NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Příspěvek od Nimrod »

Zde je pár drobných rad a upozornění pro zacházení s tímto fórem:

1. Příspěvky může vkládat pouze registrovaný uživatel. Registrace je schvalována Administrátory tohoto fóra a po schválení vám příjde potvrzení na e-mail, že je Váš účet povolen.
2. V příspěvcích samotných lze psát v podstatě cokoliv, jelikož cenzurou zde netrpíme, ovšem je potřeba si uvědomit, že základem celé společnosti je slušné chování a toto fórum si čtou i děti.
3. Písmo v příspěvcích lze různě barvit, zvětšovat a dělat s ním jiné psí kusy, což lze dosáhnout při psaní nového příspěvku používáním ikon na textovým polem příspěvku.
4. Prosím nepřipojujte k Vašim příspěvkům odkazy na servery typu např. yotube.com a vůbec veřejná úložiště. Bráníme se tomu z důvodu ochrany tohoto webu.
5. Chceteli připojit ke svému příspěvku fotku či více fotek, pak při psaní příspěvku ve spodní části je záložka příloha, kde lze vložit obrázek.
6. Maximální počet připojených souborů (fotek) je 3.
7. Maximální velikost jednoho souboru je 256 kB.
8. Vekikost v pixelech není omezena - OPTIMÁLNÍ VÝŠKA FOTOGRAFIE JE 340 BODŮ, ŠÍŘKA JE PAK ZÁVISLÁ NA ŠÍŘCE OKNA, OPTIMÁLNĚ JE TO DO 600 BODŮ.

9. Ke svému registračního jménu si můžete připojit zmenšený obrázek, takzvaný AVATAR. Tento může mýt maximální elikost 80x80 pixelů a 6144 bytů.

TOTO FÓRUM JE JEN JEDNOU ZE SOUČÁSTÍ STRÁNEK http://www.offroad-frontera.com/, KDE JSOU K DISPOZICI TAKÉ TECHNICKÉ A TÉMATICKÉ ČLÁNKY, FOTOGRAFIE, VOZY A SOUČÁSTKY K PRODEJI, CHAT A DALŠÍ SOUČÁSTI NAŠEHO KLUBU.
Snad Vám tento malý návod ulehčí život.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

IDENTIFIKACE VOZIDEL

Příspěvek od Slaava »

Zdar děcka má téměř vlastní. Mám takovej nápad, kterej ovšem berte jako rozkaz: Bylo by fajn, kdyby měl každej uživatel u svých příspěvku napsán typ vozu, který používá. Vyhnuli bychom se tak stále se opakujícím dotazům typu "a na jaký auto to chceš?" nebo "co máš za auto?" popř. odpovědím jako "ale já mám Béčko a tam mi to ložisko asi pasovat nebude". Ne každej si pamatuje kdo má jaký auto a určitě by to zpřehlednilo fórum.

Hodně uživatelů si typ a popis vozidla hodilo v "Nastavení" do tzv. "podpisu". Ty chválím. Já jsem si to nasoukal ještě přímo pod svůj obrázek (avatar) tak, že jsem za bydliště napsal ještě "Vozidlo: Frontera A...". To má tu výhodu, že se tenhle text automaticky zpětně objeví u všech příspěvků ("podpis" se objevuje poprvé až u prvního příspěvku, který je vložen po aktivaci "podpisu") a neroztahuje příspěvky tak, jako "podpis". Na druhou stranu pokud člověk změní povoz a tenhle vzkaz si změní podle něj, ztratí původní příspěvky, který se vztahovaly k původnímu vozu, smysl. Ale to se takhle zpětně změní i "podpis". "Podpis" je možno zmenšit vložením stejných html značek, který se používaj na úpravu písma v samotných příspěvcích. Když teda přímo v nastavování "podpisu" použijete třeba tuto formu:

[size=9][i]...text podpisu, např. Mám krásné auto, je super - akorát nejezdí...[/i][/size]

vyleze vám "podpis" v příspěvku vcelku decentní a nebude zabírat tolik místa (prakticky stejně jako ten můj postup). Navíc do podpisu lze nacpat víc textu. Například můj podpis vypadá v html zápisu takto:

[size=60][b][i][color=red]Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá[/color], rok výroby 1993, najeto 172.868 + 5.217 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,5l/100km (o 11% víc než s gumama 255/75 R15), [color=green]jeden za čtyř moderátorů tohoto fóra[/color][/i][/b][/size]

POSTUP VYPLNĚNÍ PODPISU - na horní liště rozkliknout položku ,, Uživatelský panel ,, poté na horní liště otevřít položku ,, profil ,, a v boční liště otevřít kolonku ,, podpis ,,

Pokud mi chcete udělat radost, tak si doplňte v uživatelském panelu ke svým údajům také avatar (obrázek). Děkuji přemnoho. :wink:
Naposledy upravil(a) Slaava dne 18 říj 2007 10:35, celkem upraveno 1 x.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Eshop

Příspěvek od Nimrod »

Provoz e-shopu:

Eshop je označen zámkem a po rozkliknutí se u jednodlivých položek objevuje zamčeno. Nebojte se kliknout na jednotlivé položky. Odtud lze již objednat.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od farmář »

protože mažeme neaktuální inzeráty, ty dokončené, za což děkuji všem, že svoje neaktuální označují v nadpisu jako SMAZAT a PRODÁNO atd, tak nám všem se snižuje počet příspěvků.Nejvíce jako staří kecalové a rejpalové jsme tím postiženi my dva se Slávou, ale zákonitě každý kdo tam něco připsal, přichází o čísílka. Maže se vcelku jen tam a pak drobné archaické vzkazy, technika nejde moc dobře pročistit a byla by to i občas škoda, jen se možná některé věci trošku rozškatulkují. Když teď procházm celé forum sem tam, jsem rád, že už takřka všichni své fotky dávají v rozumné velikosti, takže nám zbyde víc času zametat. Ne, že by tu bylo rozcamraný pivo na zemi a vajgly, ačkoliv leckdo z nás u toho sedí večer se skleničkou něčeho dobrého :wink: ale je fakt, že chceme aby toto forum bylo stále živé , stále zelené :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Slaava »

Kolegové. V posledních týdnech se u nováčků rozšířil nešvar "napíšu nesmyslnej příspěvek s nepřesným popisem svého problému bez specifikace vozu a fláknu ho do prvního tématu, který mi příjde pod ruku". Pokud je příspěvek rozumný, tak jej přeřadím do správného tématu ale pokud se jadná o nesmysly jako v poslední době, tak je okamžitě mažu. Totéž čeká diskusi, která se stočí od daného tématu. Pokud bude obsahovat něco zajímavého, může se příspěvek rozdělit a sloučit s jiným tématem, v ostatních případech bude mazána. V těchto dnech jsem u více uživatelů smazal tímto způsobem všechny jejich (dva, tři, maximálně čtyři) příspěvky, protože ani jeden z nich nebyl k tomu. Nikoho nebudu jmenovat ale pokud se to bude z jejich strany opakovat, budou upozorněni e-mailem a pokud i tak budou vkládat kraviny (jako dotazy na již několikrát řešené věci nebo inzeráty na koupi interiérových věcí v tématech "Představení nováčků" nebo "Diferenciál"), bude jim zablokován dočasně přístup na fórum.

Taky si dovolím připomenout pro nováčky (ale i delší dobu registrované lemry :lol: ): viewtopic.php?f=15&t=590

Děkuji za pochopení a dodržování základních pravidel provozu fóra.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od farmář »

a já ti Slávku držím palce. Sem tam pročistím nějaké téma, takže kdyby se někdo divil, proč z technických diskuzí mizí dotazy na osobní zdraví a z inzerátů vzdechy nad hezkou barvou a počtem dětí prodávajícího, je to tím.
Snad to nesmažu i s někým, jsem trochu vyhořelej a nevím co v tom strašném množství mažu 8)
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Janeš Petr »

taky bych něco přidal. je docela zbytečné, citovat příspěvek, na kterej zrovna odpovídám. zbytečně se tím zvyšuje počet popsanejch stran a o to hůř se tu pak něco hledá. už jsem to dotyčnejm naznačil v SZ ale nezaškodí, když si to přečtou i nováčci při seznamování-se s návodem k používání fóra ( který, bohužel, stejně asi nikdo z nich nečte :( )
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Janeš Petr »

zas to tu trušku oživím, protože si to tu nikdo sám od sebe nepřečte :!: . Takže, pokud chcete na foru kecat o ničem, jářku v sekci ,, o čemkoliv ,, tlachejte jak chcete. pokud ale máte technickej dotaz v technické části, zkuste psát jen k tématu a pokud v tomto tématu někomu odpovídáte, zkuste psát jen rady ověřené a pravdivé. Mějte na paměti, že velká část z Vás, neni odborníky z oboru, takže špatnou radou můžete způsobit někomu i velké škody, nedej bože, i ujmu na zdraví. Díky nespolehlivosti opraven a servisů na majitelé fronter spoléhaji, ale mnohdy se nedaj některé bludy uhlídat a zatrhnout včas. Čímž i apeluju na ty z Vás, kteří jste autaři, pokud na nějaké nesmysly narazíte, písněte mi třeba do SZ. A ještě něco, laskavě si vyplňte do podpisu, čím se vlastně vozíte.
myslím, že to tu už kolega Sláva napsal dost polopaticky, aby to pochopili všichni :wink:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Slaava »

Dovolím si upozornit na tento nešvar a požádat všechny uživatele aby se mu pokud možno vyhnuli. Citace mají samozřejmě smysl, pokud:

- z předcházejícího příspěvku citujeme pouze konkrétní část, na kterou odpovídáme
- citujeme příspěvek starší než předcházející a odpovídáme přímo na něj a nenavazujeme na rozvíjející se diskuzi
- předcházející příspěvek je poslední na předchozí stránce a naše odpověď je první na nové stránce

