Aditiva do motorového oleje a nafty - ano či ne ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Aditiva do motorového oleje a nafty - ano či ne ?

Příspěvek od Franta44 »

Máte někdo zkušenost z přípravkem METALTEC-1 do motorováho oleje do motoru frontery ? Už to někdo vyzkoušel ?
Já to přidávám do motorky /Yamaha XT600/ do oleje.Zlepšuje to tření, ranní studené starty jsou lepší, motor se stišil a tolik to nevibruje.Píšou,že to je i do naftových motorů.Cena je asi 630Kč. Něco otom je na http://www.mujweb.cz/www/kochy/prodejmetaltec.html

Franta
Frontera B 2,2DTI - PRODÁNO ,nyní Hyundai Terracan 2,9 CRDi, SKYPE:franta.sima
Honza

Příspěvek od Honza »

Zkušenosti mám bohaté a nedám na něj dopustit. Osobně si myslím, že jde o jeden z nej nej. Totiž ty na bázi silikonu či teflonu sice ano ono to ztichne a utáhne se, ale rychle prodat, protože v okamžiku, kdy se začnou opotřebovávat tak se nanesený povrch rozrhá a ani rači nedomýšlet co to z motorem dělá. Keramika se chová jako, že tam ani neni. Metaltec a tomu podobné, jen polepší kluzné vlastnosti a postupně bez následků zmizí.

Fakt je dobrej ja jsem ho dával pravidelně každejch 8,5tis km při výměně. Najel jsem s ním takovejch 50-60tis km a motor bez následků přežil i prasklej napínák na rozvodech....
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Magnatec

Příspěvek od Slaava »

Já sem dlouho kupoval olej Castrol Magnatec, kterej má obsahovat magnetický srágorky, který líp drží na kovovejch dílech motoru a umožňuje tak lepší a stálejší film. Pak sem se na to vysral a lil sem do toho Paramo se stejnou specifikací za 1/4 ceny Magnatecu a rozdíl sem v tom žádnej neshledal. Všechno (hlavně různý aditiva do oleje) je to jenom zbytečnost, která donutí lidi to koupit a zhusta si pak jenom dokurvit motor. Zářným příkladem jsou různý "teflonový" voloviny, který jsou už v USA zakázaný pro svoji nebezpečnost pro provoz motoru a firmy co to tam prodávaly se snaží vydělat na odškodný tím, že to prodávaj ve východní Evropě v teleshopingu.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Tom77

Příspěvek od Tom77 »

Ake mate skusenosti s olejom? Co by bolo podla Vas najlepsie davat do 2.2 i. (neviem ci to ovpyvnuje LPG?)
A co sa tyka prisad, tiez uvazujem nad niecim teraz mam pred sebou rekalmu na rusky "univerzalny modifikator plus" neskusali ste to niekto?Je to vraj ciste synteticky pripravok , pouziva to ruska armada. Je na to clekom dobry ohlas, len dufam ze to nie je len reklamny tah.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Oleje

Příspěvek od Slaava »

Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Tak opravdu jak je to stěmi přípravky do toho oleje, mam 2,2DTI a chtěl jsem ji troško pomoct.
Uživatelský avatar
Franta44
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 806
Registrován: 30 led 2006 19:49
Bydliště: Svobodné Heřmanice, okr. Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta44 »

Tak jsem koupil přípravek MILITEC-1 a nalil ho do oleje.Uvidíme jak se to projeví. /2,2 DTI/
Více je na http://www.militec1.cz
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Ahoj, tak jsem se koukl na ty stránky a neni to k zahození. Mam stejný motor, až něco odjedeš dej vědět jestli to má nějaký vliv. Díky................
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Přídavky do ojeje

Příspěvek od Slaava »

Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přídavky do ojeje

Příspěvek od Janeš Petr »

ty ale umíš zkazit všem co už nakoupili radost :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Přídavky do ojeje

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:
ty ale umíš zkazit všem co už nakoupili radost :grin:
Jo, já jsem stará děvka :twisted:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Přídavky do ojeje

Příspěvek od Janeš Petr »

:mrgreen:
Uživatelský avatar
ASTRA F
Začínající diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: 17 bře 2008 20:02
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do motorového oleje

Příspěvek od ASTRA F »

Zdravím frontíky, zkousěl někdo z vás tohle ? Bishops Original hátétépé://bishopsoriginal.cz
Ferda Mravenec
ASTRA F 1.4i
Frontera SPORT 2.0i (A)
ICQ 258 332 332
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Aditiva do motorového oleje

Příspěvek od farmář »

Pánové a dámy. Asi bych to řekl takhle.Kdo si motor nepředělá na NIKASIL, což znamená rozebrat,nechat vybrousit, pokovovat a vybrousit a spešl kroužky....tak se dělají třeba závodní motorky...se ať nejradši vyprdne na přísady.Já jsem dával, měl jsem jak metalické tak chemické a snad z toho vycházel jakž takž od Wynn´s ten charge, je to trošku jako med, ale zrovna naše auta,hlavně můj Isuzu motor...jsou na cokoliv háklivé.Chtějí jen jedno....čistý olej, pravidelně měněný, pokud dostane velký záhul tak i dříve než je interval, ten je u mého 7500km, no a minimálně SLkový.Už je v prodeji za 550.- 4litry od Gulf i 5W-40 třídy SM...a je dobrej, je to znát.Čím vyšší ono druhé písmenko, tím lepší, čísla jsou hodnoty jeho vlastností,ale tohle je označení třídy.L je minimum a M je lepší....takže nežli do toho lejt srágorkoviny,radši slušnej olej a pravidelně měnit.A ačkoliv výrobce u méhoříká oil filter možno 1x za dvě výměny oleje, dávám pokaždé nový.Vždyť vypouštím černý olej,tak ať je na nový olej nový filtr,to už mne nezabije.Ty motory při správné péči o olej vydrží hoooodně, já mám najeto 300tisíc a je super.Bez ptákovin do oleje.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Aditiva do motorového oleje

Příspěvek od Žanek »

Svatá pravda, rozumná řeč ! :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Motory všeobecně“