Nové právní úpravy

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

Skoda ze to neviem oskenovat. Este to skusim cvaknut fotakom len ho musim skor nabit, lebo nefotil od leta :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Nimrod »

Délka je alternativní dle namontované výbavy. V TP by měl být uveden základní rozměr a v poznámkách by měl být uveden alternativní rozměr. Jinak Petře držím palce ať to dojde ke zdárnému konci a hlavně ať ti vydrží nervy. Jo a omluva za to že jsem se tak rozvášnil ve svém předchozím příspěvku.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

papír mám v ruce, tak když nebude nějaký problém na inšpektorátu, asi to je u konce :)
20160107_151918.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

Petre. Podla mna to uz bude s tymto dokladom na DI banalita :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

uvidím :) taky doufám
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

U nas na DI by som uz s takym potvrdenim obstal. Skoda ze ti tam este nevysvetlili ktory kod co, na tom stitku na priecke za motorom znamena. Lebo mne to chlapik na STK aj sam povedal ze keby chce, tak si to podla VIN a tych kodov na tom stitku vie niekde dohladat co na aute s vyroby bolo a nebolo. Tak nech odstojis dobre, drzim palce :)
Naposledy upravil(a) palo frontera dne 08 led 2016 19:05, celkem upraveno 1 x.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Jožin z Bažin »

...jinak k technickejm a emisím se rozjela solidní debata i na off bazaru na fb :-)

https://www.facebook.com/groups/1392857 ... 6/?fref=nf
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zápis ochranného rámu do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

pokračování

když jsem volal na evidenci vozidel, nic nebylo problém. To ale jen do okamžiku, kdy jsem přišel k okénku. Najednou paní nevěděla, co s tím. Řekl jsem jí, že jsem to řešil s nejmenovaným technikem, budem mu říkat pan Blažek. Paní za ním tedy odkráčela ale když se za deset minut vrátila, moudřejší nebyla. za další čtvrt hodinu přišel pan Blažek osobně a zase jsem slyšel to samé - co to po vás na té technické chtěji, přece tam auto nebudou ani měřit, ani vážit.... a tak dál. Řekl jsem mu, že o tom prostě diskutovat nehodlám, že kvuli tomu mám dovolenou a že to v tom techničáku prostě chci. Řekl mi, že musí jít na šéfa odboru. Přišel asi za půl hodiny..... prý v té Praze mi ve firmě SCC napsali špatné prohlášení. Stojí v něm, že firma opel ,, SOUHLASÍ SE SCHVÁLENÍM MONTÁŽE ,, nikoli že ,, SCHVALUJE ,,. Na to jsem mu řekl, že rám i nášlapy montovali přímo ve fabrice, takže tam podle mne není o čem diskutovat ( bylo to napsané i v tom potvrzení z SCC ) a naviják montovala odborná firma na slovensku, která má pobočku v čechách - doložil jsem to orazítkovaným vyplněným protokolem s VINkem mého auta. .....znovu se šel poradit. Když se vrátil, řekl, že slovenské doklady v čechách neplatí. nedokázal mi vysvětlit, na co jsme teda v unii. Když si prý seženu doklad ze skušebního ústavu v Praze, asi by to nebyl problém zapsat. To už jsem měl naběhlou žílu.... pak mi řekl, že mám zkusit STK, že by mi mohli odbornou montáž potvrdit oni, jako když si někdo jede zapsat závěs. Tak jsem bez platné STK vyrazil na STK. Tam to kupodivu bylo absolutně v pohodě. za 200,- my auto vyfotili a dali bumážku, že naviják, rám i nášlapy jsou na vozidlo přišroubované, nikoliv přivázané drátem, jak se obával technik magistrátu. S timhle papírem jsem jel zas na evidenci. Odstál jsem si znovu dvě hodiny frontu a přišel na řadu. V očích těch úředníkůbylo normálně zděšení, kdo z nich tam ten štempl a parafu bude muset dát..... a najednou vidím, jak je za okénkem živo, samé usměvy a říkám si, konečně na to přišli, jak to tam napsat. Prdlajs. Paní objevila, že to povolení z SCC je neplatné - někdo v Praze se upsal ve VINku - přehodil pořadí dvou písmen na začátku. To už jsem vypěnil a řekl jsem, ať mi daj mejlovou adresu, že volám do Prahy, ať okamžitě pošlou novej dokument, že když nějaké iniciativní hovado v Praze napíše do obecného schvalovacího protokolu pro typ vozidla i VIN, nebudu si brát další týden volna, protože jsem už měsíc bez auta..... asi to pomohlo. Paní řekla, že to vezme na sebe a po šesti hodinách průtahů vzala do ruky tužku. Za šest hodin a třicetpět minut čistého času jsem stál na chodníku s techničákem. Už jsem neměl sílu řešit, že do něj napsala, že naviják je součást ochranného rámu.................
DSCN0255.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

zapsání ochranného rámu a nášlapů do TP

Příspěvek od Janeš Petr »

takže postup pro ostatní, před odjezdem na řádnou pravidelnou technickou kontrolu, pokud je vozidlo vybaveno ochranným rámem, případně bočními nášlapy

