Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od farmář »

NICEMA píše: Profesionál ji nepotřebuje. I před mnoha lety třeba vůli v kuželovém soukolí dělali neprofesionální odborníci citem a laikové se do takových věcí vůbec nepouštěli. Ani jedni tudíž žádné tovární hodnoty nepotřebovali, dnes to v mnohých případech je podobné.
Tak se čti. Na rozdíl od tebe vím, že třeba pro můj motor jsou v Autodatech nesmyslné momenty pro kliku a mám dojem i hlavu, co to udělalo ti snad říkat nemusím. To, že někdo napíše, že onen manuál je vcelku nepoužitelný, se tě evidentně dotklo. Bohužel pokud se bavíme na úrovni využití tohohle auta, tedy i dodržování servisního plánu, ne tupé ježdění na úkor neservisování povinných úkonů, je vážně málo obsažný.
Kontrolky a tak jsou mi k ničemu, to mi věř. A k té poruchovosti, je zajímavé, že kromě běžného opotřebení dílů jako jsou ložiska při najetém čtvrt milionu km a podobně nic. Mám třetí, ne první. První jsem koupil se zadřeným motorem a začal u něj kompletně. Nikdo moc dobře nechápal, jak je možné tenhle motor takhle zničit...ne v hospodě u piva nebo v kanclu u kafe.
Nikdo tě nenapadal, leda bys měl výrazný jemnocit.
Též nikdo netvrdil, že bys nabízel dílenský manuál. O Haynessovi jsme tu již dlooouhou debatu těch, co si ho koupili měli, takže jestli se tě někdo zeptá, jestli je to ta, co v ní skoro nic není, nejde o napadání,ale výsledek dlouhé diskuze.
To, že tě někdo popřeje podle tebe méně poruchové auto snad nebereš jako útok na Tvoji osobu! :lol: :lol: :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od farmář »

NICEMA píše: Těm ostatním přeji, aby našli někoho, od koho by dokázali pochytit aspoň základní zásady slušnosti.
on tě u ještě někdo něco provedl? zdá se ti, že mlčící mají tu potřebu? nemáš dojem, že tvá slova hraničí leckdy s urážkou?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od Vokoun »

farmář píše:
NICEMA píše: Těm ostatním přeji, aby našli někoho, od koho by dokázali pochytit aspoň základní zásady slušnosti.
on tě u ještě někdo něco provedl? zdá se ti, že mlčící mají tu potřebu? nemáš dojem, že tvá slova hraničí leckdy s urážkou?
Farmáři, to nekomentuj, zjevně to nemá smysl i přes tvůj dobrý úmysl :!:
Mlčeti zlato :!: :!:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
NICEMA

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od NICEMA »

Farmáři, nic mi nikdo neprovedl. O nic víc mi nešlo, než že jsem se celou dobu snažil vysvětlit, že v běžné komerční příručce přece nemůžeme hledat sborku a rozborku celého auta, stejně jako od běžného sériového osobního auta nemůžeme očekávat ani pokoření rychlostních rekordů na závodní dráze ani sjetí jakéhokoliv terénu. Ono je totiž obojí vytvořeno k něčemu jinému a svůj určený úkol umí v průměru splnit jak běžná příručka, tak i běžný osobák. V tomto názoru se evidentně rozcházíme. Z některý příspěvků jsem došel k mínění, že jste někteří asi velcí znalci technické problematiky fronter (a možná i jiných aut). Vaši odbornost nelze srovnávat s laickými znalostmi většiny ostatních motoristů včetně mě, pro které je obrazně řečeno zadřený motor bez cizí pomoci téměř neřešitelná záležitost. Takové příručky jsou určeny právě nám a v podstatě jsou na naší úrovni. Pro nás je ta úroveň naprosto dostačující. Pro vás ale příručka určena není, vy musíte potřebné informace hledat jinde. Pro mě a většinu běžných motoristů už by tyto nadstandardní informace byly bezvýznamné, protože bychom je stejně nikdy nedokázali zužitkovat. Protože se mi nepodařilo tento názor dodnes vysvětlit, asi se mi to nepodařilo ani teď a proto už se k tomu nebudu víckrát vracet.
Ještě chci vyjasnit, že nejsem nikterak uražen ani se necítím být napaden (v tom případě už bych tyto stránky nikdy neotevřel). Neočekávám, že se mnou bude souhlasit každý, snesu protichůdný názor a dokážu na základě přesvědčivých argumentů ten svůj třeba změnit, nebo si ve svých podmínkách ten svůj ponechám dál. Ať si o mně ale myslí kdo chce co chce, nemám rád, když bez dostatečných argumentů proti mně např. někdo záměrně lže (viz tenký papír) nebo překroutí ke svému účelu některé moje argumenty a použije to pak proti mně. Já mám rád slušné, otevřené a férové jednání i argumentace, v opačném případě se trochu přizpůsobím. Ale to je možná dáno tím, že jsem ještě ze staré školy přísné výchovy k úctě a slušnému vyjadřování (jen pro představu pocházím z éry Moskvičů 403 a 407, Škodovek 1000 MB i starších, kulatých Wartburgů, později Žigulů atd.; tím rozhodně nechci budit dojem, že se v těch autech vyznám). Ujišťuji tě, že proti tobě nic nemám, nechtěl jsem tě naštvat a pokud bych potřeboval někdy odbornou radu, možná bych se na tebe s důvěrou obrátil. Vážím si všech, kteří hodně ví nebo hodně umí.
Nehledej v mých předchozích větách žádnou ironii, žádný posměšný tón ani pokus se ti trapně vlichotit. Nic takového jsem neměl v úmyslu, jenom jsem napsal co si myslím. A nebrání mi vtom ani skutečnost, že si úplně nerozumíme, nemáme na všechno stejné názory a nepřesvědčili jsme jeden druhého.
Zatím ahoj, možná se tu někdy zase objevím.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od farmář »

