motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Vše o motorech X22XE, X22SE a Y22SE
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

woody píše:
zamknuto píše:
woody píše:Jenom malé upřesnění - vymazat z TP se dá pouze výrobní číslo motoru ne typové označení motoru a pokud typ motoru který by jsi chtěl použít není montován do této modelové řady Frontery tak ti nepovolí ani přestavbu. Jedině že by autorizovaný dovozce tuto změnu povolil, což asi neudělá z důvodu homologace. Toto je ale informace kterou jsem získal před cca 4 lety takže neručím na 100% že to ještě platí.
Právě že typ motoru by měl být stejný do A fronter se montovaly 2.2 X22Xe ten samý typ motoru by měl být i v sintře spíš mi de o to jestli jestli bude pasovat po stránce mechanické jestli třeba výrobce nepozměnil u sinter přírubu na převodovku nebo tak něco, vana a spojka bude jiná ale to se dá vyměnit :)
Aha tak to jsem teda netušil že to má stejnej typ motoru...... :roll:
Tak podle katalogu ND mi to ukazuje typ motoru X22XE jak u mojí fronterky tak i u sintry nikam jinam se tenhle typ nedával nebo sem to aspoň nenašel! O výkendu si pro motor pojedu tak se uvídí dám vědět :lol:
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od Nimrod »

Motor je stejnej jako u Frontery. Pozor na Sintry. Motory ze Sinter se rády přidíraly.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

Nimrod píše:Motor je stejnej jako u Frontery. Pozor na Sintry. Motory ze Sinter se rády přidíraly.
Ony celkově sou tyhle typy motorů komplikovaný :lol: je to ze sintry trošinku tuklé na levý bok má to najeto 150000 r.v. 1999 je to dovoz německo tak snad to něco vydrží když do toho naleju nějakej dobej olej :wink:
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:slušně to přerazíš, i povrch se po vybroušení dá dobře zakamuvlovat, jak mechanicky, tak chemicky. problém je, že v 99% je od výrobce použitej jinej druh písmen, většinou i s jiným poměrem výška/šířka , takže když se to přesekne narmálníma na trhu dostupnýma raznicema, poznaj to právě podle normalizovaných písmen - čísel . jde pak jen o to, jak moc jsou ten den na STK rozhodlí dělat problémy a jestli jde o škodu 100, která má před sebou životnost tak maximálně polovinu délky platnosti STK, nebo jestli to je auto za půl mega. já mám golfa 16 let a s typem motoru jsem měl problém poprvé až loni a to na to stačila jen krátká větička. technikovi na STK trvalo ten den všechno moc dlouho, takže když jsem mu po třičtvrtě hodině řekl, ať se na to vysere a jde radši na pracák, když ho nebaví dělat, byl jsem z STK pak venku během 20 vteřin. celou dobu to věděl, že s těma číslama na motoru bylo něco děláno, jen si to nechával pro sebe...
Tak to sem měl asi kliku, protože sem byl na STK s třema autama se "samodomo" měněnejma motorama, kde bylo číslo přeražený snad dlátem nebo šroubovákem a jedno z toho nemělo ani výmaz a technik neřek ani prd. Protestoval jenom jednou u evidenčky, když viděl, že je to přeražený nakřivo (razdilama, čísla a písmena nakřivo ale nic zásadního) - ale to jenom řek, že evidenčku mi dá ale ať si raději na (tehdy ještě fízlech) nechám udělat výmaz čísla motoru. Další STK tohodle motoru už byly "individuální", takže nevím co by na ten přeraz říkali technici normálně. Nevím ale já s tímhle nikdy problém neměl, zato s jinejma věcma na těch samejch autech třeba problémy byly a to to nebyly zrovna šunky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

tak motor už se doma :lol: tak uvidíme trošku sme se projely ale snad to bude stát za to! Celkově od ojezdu od baráku až po příjezd 904,6Km :lol:
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od Slaava »

To si jel do děch Varů? No ať ti to klapne.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od farmář »

