Nové právní úpravy

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od pida3.2v6 »

Po telefonické i osobní konzultaci (Plzeň/Klatovy) je výsledek možnosti zapsání jako pracovní/stavební stroj tenhle :

Ke každému dílu , který byl namontován , nebo změněn dodatečně po koupi vozidla musí být oficiální doklad a vyjádření výrobce/zastoupení vozidla , že je tato přestavba možná . To znamená,že postup je úplně stejný,jako když bych chtěl všechno zlegalizovat a nechat to na číslech :twisted:

Další možnost je stavba vozidla , ale to je ještě složitější a dražší.

Takže na to prdim a budu to tahat na káře a na tankáč si najdu nějaký přejezdy po polňačkách :grin:
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Gryzly_cz »

Tak mám STK úspěšně za sebou, auto jsem kupoval před dvouma rokama po STK, tak jsem nevěděl co mě čeká.
Kontrolku ABS jsem napojil na olejovou, minulý majitel jezdil bez zavovicky. Přední rám jim nevadilo na ten ani nepipl, nášlapy prej nevycnivaji z profilu tak taky dobrý, ale chvíli dumal jestli mě má pustit. Nakonec to bylo bez všimného.
Horší to bylo na emisích. CO i HC bylo asi třikrát za limitem. CO cca 1,20 a HC cca 250. Na benzín i LPG. Prej to vypadá jako by ta jednotka ty emise vůbec neřídila.
Když jsem koukal pak doma na staré protokoly tak i tam bylo HC přes 200, ale nebyl tam nastaven žádný limit, takže to nebylo vyhodnoceno jako chyba.
Pokračování za dva roky.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Zítra si tam taky zajedu, sice mám ještě měsíc do konce starý stk, ale alespoň budu vědět co mi řeknou. Tak že jsem docela zvědavej. Sundal jsem světelnou rampu, kamarád mi u Opelu vystavil potvrzení že přední rám je montovanej origo, sundal jsem samolepky ze zadního skla, vyhodil distanční podložky, sundal cb anténu...zástěrky tam dávat nebudu a zvednutí taky nechám. Buď projdu a nebo příště. :D
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak techniká je taky a doma a na dva roky klid. Měl jsem z toho teda větší obavy, ale nakonec celkem v pořádku. :-)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Štíty brzdových kotoučů

Příspěvek od Kraken01 »

Měl bych dotaz, jestli někdo víte, zda jsou nutné na autě namontované štíty u brzdových kotoučů z hlediska STK.
Mám rozebrané oba přední náboje. Štíty jsou zralé na vyhození a z praktického hlediska by bylo i pro brzdy lepší, kdyby tam vůbec nebyly, protože za nima zůstává jen svinčík a v blátě je to lepší bez nich.
Nerad bych za rok a půl rozebíral přední náboje znovu, abych je tam musel vracet, tak jestli to mám hned někde složitě shánět, nebo to můžu hodit za hlavu :?: :?: :?:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Uživatelský avatar
somki123
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 01 bře 2015 16:12

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od somki123 »

štíty tam musí být, já sem měl už problém na stk že sem je měl trochu orezlé a odštíplé ale mávl nad tím rukou :D
frontera 2.3TD
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové právní úpravy

Příspěvek od Kraken01 »

Díky za informaci, tak trochu jsem to čekal. Zkusím je sehnat, dokud to mám rozhozený.
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“