Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Zde diskutujme o čemkoliv, co se nedá zařadit do jiné výše nebo níže uvedené sekce.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DJ.Tom
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 892
Registrován: 21 zář 2006 11:30
Skype: tomidum
Bydliště: Praha 4

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od DJ.Tom »

K touaregu a chybám co jsi vypsal:

Výměna olejů 15.000 je extrém, jsou tam ty samí oleje co do frontery a i s filtrama včetně převodový kapaliny v automatu (ta se mění 2x), se člověk do 10ky vejde (nákladnost stejná jako u Frontery) Cívky stojí jedna 1800 a nikdo na foru nepsal, že by odcházely. Přední diferenciál mohl ukroutit tím, že měl stále seplý servo na uzávěrku mezinápravového difu, což vysvětluje i tu občasnou poruchu 4x4 (to se dá vyčíst z diagnostiky) tedy bych v první řadě vyčistil ten motorek. Pneu stojí stejně jako na Fronteru jsou tam v základu 17ky což je téměř stejná cena. Pneu beru jako spotřebku, ty s eholt koupit musí, jestli je sjel rychle opět to napovídá na uzavření mezinápravového difu. Nechápu co vyškubával na alarmu ??? Je tam jen siréna a čidlo pohybu, obojí ukáže diagnostika v paměti, tedy se pozná co dělalo falešný poplach a ten komponent se pak třeba vymění. Celý alarm se dá vypnout skrze diagnostiku ale i uživatelské menu. vytrhnutí by dopadlo hodně děsivě protože by vypadla hromada poruch včetně kontroly náklonu. to pominu, že by auto nešlo zamknout.

Nevím kolik jste objeli aut za 200.000 a v jaké době, ale když se teď podívám na S auto vidím tam jedinýho dobrýho Touarega do 200tis. Tedy tato částka je těžce hraniční a je potřeba hodně dobře koukat. Já jich objel asi 20 a do 200 až na jeden samé vraky.

když to shrnu, ten kamarád autům autům asi moc nerozumí ? Pak si nemá kupovat takovýhle auto.


X5ka není teréní auto, nemá redukci a dokonce ani nedokáže pohon 50:50 je to SUV tedy nemá tyto dva vozy cenu vůbec porovnávat. další věcí je že X5ky kolem 200.000 jsou technologicky v 90tých letech (palubka, palubní počítač, budíky, nevýměné radio) tohle už je hodně o vkusu kdo bude srcař k BMW bude chtít BMW já inklinuju k Touaregu, protože znám jejich elektriku a byl jsem snima na pár srazech tak vím co to auto umí. Sere mi na něm ale hrozně váha, kterou dostali dolu až v druhé generaci, na kterou samozřejmě nemám a i kdybych měl verze terrain tech s uzávěrkama a redukcí je velmi pomálu bazarově
AUTOELEKTRO bokovka PRAHA diagnostika Opel, VW koncern 777 21 30 21

Auta: Frontera 1. 94 2,4, 2. 97 2,2i, 3. 2000 2,2i, 4. 2003 2,2 Dti. Budoucnost... Touareg, nebo 5. Frontera 04 3,2i Automat
Teď přechodně Renault Laguna 1,8i držící silou vůle
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od kout.jk »

Ahoj Tome nepochopils - to , že jsem jich objel spousty a všechny byly TOP STAV, tak to znělo v inzerátech - ve skutečnosti to byly úplný vraky. Pak jsem se zmínil na pumpě LPG, že jsem se byl podívat na dalšího touarega v TOP stavu a že prej tam jezdí jeden, kterej ho zdědil po pantátovi a že ho nechce a ten byl za 200tis jedinej dobrej (najeto 190tis), tak jsem ho vzal (hlavně mě nebavilo objíždět další TOP stavy- podle času jsem se tomu věnoval cca rok)
K alarmu - pořád houkal - diagnostika ukazovala chyba komunikace - tak se vyndala siréna vč. záložní baterie a toho modulu (že se do toho podívá)- po zamknutí jí to nenajde a je klid, tak jsem ho tam už nevracel
Cívka odešla jedna, za 1000km další, tak jsem je vyměnil všechny
Kdž se rozsvítí chyba podvozku, tak nejde přepínat na redukci a na uzávěrku mezinápravovýho difu, nefunguje ASB a ESP, Stačí vypnout, nastarovat,zapnout redukci, vypnout redukci a je zas chvíli pokoj.
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od Žanek »

