Nové pneu pro Myslivce

Vše co se bude týkat pneumatik, protektorů a disků. Rozměry, huštění, vzorky, údržba, doporučení, atd. Všechny modifikace Frontera.
Odpovědět
zizikavos
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2017 20:47
Bydliště: Okrouhlá (okres Česká Lípa)

Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od zizikavos »

Zdravím,
jako člověk vlastnící Fronterku B již 3 měsíc, přemýšlím jaké jí dát pneu. Nyní je obuda do Barum Bravuris v předu. Vzadu má Falken LA/SL obojí rozměr 245/70R16. V TP mám pouze 2 rozměry a to 245/70R16 a 235/75R15. U těch R16 bych rád zůstal.
Jaké ale pneu vybrat. Potřebuji auto i na silnici, takže bych raději volil něco 50/50. Jako přijatelné vzorky jsem si vyhlédl Matador MP72 Izzarda, druhá varianta ke které se přikláním je BF Goodrich AT.
Terén jezdím zejména louky, případně pole, štěrkové cesty nepočítám jako terén. Rád bych aby se to popralo i se sněhem. Vím že jen v nějaké vrstvě.
Druhé použití je jako náhradní auto v rodině, takže silnic si zase až tak moc neužije, ale rád bych aby alespoň trochu seděla kdyby náhodou si ji vzal z rodiny někdo jiný nežli já.

Jaké pneu by jste doporučily?

Díky za názory
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od vlado007 »

Poradím ti na to čo si popisal tak BF. Na snehu super, na ceste tiché, a na mokrej ceste drzia. A životnosť dlhá.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
honzakoutsky
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 26 srp 2007 09:11
Bydliště: Sněžné...tam co lišky dávaj dobrou noc....a taky dost kolem Pryglu

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od honzakoutsky »

Urcite dej vyzkousene BF...ma takove to domaci zvykani je super a vydrzi
Nic netrvá věčně, kromě trápení s Opelem
Frontera 2.0i, r.v. 94 , 33" BFG KM3

Ford Transit 2.5, 2.2

Monterey 3.0DTi LTD - už ne, shozen ze skály
BLACK SMOKE ENDS HERE!
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od farmář »

hlavně dopředu i dozadu to samé. Jde o průměr a tím i o diferáky.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
zizikavos
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2017 20:47
Bydliště: Okrouhlá (okres Česká Lípa)

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od zizikavos »

Děkuji za rady. Bohužel ze studentského rozpočtu budu muset chvíli šetřit. Tím pádem se ptám jak jsou na tom protektory co se objevují na aukru s BFG AT vzorkem.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od farmář »

protektory jsou problematické ve dvou aspektech.
Jeden je kvalita, aby se ti netrhly od kostry. Vraník je vyzkoušený a vcelku kladně hodnocený.
Druhý je vyváženost. Prvovulkanizovaná guma je v tomhle ohledu nejlepší, kvůli vyvážení. Ten problém se týká pouze silnice, v terénu tak rychle nejedeš a s blátem je to už jedno. Já mám teď vyvažovací písek a dobrý, ale hroudu bláta to logicky nedá, tolik ho tam není.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od vlado007 »

Ja som osobne skusal protektor z dezenom bfg at, a obrovsky rozdiel bol v prilnavosti za mokra. Povedal by som ze az nebezpecne s tym jazdit. Ale zase len tak na polnu cestu by to stacilo. Samozrejme zivotnost oproti originalu je niekde inde.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
zizikavos
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2017 20:47
Bydliště: Okrouhlá (okres Česká Lípa)

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od zizikavos »

Tak se naskytla možnost je koupit se slevou, tak jsem po nich šáhl. Originál BFG AT. vyrobeno v 28 týdnu roku 2017, takže staré nejsou.

Po obutí jsem se bál hlučnosti na silnici, rychlost 120 ... Nic. Tiché příjemné. Štěrková cesta k myslivně pohodička. Po lese bezva, jediné problémy jsem měl na poli. Dva dny po orbě takže měkké a hlavně mokré bahno. Samo sebou v kufru 7 pytlů obilí a 3 lidi v autě. Ale projela a nezůstala viset.

Takže zamě zatím super.

Uvidíme jaké budou na sněhu.

Dík moc.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od vlado007 »

:mrgreen: Budeš spokojný aj na snehu
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
zizikavos
Příspěvky: 16
Registrován: 04 dub 2017 20:47
Bydliště: Okrouhlá (okres Česká Lípa)

Re: Nové pneu pro Myslivce

Příspěvek od zizikavos »

Ano jsem spokojen i na sněhu a i na uježděném sněhu.
Odpovědět

Zpět na „PNEUMATIKY“