--- Zaťažový regulátor - zátěžový regulátor

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

...tak to hej :wink: :)
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od majo »

fronterman píše:...vo favorite je kocka? kde? na stodvadsiatke viem, že je, ale tam nepasuje ani závit, ani kónus....
Preto som napísal,že tuším z Favorita,lebo už nepamätám z čoho to bolo.Jednoducho ,kupoval som ju podľa priemeru závitu brzdovej trubky a kúpil som ju u nás v obyčajnej mototechne,kde nemajú skoro nič,okrem neakých súčiastok na škodovky a stála cca 80 sk. Áno, mal tam aj kocku s menším priemerom závitu a tá bola asi z tej 120-ky.Chcel som tým len povedať,že nebol pre mňa problém takú kocku kúpiť!Z akého auta presne pasovala ma vtedy nezaujímalo a možno aj preto som si to nezapamätal! :roll:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

Majo a vedel by si to zistiť? Bol by som ti nesmierne vďačný.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od majo »

fronterman píše:Majo a vedel by si to zistiť? Bol by som ti nesmierne vďačný.
Ahoj!Dnes som niečo hľadal v garáži a náhodou mi prišiel do ruky použitý rozvádzač(kocka) z našej Škody 1203.Porovnal a pomeral som ho s mojím na Frontere, čo som kupoval a je to ono! Čiže pasuje z 1203-ky! :wink:
Naposledy upravil(a) majo dne 15 zář 2009 19:19, celkem upraveno 1 x.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

Super. Hneď zajtra brnknem kamošovi do obchodu, či to náhodou namá. Ak nie, tak nech objedná.
Díky Majo. Potom zreferujem, čo a ako.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od majo »

Pre istotu mu povedz,že priemer závitu trubky je 10mm,resp.M10-stúpanie som nemeral,ale to je typizované! :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od farmář »

tak ač obě trubky dozadu už byly měněny, včera jedna praskla. Jelikož jsem se stejnak chystal obejít zátěžák, vzal jsem z prasklé koncovky a zakápl je COčkem. Jednu mámdo foroty a druhou jsem ucpal regulační okruh co jde od pravého předního kola, trubka z něj byla ta zdravá tak tu jsem přendal na vedení rovnou z brzdového válce na zadní nápravu, vzadu jsem ho odpojil od zátěžáku a dal rovnou do hadice na zadní nápravu. Tak šikovně že ani vzduch nikde nebyl, hadici jsem při zapojování odvzdušnil lehkým tlakemna pedál. Teď tomu říkám brzdy!!!!Odshora krásně berou. Super!
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

farmář píše:Teď tomu říkám brzdy!!!!Odshora krásně berou. Super!
Musím potvrdiť. Záťažový sme vyhodili a dali tam kocku. Ďakujem za tento podnet.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od Janeš Petr »

jestli to počasí pujde takle dál, tak tu máme za měsíc sníh a závěje, pak už to s tou kostkou tak super nebude - počkej do první zatáčky :wink: navíc si z toho kostkou děláte jednookruhové brzdy, takže při první prasklé trubce už vyhlížejte vhodný první strom, o který to půjde zastavit
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

Pre istotu som ho odložil, ale neverím,že pôjde späť :wink: Na klzkom povrchu sa vždy snažím brzdiť s citom. Teraz by to malo byť tak bez záťažáku, ako pri plne obsadenom aute zo záťažákom. Alebo sa mýlim a má to aj inú funkciu? Ak to prežijem :roll: ,napíšem sem objektívnu info o brzdení bez záťažáku. V každom prípade boli trubky okolo neho hrdzavé skrz a jedna z nich nad nápravou praskla.
Naposledy upravil(a) fronterman dne 08 zář 2010 07:04, celkem upraveno 1 x.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od farmář »

nemýlíš se. Teď jdou zadní brzdy naplno pořád. Pytel posypu do kufru a bude to ok :) a s citem a motorem.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od lasky »

ja jsem dal kostku uprostred auta protoze mi praskla trubka primo u zadniho drzaku tlumice tak jsem je obě dal do kostky primo pod spolujezdcovym sedadlem a dozadu jsem natahnul jenom jednu primo do gumove hadicky co je na napravě stejne z regulatoru vychazí jenom jedna na obe kola,ale regulator jsem tam nechal kvuli stk auto brzdi jak vino a abs taky funguje :wink:
tel- +420 608701329 NON STOP
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od Janeš Petr »

:shock: :shock: :shock: lasky, jestli jsem tě dobře pochopil, s tou kostkou, tak musím říct, že jsi dobrej sebevrah. Znovu opakuju, návrat k jednookruhovým brzdám je ve vývoji motorových vozidel krok o 45 let zpátky a u auta o hmotnost 2 tuny už to skoro zavání Choholouškem. propojením předního a zadního okruhu v kostce jsi to totiž dokázal
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: --- Záťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od fronterman »

fronterman píše:Pre istotu som ho odložil, ale neverím,že pôjde späť :wink: Na klzkom povrchu sa vždy snažím brzdiť s citom. Ak to prežijem :roll: ,napíšem sem objektívnu info o brzdení bez záťažáku.
Auto sa pri brzdení správa úplne normálne, abs funguje. Dostal som sa aj do kritickej situácie, keď mi vybehla srna na cestu a musel som dupnúť na brzdu a zastaviť. Stalo sa to 2x, raz na snehu a včera na mokrom v hmle. Nebolo to v zákrute, ale viacmenej na rovine. Brzdím podľa možnosti pred zákrutou a keď je klzko, alebo mokro, tak ponáhľanie sa niekam ide bokom. Ja som spokojný, takže regulátor späť montovať určite nebudem.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: --- Zťažový regulátor zadných bŕzd

Příspěvek od lasky »

ja mam stejny nazor protoze jsem mel moznost na prazdnem zasnezenem parkovisti vyzkoset vsechno mozne tak jsem se zozjel strhnul volant a dupnul po brzdach auto seplo abs a krasne drzelo stopu az do zastavení ja uz jsem regulator odstranoval ze žigulika a muj nazor je ten ze když mas brzdy v pradku tak ti nemuže zadek brzdit vic jak predek
tel- +420 608701329 NON STOP
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“