To že odchází cívky je normální z důvodu přehřívání u všech motorů zakrytovaných plastovým krytem. Proto hned po koupi letěl do kopřiv. Místo Frontery jsem koupi Santa Fe II 2,7V6 v automatu a s LPG. Trochu jiný svezení. Do terénu ho netahám. Na to mám Daihatsu Terios - prcek ale neskutečně šikovný autíčko a všude se vleze. :P
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od wolf14sk »

http://www.autobazar.eu/-id7767829.html 2.2 DTI s LPG ? Kto vie ako to pôjde...
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
rejno123
Začínající diskutér
Příspěvky: 460
Registrován: 15 říj 2012 19:32
Skype: rejno11
Bydliště: Spišské Vlachy

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od rejno123 »

to coto ? s takym niecim som sa este nestretol ... je to vedecky dokazatelne vobec ???? :shock: :shock:
Frontera A 2.5 TDS - EX
NISSAN Patrol GR Y60 2.8 TD - EX
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od radole »

Originalitu preslo

Poznámky z kontroly originality:
Druh paliva : NM / LPG
Typ motora nedosiahnnuteľný.Typ m. zistený z dokladu a Vivid. Typ m.X22DTH
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od wolf14sk »

Už som to videl na nejakých videách z PL na youtube ale neviem si to reálne predstaviť..
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od vlado007 »

Bezne to je u iných znaciek, ale nevidim v tom zmysel. A to nehovorim o tom ked vznikne nejaký problem. Nikto to nevie ani zdiagnostikovat ne to ešte zohnat diel
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od fronterman »

Po desiatich rokoch a štyroch mesiacoch prišiel ten čas, keď frontera musela odísť z domu. Namiesto nej prišla grand vitara 3,2 V6 rok výroby 2009. Šepot kvetín. Frontera zatiaľ čaká v "aaa" v Lučenci za 3000 eur. Budem sledovať, že dokedy tam bude. Prajem jej aspoň takého nového majiteľa, ako som bol ja.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
somki123
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 01 bře 2015 16:12

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od somki123 »

wolf14sk píše:http://www.autobazar.eu/-id7767829.html 2.2 DTI s LPG ? Kto vie ako to pôjde...
ano dá se to udělat ale auto už se nedá přepnout z5 na naftu zustane jen na lpg
frontera 2.3TD
outdoorman
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 05 říj 2009 15:49
Bydliště: Handlová, SR

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od outdoorman »

Po 7 rokoch skoro bezproblémového užívania som dnes svoju Fronteru predal, myslím, že do dobrých rúk. Bola stále vo veľmi peknom stave, určite v lepšom ako keď som ju kúpil. Mal som ozaj zlý smutný pocit keď som videl jej koncové svetlá ako sa vzďaľujú. A budem ju v meste stretávať, tak to bude ešte pobolievať... Idem kúpiť nový Duster 1,6 SCE Arctica. (Voľba "rozumu", srdiečko inak vravelo...) Ale spomienky mi nikto nevezme. Určite na toto fórum ešte zablúdim a ďakujem všetkým s ktorými som sa tu spoznal a komunikoval. A za dobré rady a návody, ktoré tu sú. Frontera možno nie je najlepšie auto, ale rozhodne má najlepšie a najochotnejšie (poradiť) fórum!
Frontera B, 2,2DTI limited, r.v.2002, BFGoodrich All-Terrain T/A, BFGoodrich Winter Slalom KSI
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od kresta »

Mam pro vás TIP- RangeRover Sport Suprcharged 4,2 už s ním jezdím a fakt raketa :grin: ale nechtěl bych ho páč je v něm málo místa :mrgreen: a hlavně má omezovač na 230km/h- fuj :twisted:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od sherpa »

zopar dobovych clankov z archivu
dajme tomu Patrol
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od sherpa »

alebo Defender
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koupit místo Frontery? (jako bonus fekální diskuze)

Příspěvek od sherpa »

ten ma dlhu historiu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoliv“