Opravné sady brzdových pístů a záludnosti repase

Brzdový systém všech modifikací Frontera.
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Opravné sady brzdových pístů a záludnosti repase

Příspěvek od Milda »

Jako varování před zanedbanou péčí brzd píši tento canc, především pro novější majitele starších vozů Fronter a těm, co ještě nesundali kola, aby se mrkli, jak jsou na tom jejich životudárné brzdy. Hlavně po offroudježděníčkách,brodíčkách a triálkách v blátíčkách:
Přední brzdy se mi podařilo sjet na jedné straně až na železo díky přidřenému čepu, na kterém pojíždí brzdič. A protože tím pádem byl píst dost vyjetej ven a prachovka asi už delší čas POŠKOZENÁ, tak se mi pod ní dostala voda a píst pod ní začal nestoudně rezavět.Při následné výměně zničených kotoučů a nových desek se celý píst vrátil zpět na své místo do brzdiče.
Vše se zdálo OK, až na to, že jsem po měsíci našel pod kolem loužičku brzdoFky. Ha :!: Mizera mechanik to pěkně odflákl, jsem si myslel. Ale houbelec. Při bližší prohlídce kudy to teče, se zjistilo, že :
Zkorodovaný povrch pístu, který se zatlačením dovnitř brzdiče dostal až k těsnění už nedokáže dokonale zatěsnit kapalinu!
Takže Oprava č.1 vygenerovala Opravu č.2. Cena 1 nového pístu z WestGermeny pouhých 49Eu. Pokud by byla prachovka bez trhliny, bylo by vše OK. Opravný set gumiček na obě př. brzdy stojí cca 600,-Kč
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Milda »

Navazuji na další problémeček kolem př. brzdičů. Po výměně pístu na levém brzdiči a všech těsnících gumových cajků v něm, následovala před měsícem další oprava na druhém brzdiči, páč jsem objevil únik brzdoFky a zachc..é kolo zevnitř. Po "opravě" to teče už z obou brzdičů, že dolejvám brzdovku víc jak benzín. Dolejvám teď od plné nádržky na kapalinu do sepnutí kontaktu indikace nízké hladiny zhruba každých 50-100km. Mám věřit, že je prej v hajzlu brzdič a že je vyběhanej a proto netěsní ani po výměně pístů s těsněním za nové? Pokud je to reálná praxe, budu shánět levně ale použitelné dobré brzdiče na Fronterka A 94 2,4i. Na nové nemám :? :cry:
Zítra to rozhodim a uvidim, jestli to teče fakt kolem pístů či co....
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

vyběhanej ,,brzdič,, to nebude. jestli nemáš na pístku někde vyrezlej flek, odešly ty gumičky. vyndej je a mrkni, jakou maj hranu. stává se, že ty náhražky pečou ze starejch rohožek a že je brzdovka rozleptá
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Těsnění předních brzdových pístů

Příspěvek od Milda »

Díky Ti za názor. Já si to myslim totiž taky, že jsou v hajzlu ty vnitřní těsnící kroužky kolem pístků. Ale byly měněny v srpnu z opravné sady od AutoKelly. Asi mechoše přetáhnu kardankou, bo asi budu na špalkách 2-3 dny,než seženu nové, těžkej finanční mínus. Budu rád za info, jestli tam patří klasik žlutej syntol kapalina či co. :?
Teď tam dolejvám
:arrow: BRAKE FLUID DOT3 SHERON na b.v.min 230°C.
http://www.oleje-eshop.cz/open_popup.ph ... %20(500ml)
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

ještě mně napadla verze, že má mechanik volšový ruce a povedlo se mu je střihnout hned při montáži. ale to nakonec uvidíš taky, až to otevřeš
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Milda »

Uvidim. Event vyfotim stádium rozkladu. Dopiju caffé a jdu na to. :roll:
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od kresta »

Milda píše:Uvidim. Event vyfotim stádium rozkladu. Dopiju caffé a jdu na to. :roll:
hlavně se neeopař :mrgreen: koukám ty máš fakt smůlu :(
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Vadné těsnění pístů??

Příspěvek od Milda »

Tak baby, raďte. Sundal jsem kola, která už byla obě pěkně zaflákaná včetně zámkové dlažby před stájema.
[attachment=0]P02 kolo.jpg[/attachment]
Pustil jsem se do rozborky těch brzdičů. Z obou tekla brzdovka kolem pístů.
[attachment=1]P1 tekoucí brzdič.jpg[/attachment][attachment=0]L2 tekoucí brzdič.JPG[/attachment]
Manžety ( prachovky ) byly v pohodě. Dokonce jsem přišel i bez nápovědy na to, že je tam tav prachovka držená jakýmsi pružným drátkem ve vnitřním lemu. To jsem netušil. Po sejmutí brzdičů ze třmenů jsem vyšlapal pedálem písty ven. Levej byl původní a šel ven jako první. Pravej je asi 3/4 roku novej, tak šel později a pomohl jsem mu v posledních 10mm ven sikovkama. Ale žádný fatální problém jsem neobjevil. Vnitřní těsnící kroužky čtyřhraného profilu jsem shledal neporušené a z mého laického hlediska dobré.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Vadné těsnění pístů??

