Nové právní úpravy

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

pánové, máme problém. Nové nařízení o postupech na STK vyžeduje od 1.1 . 2016 několik fotek, dokumentující stav vozu. Všechno, co bude na fotkách v rozporu se správným stavem vozu a nebude technikem zaprotokolováno jako závada, jde na jeho triko - hrozí mu až 5 let zákazu činnosti. Problém je v originálních nášlapech a ochranných rámech. Co mám nějaké informace, výrobce je na frontery ( campa atd. ) běžně montoval jako součást vozidla a proto nebyly zapsány v TP. Tohle snad platilo do roku 1994. Později již snad zapisovány do TP byly. Podle nynější legislativy ochranný rám musí být v TP zapsán. Technik STK mi nedokázal odpovědět, jak se mám v lednu na opakovanou STK dostavit. Když rám ponechám na autě a nebude v TP, kontrolou mne nenechají projít. Když rám sundám, nebude mi sedět celková délka vozidla a opět stejný problém - technickou neprojdu ( teda prej projdu, protože rozměr auta z fotky nikdo nepozná,ale to zas nechci já ). Už to někdo řešíte ? Dnes jsem kontaktoval zastoupení Opel v Budějovicích. Technik mi řekl, že o problému ví, ale zatím nezná řešení. Budu rád, když se pochlubíte, jak je tomu v dalších okresech naší banánové republiky. Dál se pochlubte, jestli jsou rámy z výroby u vozidel mladších opravdu v TP zapsány. To se týká i rámů plastových, které jsou na fronterách béčkových, nebo nejmladších áčkách
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Standa27Cepec »

Mám béčko, ale origo rám a nášlapy v TP rozhodně nemám. To bude zase buzerace na stk! :roll:
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

U nas v SK je to asi podobne. V utorok som bol na TK+EK. Jedine co som musel pred TK dat dole, bola svetelna rampa na streche. Aj to odvôvodnil ze kvoli kameram a fotkam co fotia na zaciatku a na konci kontroly. Tiez som mal kus strachen co povie na predny ram. Kontroloval svetla na rame a doslo na ram. Na ram sa ma opytal ci je tam origo. Ja mu nato ze ano a pôvodne tam boli aj naslapy ( nasiel na nosnom rame stopy po nich :) ). Chlapik mi povedal nato ze podla VIN by si to vedel dohladat co na tom bolo a nebolo. Takisto ukazal aj na stitok na priecke za motorom so slovami ze by to tam malo tiez byt pod kodom narazene. V TP ho zapisany nemam. Uvidim co bude o dva roky. Je buzeracia. Co sa tyka rozmerov auta tak okrem origo v TP mam dopisane alternativne rozmery D: V: š:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

no já také trošku pokročil. Dovozce a prodejce Opel mi prý v pondělí vystaví potvrzení, že ochranné rámy a nášlapy opravdu montoval opel už z výroby a na základě toho mi v Praze vydaj potvrzení pro evidenci vozidel. Jediné, co tam je, chtěji vědět, jestli se jedná o individuelní dovoz, nebo auto prodané v čechách. pokud je to dovoz, chtěji za to potvrzení 1400,- kč , pokud je to koupené v čechách, je to zadarmo
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Campo je na tom stejně jako ISUZU?

Příspěvek od Kraken01 »

Myslíš, že to bude obdobné i u Campa? Mám rok 92, je koupené v Oplu v Čechách a mám dokonce v TP i celkovou délku tak, že sedí s namontovanou dlouhou laminátovou korbou. Znamená to, že bych měl to potvrzení dostat z Opla zdarma, jako ty, když si zažádám? Origo rám je u mně sice na kaši, ale to se dá samozřejmě řešit. Stejně to mám teď do šroubku rozebraný, ale to mi nebrání si papíry oběhat. Předpokládám, že je to potvrzení, který se nijak neváže k datu STK, nebo je to jinak?
Dík za reakci :oops:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

zatim nevím, v pondělí budu pokračovat. určitě sem dám výsledek i kontakty, pokud to všechno vyjde. Obecně jsme se bavili i o campech a montereích, technik v oplu říkal, že ví o čem je řeč, jen to zatim nikdo v Budějcích neřešil. holt jsem byl první, na koho padla nová prvidla STK
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od tirlin »

