vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o ničem

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Janeš Petr »

jak vidíš, neklepe to. dneska... že se mu někde za tepla na volnoběh toulá skoro jedna atmosfera tlaku pán neřeší. za týden zas vymění hydroštely a zas to nebude klepat.. chvíli. přesunul jsem to Slávo do volné diskuse, protože tohle vlákno bude jednou mít stránek jak F. L. VěK
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Vymenil jsem ty tycky.Ale od novich nic moc rozdil.V delce mozna 1 milimetr.Nemeril jsem je presne jen jsem je postavil vedle sebe.Jeden konnec tycek nebyl vyslovene jak bych to rekl kulaty?Ale o moc ne.Nekde tady jsem videl fotky nejakych tycek ty byly total ale u mne takova katastrofa nebyla.Dal jsem je tam v sobotu.natocil nechal pak jsem slapl na plyn drzel jsem vissi otacky a porad nic.Mlatilo to stejne.V nedely po nastartovani jsem si vsiml ze uz to nemlati tak razantne a po deseti minutach to prestalo uplne.Uz mam najeto asi 400km a nic po ranu prijdu natocim malinkotuk tuk a ticho.Takovi zvuk jsem neslysel ani kdyz jsem ji koupil.Vsechny tycky byly pruchozi ta dira v nich.A jde znat ze to jede lip.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Kolik ma mit tedy frontera tlak oleje.Jedine co jsem nasel je ze Chrysler s tim motorem ma mit 3,5 pri 4000otackach.Na volnobeh nevim vubec.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Kdyz jsem to sundal tak na jedne tycce vule skoro 5 milimetru.A na jine zadna ale hydro bez oleje si myslim.protoze jsem ji mackl normalne dolu.jinak ostatni bez vule myslim ze mi to delal jeden z nich.A prijde mi ze mam nizky volnobeh.600otacek.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

rikas ze mi nekde lita jedna atmosfera kde jsi vycetl ze mam mit takovi tlak na volnobeh?Tedka koukam na autodata a tam pisou 4 bary pri 4000tisicich otackach.Nikde jsem se nedocetl to co rikas tak kde?Co ty na to j.p?Navic mi prijde ze mam fakt docela nizke otacky na volnobeh.ale to neres.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Takze jestly ma scorpio 2.5 diesel stejny motor tak za tepla ma mit tlak 1,5 bar pri 875 otacek?
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od palo frontera »

Aky olej vlastne lievas do motora :?:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od vlado007 »

Scorpio ma tiez VM motor.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

10W40
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

I kdyz se podivam do autodat na jeepa ,scorpio ,chryslera a fronu tak u kazdyho auta napisou jiny olej.
Menim olej po 5000 km.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Tak uz mam klid Pred trema mesicema jsem jel a najednou jsem jel na tri.Zastavil jsem.Sundal jsem viko a povoleny konici dotahl slozil a jel dal koukam olej tam je .teploa v pulce.Tak dobry za 3 kilaky to same.Tak znova sundam viko a zase.Tak to dotahnu trochu vic a leze steft z hlavy.Pak jsem zjistil ze jsem ji uvaril chudinku.Cidlo teploty se kouslo na pulce.svine.

Takze co stim prvni dve hlavy total.Nova stoji 6000 kc.Stara dva plus tesneni atd.Si rikam.Volam vrakace nejlevneni motor 20 000kc.Rikam za tolik penez koupim zkoro jinou.Tak Chrysler 5000kc.Beru.


Prizpusobeni do auta neni zadny problem jen casove narocny na rozebrani kompletne zustane jen blok s hlavama.A vsechno s puvodniho motoru prendat.Cerpadlo ma jiny konektor.A musi se tam prevrtat Asi 4 diry a jednu nebo dve zaslepit.Neni tam ta dira na olejove cidlo je zezadu na motoru vivod trubicka na jine cidlo s jinym zavitem ale staci tam nechat udelat prechodku.A pretahnout kabelaz z boku do zadu.



Takze je tam a jede jinak.A ten zvuk toho motoru nepoznavam ani kdyz nekdy tem muj jel jakoby normalne.Kdyz uz jsem to mnel venku tak nova spojka(lamela),spojkovi valec,hlavni i pomocny,chladic,a chladic oleje jsem predelal na ala VW
prutokovi pod olejovi filtr pasuje tam jak prdel na hrnec napojil vodu a hotovo.Jen to cidlo teploty nevi nekdo kde sehnat?
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od palo frontera »

2,5tds ma cidla teploty dve. Jedno je pre budik, druhe pre riadiacu jednotku. Nedavno som ich obydve videl v ponuke Autokelly a amyslim ze aj Elit. Skus najblisiu mototechnu, mozno ti ho budu vediet objednat. Tebe treba to male pre budik co je v druhej hlave ze.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Prave kdyz prolezu vsechny tak to cidlo co maj je na 13 klic ale ja mam na 22 nebo 24.Ted bych kecal.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od palo frontera »

Na 13ku kluc je samotne cidlo co tebe treba. Ten väcsi 6hran myslim na 22 kluc je vlozka ktora je vsrobovana do samtnej hlavy. V nej je potom mensi zavit pre cidlo v ktorom je zasrobovane. Lepsie si to pozri. Tu este pridam obrazok ako to vypada, mas to oznacene v kruzku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Maximusmax
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 27 srp 2009 23:44

Re: vadné hydroštely, klepání motoru 2.5 - aneb vlákno o nič

Příspěvek od Maximusmax »

Hodim na to oko poradne dik.Tak kdyz to tak je tak mi zbejvaj silembloky predni napravy ale to je jine tema.Opel uz je nedokaze objednat.
Frontera A Long 2.5TDS 97R.V
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“