David - Novosad, 2.5 tds

Odpovědět
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Viem len je to tu nejak vymreto aby ti tu niekto poradil. Teraz riešim problém s motorom začal dosť hlasno klepat dymí na čierno nemá výkon udrel na neho olej a ťahá mi iba do 2000 otáčok. Rozmýšľam že kúpim fronteru 2.8TDI a to všetko preložím aj nápravu aj predny diferenciál alebo kúpim LR Discovery 200TDI s motorom 2.5 TD a ten má v predu tuhú nápravu tak všetko prerobím. Ide o to že na mojej fronteru je urobená kasna a celé šasy všetko je bez hrdze tak by to bola škoda.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
rejno123
Začínající diskutér
Příspěvky: 460
Registrován: 15 říj 2012 19:32
Skype: rejno11
Bydliště: Spišské Vlachy

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od rejno123 »

ked ide len do 2000 otacok , je v nudzovom rezime , mne to robila vaha vzduchu ... dusilo motor , cierny dym a tak podobne , treba urobit diagnostiku ... videl som fotky od zaciatku klobuk dole , pekna praca , ale mas za potreby tuhe napravy ?? jazdis take tereny ? ... pred par dnami som predal patrola a pred nim som mal tiez 2.5 tds , a vo frontere som sa citil lepsie , az mi to situacia dovoli tak zase si kupim fronteru
Frontera A 2.5 TDS - EX
NISSAN Patrol GR Y60 2.8 TD - EX
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Nad tuhou som len rozmýšľal lebo mám problém s motorom a s predným diferenciálom ( ložisko na poloos) chcel som kúpiť niečo anglické a poprehadzovat to . Ale už viem príčinu prečo mi motor tak hlasno klepal niečo stiahlo cez sanie a piest to bil o hlavu a zostalo to pripecene na hlave bude to niejaka stratená srubka alebo podložka nwm. Rozhodol som sa zrobit celý motor. Už je aj vonku je rozobratý do srubky. Mám aj foto ale nejde to sem pridať. Dúfam že max do mesiaca budem jazdiť.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Tak a máme pol jedenástej a motor mám už celý vyskladaný ... Nové tesnenia pod hlavy každé zvlášť semeringy nové, komplet všetko pretesnene, všetky medené podložky tiež nové, nová vodná pumpa, všetky snímače nové, aj hadice všetky nové na starých písalo ešte VM, prepady od vstrekov... Zajtra pretesnim prevodovku tiež mám nové gufera a tiež tečie na spojoch. Dúfam že už autu nebude nič chýbať veď je všetko nové a zrobene. Zajtra nahodíme dnu motor a prevodovku a už ju možno zajtra prebehnem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Všetko poskladané sem tam na kabloch je hola žila to som zaizoloval no ale auto mi nechce naštartovať. Stále iba točí a točí a nič. Najprv mi tam blikala kontrolka čerpadlá na žlto a keď som zrobil káble tak je všetko v pohode pekne nazhavim ale nenastartujem .
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od vlado007 »

Nafta ide k tryskam :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Nafta ide všetko som ovzdušnil ale aj som prišiel na chybu... Do čerpadla ide 7 pin konektor v ktorom celkom vo vnútri boli zaoxidovane káble a dva držali len na dvoch vlaskoch samozrejme preto asi čerpadlo nezaplo a motor nechytil. Konektor s káblami som odstrihol a celý rozobral opatrne všetko mám poznačené zajtra na neho dám nové káble poskladam a uvidím či to natočí. Keď sa bude dať pridám tu aj foto toho konektoru ako je rozobratý.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Konektor mám hotový no a vo vstrekoch bola nafta ale iba v prepadovych hadickach. Čiže do čerpadla sa nedostala neviem prečo veď tam bola. Viete niekto ako ovzdusnim čerpadlo?
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od radole »

na filtri je pumpa a ked bude tvrda uvolni trubky na vstreky a toc s motorom kym nezacne striekat
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od Kraken01 »

Nevím, jak velký je rozdíl proti Campu, ale mně stačilo pumpovat ruční pumpou na filtru, jak píše Radole. Bylo cítit, když začala pumpa tlačit naftu zpátky do nádrže, změnil se odpor pumpy i zvuk. V tom momentě jsem měl čerpadlo odvzdušněné a trubky ke vstřikům jsem postupně povolil a utáhnul. Vysokotlaká část byla skoro hned bez vzduchu. Pokud by to šlo jak u Campa, je to na chvilku. Držím palce :wink:
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Vo filtry mám naftu natahal som a pumpa je tvrdá točil som motorom a nic. Aj čerpadlo je zaliate naftou ale ku vstrekom nedojde.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od palo frontera »

Dobre mas tu elekriku od cerpadla zapojenu? Mne ked to nechcelo chytit a este my vyhadzalo aj poistky, tak som mal vadny kabel. Podla schemy bol zelenocerveny. Mal som na nom predratu izolaciu a dotykal sa rurky klimatizacie od kompresora (preto ten skrat). Pozri sa este po tych kabloch v okoli cerpadla.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Máš nejakú schému? Ako som písal dával som nové káble do konektora. Môže byť aj to že je zle elektrika a preto nedá naftu na vstrek?
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Myslíš že môže byť chyba na tom konektore ? Robil som ho presne tak ako bolo všetko som si poznačil musí to byť dobre.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
david-tv3
Začínající diskutér
Příspěvky: 217
Registrován: 19 zář 2016 16:27

Re: David - Novosad, 2.5 tds

Příspěvek od david-tv3 »

Jediné tam mám zmenené dva farby originál má byť oranžovy a ja mám hrubší zelený a potom mám dva žlté s toho 1. Má byť žltý s čiernym
2.8 TDI upravený, nápravy patrol, zadná uzávierka, 4cm body lift, pneu 33", zadný pevnostny nárazník, svetelná rampa 240w, LED spiatocka 100w, naslapy, navijak
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“