Janeš Petr píše:slušně to přerazíš, i povrch se po vybroušení dá dobře zakamuvlovat, jak mechanicky, tak chemicky. problém je, že v 99% je od výrobce použitej jinej druh písmen, většinou i s jiným poměrem výška/šířka , takže když se to přesekne narmálníma na trhu dostupnýma raznicema, poznaj to právě podle normalizovaných písmen - čísel . jde pak jen o to, jak moc jsou ten den na STK rozhodlí dělat problémy a jestli jde o škodu 100, která má před sebou životnost tak maximálně polovinu délky platnosti STK, nebo jestli to je auto za půl mega. já mám golfa 16 let a s typem motoru jsem měl problém poprvé až loni a to na to stačila jen krátká větička. technikovi na STK trvalo ten den všechno moc dlouho, takže když jsem mu po třičtvrtě hodině řekl, ať se na to vysere a jde radši na pracák, když ho nebaví dělat, byl jsem z STK pak venku během 20 vteřin. celou dobu to věděl, že s těma číslama na motoru bylo něco děláno, jen si to nechával pro sebe...
pozná se to stejnak. Když se chce. Musel bys ten blok převařit,ale na to bys to musel rozebrat na jednotlivej kus. Pak by měli smolíka. Razidla se vždy daly sehnat, kovoateliery maj kde co nebo si je byly schopný vyrobit. No problem :)
Kámoš dal do Nivy motor z Fiata Argenta. I 2 převodovky, Na motor odlil novej dekl s origo nápisem co má niva.Až na to, že šlo o stříkajdovej dvoulitr...no problem :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
pjetro
Začínající diskutér
Příspěvky: 289
Registrován: 17 čer 2009 07:58
Bydliště: Jarcová (u Valmezu)
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od pjetro »

zamknuto píše:tak motor už se doma :lol: tak uvidíme trošku sme se projely ale snad to bude stát za to! Celkově od ojezdu od baráku až po příjezd 904,6Km :lol:
Jak to nakonec dopadlo? Šlo to? Komplikace...?
EX Frontera A, 2.2i 16V, r.v. 1996
Mitsubishi Outlander 2003
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

[q
Jj šlo to auto už rok a pul jezdí bez probélmů! Jen je všecko jiný takže v postatě zustal jen blok a hlava všcko ostatní se měnilo z toho starého motoru předělat to zvládne každý ! Jediný zádrhel byl že u sintry je jiná kilková hřidel z ozubeným kolem které pohání, ani nevím co to je něc jako roztřik oleje po vaně prostě sou od toho ozubenýho kola poháněny 2 rotující válce do kteých teče olej přes 2 a 3 ojniční ložisko načež přes tento bazmek se nedá dát olejová vana pro fronteru takže šely pryč a 4 díry na těch 2 ložiskách sem zaslepil a zatím žádný problém! Zřejmě to bude taky důvod přoč se sintry rády přidíraly pokud tehle systm toho roztřiku nebo co to je odejde poklesne tlak na těch 2 ložiscích čímž se to zadře! Ale jde to 8)
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od vlado007 »

To su vyvazovacie hriadele. A pokial viem tak aj frona ich mala. :roll:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od Slaava »

I benzín? Ne jenom dehet?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od vlado007 »

Aj benzin. Akurat neviem ci aj Acko frona ale Bcko urcite ma.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

Ha tak už vím co to bylo :lol: na Ačku se určitě do benzíňáku ty hřídele nedávaly u B nevím a zatím to jezdí i bez nich zatím najeto cca 25000 a žádnej problém, generálka toho starýho motoru by vyšla možná stejně nebo určitě dráž a uspěch taky není zaručen takže sem zatím spokojenej :wink: jen by mě zajímalo jestli to tam opravdu k něčemu je nebo je to další věc co se může posrat 8) :lol:
Frontera A 2.2 16v 1997
Uživatelský avatar
zamknuto
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2010 14:12
Bydliště: Kroměříž

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od zamknuto »

a další + toho je že mi zůstala hlava po GO z toho starýho motoru 8)
Frontera A 2.2 16v 1997
Remzin1977
Příspěvky: 5
Registrován: 05 úno 2018 18:08
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: motor 2.2 ze sintry bude pasovat do frontery?

Příspěvek od Remzin1977 »

Dobrý den zvažuju koupit B Fronteru 2,2 16 V s výběhlou ojnici a sehnal jsem taky motor že Sintry a chápu že ho budu muset oholit a vše použit původní z Frontery. Takže po demontáži vyvažováku a zaslepení děr by mělo vše fungovat bez problémů? Děkuji za odpověď Jarda.
Odpovědět

Zpět na „2.2i 16v“