Děkuji za dodržování tohoto pravidla.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Slaava »

Dámy a pánové,
domluvíme si takový pravidlo, že nebudeme komentovat cenu a technický stav v inzerci nabízených věcí a necháme to na uvážení kupujícího. Souhlas?
Díky, Sláva a spol.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Příspěvek od Slaava »

Jenom stručně další dvě pravidla:

- V sekci "Představení nováčků" prosím neřešte technický problémy svého vozu, to dělejte v příslušených sekcích. Rady a návody v představení zapadnou a jsou tam k ničemu.
- Pokud chcete nabídnout svoje komerční služby (nemusí se to týkat jenom aut) můžete tak učinit v "Adresáři". Nevkládejte reklamu na svoji práci nebo výrobky do technických témat (vyjímkou může být jenom odpověď na dotaz typu "nevíte kdo to dělá?")

Děkuji.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Příspěvek od Slaava »

Slaava píše:- V sekci "Představení nováčků" prosím neřešte technický problémy svého vozu, to dělejte v příslušených sekcích. Rady a návody v představení zapadnou a jsou tam k ničemu.
Pánové, když jsem si dneska prošel aktivní témata, tak vážně uvažuju o tom, že minimálně tak na dva měsíce pozamykám všechny ty představení nováčků. Jeden tam řeší špatný starty, další jakej tam dávat olej, čiptuning, kapacitu baterky a tak. Od toho tu máme diskuzi podle témat - prosím, používejte ji jinak tu bude bordel a celý fórum bude k hovnu! Až sem za dva roky příjde člověk, kterýmu 2,2DTi pojede na dva válce, tak tuhle problematiku těžko bude hledat v tématu "Ahoj, já jsem Karel z Čakovce".

Díky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Příspěvek od Slaava »

Tomu se nevyhneš, je to prostě diskuze. S odstupem času se ty mimotématický příspěvky promazávaj (poslední roky to dělá hlavně kolega Janeš, za což mu patří nezměrné díky). Důležitý je, aby ta diskuze alespoň začala v adekvátním tématu. V těch představovacích tématech je tý technický diskuze už tolik, že vypreparovat to z nich je mimo naše schopnosti (a hlavně mimo naše odhodlání). Ještě jednou tedy prosím, pište technický problémy do technickejch témat. Díky.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA

Příspěvek od Slaava »

V těch soukromejch tématech řeště třeba kde jste byli na rybách, kolik jste vypili piv za velikonoce, kde jste byli kravnout s autem, ukažte fotky z dovolený v Řecku nebo když už se chcete pochlubit nějakou technickou specialitkou, jako třeba uzávěrkou, tak napište třeba "hele, vy trubky, mám uzávěru" a dejte tam odkaz na téma v sekci podvozek, kde se o tom budou bavit i ostatní a nezapadne to tam. OK?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Návod k používání fóra

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:Kolegové. V posledních týdnech se u nováčků rozšířil nešvar "napíšu nesmyslnej příspěvek s nepřesným popisem svého problému bez specifikace vozu a fláknu ho do prvního tématu, který mi příjde pod ruku". Pokud je příspěvek rozumný, tak jej přeřadím do správného tématu ale pokud se jadná o nesmysly jako v poslední době, tak je okamžitě mažu. Totéž čeká diskusi, která se stočí od daného tématu. Pokud bude obsahovat něco zajímavého, může se příspěvek rozdělit a sloučit s jiným tématem, v ostatních případech bude mazána. V těchto dnech jsem u více uživatelů smazal tímto způsobem všechny jejich (dva, tři, maximálně čtyři) příspěvky, protože ani jeden z nich nebyl k tomu. Nikoho nebudu jmenovat ale pokud se to bude z jejich strany opakovat, budou upozorněni e-mailem a pokud i tak budou vkládat kraviny (jako dotazy na již několikrát řešené věci nebo inzeráty na koupi interiérových věcí v tématech "Představení nováčků" nebo "Diferenciál"), bude jim zablokován dočasně přístup na fórum.

Taky si dovolím připomenout pro nováčky (ale i delší dobu registrované lemry :lol: ): viewtopic.php?f=15&t=590

Děkuji za pochopení a dodržování základních pravidel provozu fóra.

dovoluji si pro některé nováčky připomenout jedno zapomenuté téma - pravidla fora. Pánové, ZAPOMEŇTE NA TO , že Vás bude o smazání Vašich špatně umístěných, nevhodných nebo nepřínosných diskusí v technické části tohodle fora, někdo informovat :!: . Dodržujte domluvená pravidla a nebude třeba nic mazat :!: To se netýká celkové udržby fora - starší duplicitních dotazy a odpovědi v technické části se čistí průběžně tak, aby ve vláknech zůstaly opravdu cenné rady na správné dotazy a neopakovalo dvacetkrát to samé a forum zůstalo nadále přehledné a přínosné pro ty, co budou v nouzi po Vás. Děkujeme
Odpovědět

Zpět na „Nové věci na webu“