pak radsi spravil. ALe netvrdim, ze je to toto 8)
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

A jakou jsi měl spotřebu destiček,to tak sadu na tejden? :D
Rosta

Příspěvek od Rosta »

.... Kotouc to odsral a desky taky. Kdybych je menil driv, tak jsem si vsiml ze je to zasekly, ale proste nebyl cas. A hlavne ani duvod. Vubec to neslo poznat a hlavne ani citit, ze se to pali. A najednou to prestalo brzdit. Tak jsem zacal hledat. Opravoval jsem to asi 4-5 dni po tom, co to auto proste prestalo brzdit. Ale tech par dni, to byl docela horor :lol:
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Jo se stává,ale stejně je mi to divný,když vemu váhu auta,rozměr kola,jako že ti to nikam netahlo,když jsi brzdil na tři kola :D ,ale on řikal,že se mu nějak propadá pedál a něco s tím podtlakem,že jak párkrát zatočí na místě,tak že mu pedál ztvrdne,a to by asi nemělo,ikdyby měl jedno kolo zarezlý,nevím vůbec jak je to tam propojovaný,já měl kdysi Nissana a stalo se mi,že mi nešel posilovač,byla vypadlá hadička od podtlaku k posilovači brzd,ale spíš mi vrtá hlavou co má s těma brzdama společný tan posilovač řízení? :shock: :idea: ,to mi na tom nějak nesedí :D
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

Příspěvek od Nimrod »

Nepíšeš jakej je to typ Frontery. Mohlo by jít o vadu na podtlaku a nebo ještě zátěžovej regulátor na zadní nápravě. Ale těžko radit pokud není známo víc údajů.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Křížový výslech

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Jo se stává,ale stejně je mi to divný,když vemu váhu auta,rozměr kola,jako že ti to nikam netahlo,když jsi brzdil na tři kola :D ,ale on řikal,že se mu nějak propadá pedál a něco s tím podtlakem,že jak párkrát zatočí na místě,tak že mu pedál ztvrdne,a to by asi nemělo,ikdyby měl jedno kolo zarezlý,nevím vůbec jak je to tam propojovaný,já měl kdysi Nissana a stalo se mi,že mi nešel posilovač,byla vypadlá hadička od podtlaku k posilovači brzd,ale spíš mi vrtá hlavou co má s těma brzdama společný tan posilovač řízení? :shock: :idea: ,to mi na tom nějak nesedí :D
Zeptej se ho na tohle:

- jestli na ten dlouhej chod pedálu nepomůže dvojtý sešlápnutí
- jestli, když na místě zatočí a brzda zatuhne, nepomůže když hnedka potom na neutrál vytočí motor na alespoň 2.500 otáček
- jestli mu poměr brždění nevychází výrazně ve prospěch zadní nápravy (na STK mu to za pade změří nebo to může poznat podle toho, že auto de snadno do smyku ale nemá tendenci jít do hodin)
- co je to za auto (motor a tak)

Každopádně bych doporučoval rozebrat a vyčistit přední brzdy, hlavně kvůli těm vodicím čepům, co psal Rosťa.
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Jo,něco takovýho řikal,že když zatočí,tak že mu ten pedál ztvrdne,na to jsem mu řikal ať mrkne na ten podtlak,to ostatní nevim,no chce ten hlavní brz válec,já netušim,protože s timhle jsem se ještě nesetkal,nebo myslíš,že mu to blbne někde jinde?Je to 2.3 TD,někde kolem 92,víc nevim
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Vývěva

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:Jo,něco takovýho řikal,že když zatočí,tak že mu ten pedál ztvrdne,na to jsem mu řikal ať mrkne na ten podtlak,to ostatní nevim,no chce ten hlavní brz válec,já netušim,protože s timhle jsem se ještě nesetkal,nebo myslíš,že mu to blbne někde jinde?Je to 2.3 TD,někde kolem 92,víc nevim
No nevím, podle mě tohle válcem nebude. Podle mě má asi vylítanou vývěvu. Ať zkusí to vytočení na neutrál.

Na pivo by v pátek nešel?
Uživatelský avatar
patas
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 581
Registrován: 01 dub 2006 17:08
Bydliště: Žďár nad Sázavou Frontera A 2,5 TDS rok 1998
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patas »

no me to zase dela to ze kdyz scipnu motor a ted v tomhle pocasi prijdu treba za pul hodky tak nez nastartuju tak mi sviti kontrolka brzdy.Pedal je tvrdej jak sutr ale po nastartovani to zacne chodit normalne.Taky budu hledat kde je co ale vubec netusim :-) Jinak tu story s brzdama mi vcera rosta licil to muselo bejt docela maso :-) :-)
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

A na ten neutrál by mu to mělo chodit,jak?
HUJER 4x4
Super diskutér
Příspěvky: 1861
Registrován: 07 zář 2006 12:20
Bydliště: Č.Budějovice, Frontera A dlouhá, 2.3 TD, zvýšeno, rozšířeno je minulostí, nyní krátký Trol 2.8TD

Příspěvek od HUJER 4x4 »

Tak mu to dělá asi toto: má dlouhej krok,ale když na to hupne,tak jdou kola do smyku,takže mu to "nějak" brzdí,ale když jakoby našlape,tak pedál má chvíli dobrej chod,ale zase auto brzdit moc nechce,a když ho chvilku podrží,tak se mu postupně propadá a s tím točením,tak když zatočí párkrát na místě,tak pedál ztvrdne ale auto téměř nebrzdí a když přidá volnoběh,tak mu pedál zase změkne,jako předtím.....no,tak co to je,páni odborníci??? :lol: ,no v každým případě to má na píču a já bych se s tím asi bál jezdit,on tvrdí,že po lese to zatím vždycky nějak ubrzdil :shock: ,co říkal,tak to má bez čísel,jenom po lese,na pifko se mu do CB moc nechce :(
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Brrrrrrrrrrrrrrrrrzdy

Příspěvek od Slaava »

vojtech.kloud píše:...na pifko se mu do CB moc nechce :(
Bábovka.

Tak sem myslel, že je to buďto vývěvou, propouštějícím hlavním válcem, zaseklejma paknama nebo zátěžovým ventilem. A ono to budou asi všechny tyhle věci:

Když točí kolama na fleku, tak mu nejspíš spadnou otáčky a od olejovýho filmu se odtrhnou lopatky rotoru vývěvy a systém se zavzdušní. Při protočení motoru se zvýší odstředivá síla, která lopatky ve vývěvě tlačí na stator a v systému je zase podtlak. Takže je to jasně vývěvou. Chce to ale prubnou i zpětný ventil v podtlakovým okruhu.

Ten chod je způsobenej nejspíš zaseklejma vodícíma třmenama předních brzd. Oprava je jednoduchá: rozebrat, vyčistit, odříznout nebo vytáhnout autogenem. Za určitejch okolností se tím dá vysvětlit i to pozvolný propadání pedálu. Takže hlavní válec může bejt v pohodě.

Pokud to jde do smyku hlavně zadkem, může to bejt zátěžovej ventil pod kufrem. Nezvedal to?
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“