Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Převodovky, rozvodovky, ložiska do nich, oleje do nich, a vše ostatní, co se k nim váže, opět jakékoliv modifikace Frontera
Odpovědět
Lukáš Radvan
Příspěvky: 7
Registrován: 30 kvě 2016 18:35

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Lukáš Radvan »

Ahoj. Hadičky od solenoidu vedou až pod motor do nápravy, kde přesouvají objímku na poloose. Budeš muset pod auto, a případně asi sundat ten šusplech, pokud ho tam máš. Pokud připojíš turbo přímo na vývěvu, tak bude pořád dávat tlak, a počítám, že to bude padat do nouzáku.
Jiří z km
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2016 20:42

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Jiří z km »

Zdravím pánové, chci se zeptat po jak dlouhé době při venkovní teplotě kolem nuly nebo i +5 stupňů, můžete přiřadit předek aniž by se z rozvodovky neozyvalo škrčení zubů a musel jsem opět zastavit abych je dostal od sebe. Po delší jizde nebo za tepleho pocasi radi normalne.nebo je problém jinde?a jaký tam mate konkrétně olej specifikaci.jde o fronteru b 2.2dti 2004
Frontera 2,2dti 88kw r.v.2004 dlouhá
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Nimrod »

Jen skromný dotaz. Je to pouze připojování předního náhonu tlačítkem na palubní desce? Nesaháš za jízdy na menší páku redukce?
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Pokud se nejedná o páku redukce, která se samozřejmě řadí při stojícím autě, tak za normálních okolností teplota nemá vliv na přiřazování předku. Problém může být buď v podtlakovym systému přiřazování, nebo samotnym přiřazování mechanicky, například nefunkční synchron. Neškodí taky vyměnit v něm olej.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Jiří z km
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2016 20:42

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Jiří z km »

Na páku redukce samozřejmě nesahám a v létě to chodi pěkně ani to neslyším že zapl předek.mam podezření na špatně zvolený olej,byl menen za motorovy 10w40 a v zime jak byl ztuhly to dela tyhle problemy,tak jsem zkusil i když se to nemá tam dat prevodovy gl5 75/90 protože je ridci ale beze změny.za studena po ujeti cca 500metru nejsem schopen normálně priradit tlacitkem predek az po zahrati oleje v rozvodovce.kdyby byla špatná podlt. hadice tak by usel podtlak v celem systemu nebo jen od solenoidu k rozv.? A dočetl jsem se tu že je tam nejaky ovladaci motorek tak zkusim funkci.a olej klidně vymenim znovu jen zvolit ten spravny,tema oleje jsem procital tak asi ten mot.10/40
Frontera 2,2dti 88kw r.v.2004 dlouhá
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Motorovej olej patří do převodovky a rozvodovky (přídavné převodovky pro pohon 4x4). Do našich podnebních podmínek bys měl použít 5W40. Do předního diferenciálu patří 75W90 a trocha se lije i do toho systému přiřazování co je na nápravě. Má to zvlášť napouštěcí šroub, není to spojenej systém s diferenciálem ! Zadní diferenciál má olej 80W90 LS, ale ten řešit teď nepotřebuješ.
Elektrickej motorek je u Forntery B jenom na převodovce, kde ovládá zamykací trn řazení redukce. Na nápravě je podtlakovej systém přiřazení pohonu, Opel nikdy nepoužil vylepšenej systém s elektrickým motorkem, ten má moje Rodeo, Frontera ne.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Jiří z km
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2016 20:42

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Jiří z km »