Podle VINu lze přečíst, co na auto bylo dáno ve výrobě, jestli to je nebo není v techničáku je jedno, VIN a stav musí odpovídat, nevěřím, že někdo dělá potíže kvůli gumovému rámu na Béčku - originál se světly, to jsem nikdy nežil. Jinak STKáček je u nás dost, kde jsou lidi ještě normální.
Spíš mne zaráží jiná věc, na základě čeho si soukromá firma pořizuje databázi fotodokumentace soukromého majetku? Není to trochu proti ústavě? Zdůvodnění, že jde o technický stav a km na tacháči jsou totiž dosti směšné. Kde všude se ty fotky budou prohánět na serverech???? s mojí adresou kde parkuji??? co tak klíče, nechtěli by poslat??? To si pak někdo může v klidu vybírat káru na webu jako na tipcarsu a má to ještě s protokolem o čerstvém stavu stk a adresou bydliště.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Goauld_cz »

Špatně je to samozřejmě cely, ale výsledek je to, že když fotky nenecháš technika udělat, tak nedostaneš technickou. Už je to schváleny a od 1.1.2016 to platí a hotovo, nikdo s tím nic už neudělá, leda by se k vůli těm fotkám stala nějaká katastrofa, což je nepravděpodobny.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
radar.2003
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: 16 srp 2014 15:56
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od radar.2003 »

a platí to i retrospektivně ?, před rokem 2009 to přece fungovalo tak, že stačilo, mít homologaci na rámu, pak přišlo na nařízení EU 78/2009 a už se musí rám zapisovat :)
Frontera 2.5 TDS long 1997
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

Já tu neřeším rám dodatečně dokoupený, který má vlasní homologaci. Problém je v originál rámu, na kterém žádný štítek neni, protože to v té době byla přímo součást vozidla. Dnes jsem do Opla volal, tak ještě to někde řeší ale slíbil mi, že bych to od nich měl dostat ještě letos. Ve VIN výbava vozidla neni. pokud někde je, je to na štítku na motorové příčce, pokud se dochoval, jenže to neřeší problém, že neni zapsaný v TP. Na technické nejsou schopni údaje ze štítku výbavy rozklíčovat . Je to vcelku asi jejich problém, nicméně v konečném důsledku muj - jsem bez STK
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

U nas je to takisto s fotenim a fotia uz dlksie. Fotia auto na zaciatku hlavne predok aby bola citatelna SPZ a potom aj na konci so zadu. Pritom je na kamery zaznamenavany cely priebej kontroly. Ja origo ram tiez nemam zapisani v TP, a tiez som mal kus obavy ci nebudu zato pindat. Ram ho nezaujimal. Aj som mu povedal ze je origo od vyroby. Technik mi nato povedal ze keby potreboval, tak si to vie s VIN cisla zistit co na aute bolo s vyroby. Uz som to tu aj spominal. Zalezi na akeho technika clovek natrafi.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

tak anabáze pokračuje. Technici z opla si nejsou jisti, jak takový originál ochranný rám na áčkové fronteře vypadá, takže ho chtěj vidět, aby mi na něm našli a ukázali patřičnou homologační cedulku. jelikož auto bez STK jim na podvalu nepovezu, dohodli jsme se, že jim sundaný rám přivezu ukázat osobně. to by se z toho jeden posr....l . holt dvacetiletí technici nemohou pamatovat pětadvacetileté auto, to má přece logiku.... nemáte někdo fotku z reklamního letáku OPEL, na kterém bude frontera s rámem ? potřeboval bych to do zítra ráno. dík
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

Mam origo Opel autoatlas Talianska. Vzadu su obrazky aut modelov Opel vyrabanych v tej dobe. Autoatlas som mal v aute ked som Fronteru kupil. Uplne na zadnej strane je krasne odfotena A-čkova Sportka s ramom aj naslapmi. Na nete by sa tiez mohlo par foto najst.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Něco jako tentononc?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Jožin z Bažin dne 04 led 2016 21:10, celkem upraveno 1 x.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

Cvakol som ten OPEL autoatlas mobilom. Ak to pomoze.
Fotografia3019.jpg
Fotografia3018.jpg
Fotografia3020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“