1) na zastoupení ( u prodejce ) Opla si nechat potvrdit originalitu namontovaného rámu, teda pokud je to jeden z originál katalogových rámů opel. ( tyhle rámý nemají vlastní homologační čísla, protože byly homologovány s autem jako celek, maji jen objednávací číslo - najdou ho v EPC, jak radil nimrod ) ....ostatní rámy a nášlapy by měly mít homologační značku, takže se může jít rovnou na SCC. bylo to zdarma, trvalo 3 neděle

2) na základě tohoto potvrzení poslat žádost na SCC Praha cena 1400,- kč , trvalo to 14 dní ( http://www.scc-cz.com/ )

3) na STK si nechat na základě potvrzení z SCC vypracovat ,, technickou prohlídku na žádost majitele ,, ( tak nějak se to jmenovalo ). musí to provést technik s razítkem písmeno ,, T ,, v kroužku. cena 200,- kč , trvalo to 30 minut

4) vyrazit na evidenci vozidel zapsat změny do TP cena 100,- kč, trvalo to půl dne

5) vyrazit na řádnou STK - cena jak za mast na oči.....

padl tu názor, na STK všechno sundat a po STK to tam zas nandat. nic to neřeší. Každej policajt s noutbukem v autě při silniční kontrole zjistí, co na autě bylo při technické a co je tam dopletené. Vozidlo může být prohlášené za nezpůsobilé a to je kromě flastru ještě za 4 body.Dnes to řešil kolega Bufu - první lapenej v letošním roce
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od palo frontera »

Toto je uz naozaj vrchol buzeracie a birokracie. To chcu aby clovek chodil naozaj pešo :? :evil: Ked si tieto obštrukcie predstavim u nas, tak je to nevybavitelna vec.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Standa27Cepec »

Ahoj, minulý týden kolega z práce byl na stk,má fronteru 2,2dti r.v. 2000 stejně jako já, má pěnovej rám i origo nášlapy a nemá v tp o tom ani zmíňku!!!
Světe div se, prošel normálně stk a nikdo nic po něm nechtěl!! Tak nevím, co si o tom mám myslet, buď si Petr Janeš z nás dělá prdel :mrgreen: :lol:
anebo na stk a úřadech je neskutečnej bordel.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Standa27Cepec »

Jo a Palo dnes je bohužel doba, kdy výrobci nepodřebujou aby jsi si koupil auto a držel ho 15let a více. Oni potřebujou prodávat nová a nová auta a tak se snáží těch starejch nějakým způsobem zbavovat, tak vymejšlej p...viny jak nám to znepříjemnit.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

Standa27Cepec píše:Ahoj, minulý týden kolega z práce byl na stk,má fronteru 2,2dti r.v. 2000 stejně jako já, má pěnovej rám i origo nášlapy a nemá v tp o tom ani zmíňku!!!
Světe div se, prošel normálně stk a nikdo nic po něm nechtěl!! Tak nevím, co si o tom mám myslet, buď si Petr Janeš z nás dělá prdel :mrgreen: :lol:
anebo na stk a úřadech je neskutečnej bordel.
,, B ,, je správně
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Goauld_cz »

Na Áčku je přední rám trubkovej, ne plastovej jako na B. Pořád je to tak, že záleží na tom kdo technickou provádí a jestli ty auta zná a ví, že je to originální výbava. Kdo to neví, tak chce o tom papír, protože když by přišla kontrola a zjistila, že STK prošlo auto s něčím, co na něm nemá být, tak technik dostane pokutu 50 tisíc a STK až 250 tisíc, takže se logicky každej bojí.
Celkově to v našem státě funguje tak, že za všechno sou samy pokuty a placení, jenom aby víc buzerovali lidi. Tyhle zákony vymýšlí lidi, kteří sou byrokraticky svině s plnou kapsou a přemýšlí o tom jak lidem znepříjemnit život a jak vybrat víc daní.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Janeš Petr »

Goauld_cz píše: tak technik dostane pokutu 50 tisíc a STK až 250 tisíc....
+ technik 5 let zákaz činnosti
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“