Díky za info olej do přiřazování na nápravě,myslim asi zubova spojka dolitý mám,tak ted už jen zkusim podtlakove hadicky a dam tam tu 5w40.rikal jsem si ze pokud by uchazel podtlak tak by to poznala řídící jednotka na ovladani motoru a hodila nouzák ale asi to bude tak že pokud jsou solenoidy na ovládání řazení predku zavřené tak vse funguje normálně.
Frontera 2,2dti 88kw r.v.2004 dlouhá
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Zapoměl sem ještě že je elektrickej motorek na převodovce, co ovládá připojování předního kardanu. Jestli slyšíš zvuky od převodovky, tak možná ten motorek v chladnym počasí nechodí tak jak by měl a nedořadí kolečka úplně. Je tam sice spínač co kontroluje polohu, ale nejspíš je to tak na hraně, že to nefunguje správně. Takže zkus mrknout na ten motorek, rozebrat ho, vyčistit a namazat.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Jiří z km
Příspěvky: 15
Registrován: 13 bře 2016 20:42

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Jiří z km »

Tak odstraněno v podstatě jen výměnou oleje na 5W40 a je klid chodi pěkně.ta 5W30 dělala v zimě bordel a slo to pres zuby.jeste jsem kontaktolem prostříkl konektory pro sichr a zjistil že ovladani přídavné převodovky je elektricke a jedina hadicka je tam na odvzdusneni.
Frontera 2,2dti 88kw r.v.2004 dlouhá
Davidfrontera
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2020 20:20

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Davidfrontera »

Ahoj všichni, jsem tu nový a potřeboval bych poradit ohledně problému spínání 4X4.
Jsem majitelem Oplu Frontera B 2,2DTI 88kW 2003. Už dvakrát mi v minulosti odešel servomotorek spínání 4X4, ale teď mi jde zařadit pohon ovšem nejde vyřadit. Na motorek jsem zkoušel přivézt plus i mínus a jde na obě strany. Když jsem potřeboval zařadit pohon, tak jsem to vždy musel vypnout přes přivedené plus a mínus kabelem. Nevíte co s tím? Děkuji.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Goauld_cz »

Když chceš vyřadit, nebo spíš odpojit předek, tedy 4x4, tak kontrolka bliká nějak, nebo zůstane svítit pořád jako zařazeno ?
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Marcel S.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 28 úno 2012 15:54
Skype: Aesculap7
Bydliště: Ostrov (KV)

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Marcel S. »

Možností je možná víc. Ale nejrychlejší je nutnost kontroly podtlaků. Koupit 6,5 m hadičky a vše postupně (!) jednu po druhé vyměnit. A u vývěvy dej i sponu.. Tohle jsem měl já a výměna pomohla...
Opel Frontera A 2,4i, 1994 Long, Matador Izzarda, CB - Allamat 295 DTMF - PRODÁNO
Opel Frontera B 2.2 DTi RS, 2003. 245/70 R16 - PRODÁNO
Opel Frontera B 2.2 DTi 85kW, 2001, 245/70 R16 4x4 Hankook Dynapro MT R, Allamat 296.
Davidfrontera
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2020 20:20

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Davidfrontera »

Když stlačím tlačítko vypnutí pohonu 4x4 tak se kontrolka na přístrojovce rozbliká a bliká stále. Pohon je stále zapnut, vypne se pouze pokud přivedu plus přímo na motorek a ručně vyřadím.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od vlado007 »

Na prednom diferaku na lavej strane mas mechanizmus na odpojenie poloosi. Je tam aj cidlo ktore dava info RJ 4x4 v akej polohe sa nachadza objimka pripojenia. Pri odpajani predku ti najprv cez podtlakovu hadicku privedenu do tohto mechanizmu odpoji pooos a az potom odpoji kardan. Takze ak mas spatne to cidlo, alebo ti nefunguje ten mechanizmus spravne na diferaku, tak ti RJ neodpoji ani kardan a tym ti to hlasi chybu.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Davidfrontera
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2020 20:20

Re: Porucha spínání 4x4 u Frontery B

Příspěvek od Davidfrontera »

Zatím moc děkuju. Podívám se na to čidlo a dám vědět.
Odpovědět

Zpět na „PŘEVODOVKA“