v poho, Frontera(celkově offy Opel) měly a mají nejhorší značkový servis v čr, kdy paradoxně lili převodové oleje do převodovek a dělali, že je to v pořádku. Proto se tu slejzají převážně ti, co tohle neunáší a dělají si to radši sami. Vzhledem k tomu, že již stárnou,množí se vady opotřebením a dochází k postupným GO, proto ta potřeba čím dál sofistikovanějších dat. :wink:
Zajdi a jsi vítán. Neboj :lol:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od Janeš Petr »

asi nemá cenu tady pokračovat v další diskuzi o kvalitách a nekvalitách té publikace. domluvil jsem se s farmářem, že mu jí pošlu v elektronické podobě ať to sem někam umístí a každej má možnost udělat si vlastní obrázek o tom, jestli se mu ta kniha hodí nebo ne. jestli jsem se nějak dotkl kolegy prodejce, hluboce se mu omlouvám. za kvalitou papíru si ale stojím. bohužel, ta se v el. podobě dá těžko posoudit, takže kdo má zájem si to na vlastní oči prohlédnout, já tu knihu kupoval přímo u dovozce ( kousek od Říčan v ceně zhruba 1000,- kč ) a na téže adrese jsem ji druhý den bez problému vrátil ( i se slovníkem, který byl přidán k ní ). tím ale netvrdím, že tu na trhu není ještě verze, tištěná na kvalitním papíře. ta, co jsem měl já, byla na mizerném reciklátu, a proti světlu se nedala číst, protože prosvítal text z druhé strany listu.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od Slaava »

Ty sis do tý knížky fakt vytřel prdel a pak si ji vrátil? Tak to ji asi potom poslali mě, protože ten můj kus byl nějakej zasranej. No nic - hele, vy zkrávykundy: přesunul sem tu vaši diskuzi sem k původnímu tématu o týhle knížce aby se rozšířilo obecný povědomí. Já zastávám názor, že knížka je dobrá když někdo nechce u některej věcí špekulovat v jakým pořadí co rozmontovat. Jenže kolikrát to tam ani nenajde. Kdo už má něco za sebou, ten ji bude potřebovat prakticky jenom na dohledání rozměrů a momentů a schéma elektriky. Kdo chce dělat převodovku, diferák nebo třeba naftový čerpadlo má smolíka. Trochu umírněně sem to před lety napsal na začátku. Osobně tu knížku považuju za lehký současný podprůměr ale bohužel trend těhle odfláknutejch servisních manuálů je stále silnější. Když bych hodnotil jako ve škole, tak s odstupem let by tahle knížka ode mě dostala známku 3mínus, spíš ale čtyři. Zkrátka je to bída ale hodí se.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od Vokoun »

Janeš Petr píše:asi nemá cenu tady pokračovat v další diskuzi o kvalitách a nekvalitách té publikace. domluvil jsem se s farmářem, že mu jí pošlu v elektronické podobě ať to sem někam umístí a každej má možnost udělat si vlastní obrázek o tom, jestli se mu ta kniha hodí nebo ne. jestli jsem se nějak dotkl kolegy prodejce, hluboce se mu omlouvám. za kvalitou papíru si ale stojím. bohužel, ta se v el. podobě dá těžko posoudit, takže kdo má zájem si to na vlastní oči prohlédnout, já tu knihu kupoval přímo u dovozce ( kousek od Říčan v ceně zhruba 1000,- kč ) a na téže adrese jsem ji druhý den bez problému vrátil ( i se slovníkem, který byl přidán k ní ). tím ale netvrdím, že tu na trhu není ještě verze, tištěná na kvalitním papíře. ta, co jsem měl já, byla na mizerném reciklátu, a proti světlu se nedala číst, protože prosvítal text z druhé strany listu.
Svatá pravda :!: :!: :idea:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: DÍLENSKÁ PŘÍRUČKA FRONTERA-O5 k mání, 2ks !!!!

Příspěvek od Slaava »

Okoun píše:Svatá pravda :!: :!: :idea:
Jako že příručkou v PDF si prdel nevytřeš? To teda ne - ani na CD ani na flešce. :mrgreen:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od Vokoun »

To ne, ale že to nemá cenu dál rozebírat :idea:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od farmář »

Petře čekám ten mejl...nebo je tu už někde odkaz?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od Janeš Petr »

to se ti řekne, je to nějaké moc velké a e-mail to nechce schroupat ( a ten zabalenej originál nemůžu v mejlech najít :| )
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od Vokoun »

Janeš Petr píše:to se ti řekne, je to nějaké moc velké a e-mail to nechce schroupat ( a ten zabalenej originál nemůžu v mejlech najít :| )
Pokud je to velký, tak to pošli pře uschovna.cz :idea:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od Janeš Petr »

Okoun píše:
Janeš Petr píše:to se ti řekne, je to nějaké moc velké a e-mail to nechce schroupat ( a ten zabalenej originál nemůžu v mejlech najít :| )
Pokud je to velký, tak to pošli pře uschovna.cz :idea:
jo, zkusil jsem to, dík . Peťo, došlo ti to přes tu úschovnu ?
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: Servisní manuál na Opel/Vauxhall Frontera A/B

Příspěvek od farmář »

ne, poškozeno a jeden odkaz hlásí 2,9Mega druhej 9,9Mega oba se stahují jako2,9 a poškozenej soubor. :evil:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“