Příspěvek od Milda »

P2 tekoucí píst.JPG
Takhle se to jeví po sundání brzdiče ze třmenu. Nic jiného, než prosak brzdovky kolem pístu a těsnění. Ale asi fakt dost fest.
Mohl by mi někdo prosím napsat, jaký rozměr profilu má mít správný těsnící kroužek? Změřil jsem ho šuplerou a má tento profil
:arrow:
Profil těsnění.jpg
:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Milda dne 17 lis 2008 19:01, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

rozluštil jsem správně, že jsi na žádnou vadu teda nepřišel ? no nemůže to bejt ničím jiným, než vadnejma gumičkama ( musí mít ostré hrany a hladkej povrch ) pístkama nebo bordelem v tom zápichu pro gumičky. no chčije ti to fakt krásně. jak ti jdou zastrčit ty pístky do třmenu s gumičkou ? nejsou třeba malé a nejdou tam moc volně ? většinou když je mázneš brzdovkou, jdou tak ztuha, že máš i sikovkama šroubovým pohybem co dělat, abys s nima pohnul
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Netěsní píst

Příspěvek od Milda »

Už jsem odkostičkoval. Písty šly ven docela dobře. Obě gumičky mají ostré hrany a vnitřní povrch hladký. Proč to teče jsem nepochopil :(
Zítra objednám nové sety a dám je nové. Jen mě napadá, že fakt mohl být bordel v té drážce pod gumičkami. Jinak fakt netušim. Poraďte čím by to mohlo být. Fakt nemůže být vyběhaný vnitřní profil brzdiče, ve kterém je ten píst uložen? :cry:
Naposledy upravil(a) Milda dne 17 lis 2008 19:07, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od farmář »

....já jdu do autodílů a objednám podle katalogů gumičky.Neměřím nic :wink:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor

Příspěvek od Milda »

Já vím, taky to tak bylo udělané a od AutoKelly dodané v srpnu. Ale chtěl jsem vědět, jestli nejsou nějak extremně sjeté ( třeba blbým matrošem či co já vím ) a proto bych to chtěl porovnat s nějakým mustrem, co máte vy někdo v šupliku. Né to objednávat podle rozměru. Nejsem blondýna :roll:
Jo a začalo to týct nejdřív malinko na jednom kole a pak i na druhém, přičemž se intenzita úniku rapidně zvyšovala během postedních 3 týdnů. V posledních dnech jsem najel jen asi 50-100km a svítilo to na mě zas. Nemůže být blbá brzdovka? Dotazováno v úvodu. Mám informaci, že se tam má dolejvat DOT4. Já tam lil DOT3 :!: Ale tím to snad být nemůže. nejezdím horské terény a jak to jde - brzdím z kopců motorem.
Naposledy upravil(a) Milda dne 17 lis 2008 19:16, celkem upraveno 2 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

Mildo, lehce to jít nesmí. jednak by to netěsnilo a hlavně, stratilo by to tu možnost vracet pístek po odbrždění. jdu ti najít a změřit ty gumičky :wink:
Uživatelský avatar
Milda
The Legend
Příspěvky: 1550
Registrován: 03 črc 2006 23:47
Skype: Daidallos
Bydliště: Aš - Karlovarsky kraj.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na prachovky pístů!!!

Příspěvek od Milda »

Jsi hodný. Jsem z toho nešťastný. Tuším, že ty gumky mají blbej profil. Někde se tu objevil v jiném vlákně katalogový údaj opravné sady. Zkusim najít. Mě tvrdí, že sada na jedno kolo ( :!: ) je za 600,-kaček :cry: A divné je na tom to, že to teče úplně stejně kolem starého i nového pístu. :?
// Mimo téma: Manžety na př.poloosy mi taky sehnal mechoš levnější ( z Nissana ) a praskly po roce, bo byly krátké a neměli dostatečnou volnost vůle v ostrém rejdu.//
Naposledy upravil(a) Milda dne 17 lis 2008 19:23, celkem upraveno 1 x.
Fronterový vysloužilec a doživotní člen fanklubu tohoto fóra.
Běličko, děkuji ti moc za krásný kus práce a radosti ve společných letech IV.2006 - I.2011. Bylas skvělá.
mob: +420602231501 ICQ=431161520; Skypename= Daidallos
Odpovědět

Zpět na „BRZDY“