Jožka a jeho V6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Ne že bych chtěl radit, ale mám souseda kreténa, na zahradě měl taky modříny a všechno jehličí nám padalo na dvůr a do žlabů na kolni a baráku...Domluva s ním nebyla. Tak že strom navrtat někde u kořenu šikmo dolu, zalít chemií, zašpuntovat větví ať to vypadá jako zarostlej suk a pro jistotu zatlouct pár měděných hřebíků. Na jaře provedeno, na podzim strom kaput a je klid... :wink:

No a jinak zatím pokračuji v čištění lesa, tak že dřevo se zatím odváží...a samozřejmě k tomu patří buřt na ohni jako sváča :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Kraken01 »

To je nepříjemná situace, ale asi s tím moc neuděláš.
Já bydlím na venkově, téměř na samotě v přírodě a beru to tak, že modříny a břízy u nás jsou daň za to soukromí a pohodu, kterou tady máme. U mně je řešení relativně jednoduché, buď nechám auto jinde, nebo postavím otevřené zastřešené stání na auta.
To u tebe bohužel asi není možné. Jedině sehnat takovou tu pružnou celtu, co se přetáhne přes auto a pak zas sundá před odjezdem. Je to sice nepohodlné, ale nic jiného s tím asi nenaděláš.
Já bych mohl u nás vytáhnout motorovku a bylo by vyřešeno, ale přijde mi to škoda. :oops: Ty stromy jsou moje a kdyby přišlo co k čemu, dá se jim trochu pomoct a pak by se musely sundat, protože uschly, ale je to drsný a já tyto praktiky moc nezastávám, pokud to není kritická situace, jako píše Jožin...
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Jasně, ale občas to prostě jinak nejde a je nutno sáhnou i po krajním řešení. :wink:
Normálnímu stromu bych neublížil, já sám mám asi dvanáct hektarů lesa a popravdě je to práce průběžně na celej rok. Ale i co říkají lesáci, tak strom tak sedmdesát nebo osmdesát let vzrůstu a pak musí jít dolů. Vidím to u sebe v lese, kde je pás lesa - stáří asi sto třicet let. Jak začnou bublat kořeny, tak je to první známka toho, že už tam strom nemá co dělat, pak jen ztrácí na hodnotě. Když si sestra brala na vazbu právě tyto stromy, tak devět z deseti bylo od spodu chycených a nebo už byly pro jistotu dutý. Tak že se stejně muselo třeba za čtyři, pět nebo šest metrů odřezávat na kápézetku a na pilu se dal vzít až zbytek.
Ono všechno má svoje. Pokud jsou ty výše zmíněné stromy, modříny už nějaký starý, tak bych je neváhal zlikvidovat ani chviličku a na jejich místo klidně znova jehličnany. Třeba stříbrnej smrk, jedlu, borovák, cedr...

To já mám ale ještě jeden problém - a to s ochránci, resp. se zelenejma.
Na sadě mám obrovskou Lípu, která má dole kmen tak tři metry v průměru a stáří podle místních tak čtyřista let. No prostě strom hovado. Jenže pod mezí kde stojí si soused zrekontruoval starej barák - mlýn. A jelikož z tý Lípy občas bácne nějaká suchá větev, tak se ji sice snažím alespoň v rámci možností prořezávat. Jenže to je nekonečný a tak jsme ji chtěli svalit. Jenže je to historický strom chráněný státem - teda teď vlastně památný strom a zbourat mi ho nechtějí dovolit a na druhou stranu v případě nehody třeba vyvrácení větrem mi nechtějí dát ani papír, že ji ochránci nedovolí zbourat a tím pádem za ní nesou zodpovědnost oni...neřešil někdo něco podobnýho, jak z toho ven, resp. jak ji svalit - legálně a bez následků? Chemii beru jako poslední možnost...

Takto nějak vypadá ten prcek. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Kraken01
Začínající diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: 07 bře 2014 20:25
Bydliště: Uhřínovice (Týniště nad Orlicí)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Kraken01 »

Pěknej drobeček :wink:
U nás v návsi jsou lípy nejvíc a oproti té tvojí jsou to miminka (mají ani ne 80 let).
Před asi čtyřmi lety jedna pěkná, na pohled zdravá a vitální při nijak extra silném větru lehla. Kromě plotu sousedícího s cestou se naštěstí nic nestalo.
Vyloupla se ze země, jako by neměla žádný kořeny. Pak se zjistilo, že kořenový systém byl napadený nějakou houbovou chorobou a vpodstatě přesně v úrovni terénu jakoby uhnila. Kmen byl ale už o 20cm výš zdravý. Zjistit, co to je za chorobu a naočkovat do takového stromu by byl v tvém případě asi velký hazard, tak ti napíšu o jiné zkušenosti:
Jeden známý měl problém s obrovským vzrostlým jasanem. Bylo to v CHKO u silnice ve vesnici. Celá alej tam lemuje cestu a ten jeden mu překážel v příjezdu na pozemek.
Jednoho dne přišla bouřka a v okolí to dost třískalo. Využil situaci, v té bouřce ten strom sundal, pak zavolal místní dobrovolný hasiče, oni napsali výjezd ke stromu, do kterého prý uhodilo a spadnul jako na cestu. Sundal ho večer za tmy, do rána si s kolegou pořádně mákli, dělali na tom celou noc, ale ráno se tam válely polena a nikdo už nic nešťoural. Bylo to sice na hraně, ale prošlo mu to. Hasiči měli pár nekvaliních fotek pořízených za deště a za tmy, aby se nedalo z nich moc vyčíst a měl klid i od zelených, který jsou v té lokalitě extra aktivní a vymaštěný.
Je to o lidech a záleží, jaké máte v okolí sousedské vztahy :mrgreen:
Tenhle můj známý říká, že kdo se moc ptá v takových situacích, ho..o se dozví a ví se o něm, takže postupoval, jak jsem uvedl. Je to na "odvaze" každého.
Campo 2,5D CREW CAB '92, dlouhá korba+orig HardTop SUNWIN,
Volvo V70 2,5TDI´99 V5 :lol:
Volvo XC70 2,4D5´03 4x4 automat V5 :?
traktor EICHER Diesel Panther r.v.1963 28hp vzduch
Multicar M25 třístranný sklápěč
MAN F2000 26.464´99+HR FASSI 220
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Goauld_cz »

No legální cestou by to šlo ještě tak,když si ten soused nechá zpracovat posudek, že strom vážně narušuje statiku svahu a hrozí zřícení na dům, pak sou taky výjimky že může dolů. Ale už je to pak lítání po úřadech a stejně se tomu nucenymu kolečku a kecům nevyhneš.
Jinak "moje" modříny sou tam odjakživa, taky bych je nechtěl skácet jenom proto, že z toho padá jehličí, stromy a les mám rád a naopak bych tady vysadil stromů víc, protože co nám město skácelo například 4 jabloně a 3 třešně, tak už tam místo toho nic nedaly. Dvě břízy už taky lehly, ty ale musely, protože byly na nic, ale místo nich opět nic. Takže jehličí mě sere, ale naschvál je likvidovat nebudu.
Ve městě je to holt těžky, ale taky si to tady chceme trochu udržovat. Bohužel o tom co se u nás udělá rozhodujou lidi, kteří tady nikdy nebyli, je jim jedno co tady je a jenom dirigujou.

Jo a mimochodem, jestli se ti zdá tvoje lípa velká a víš, kde je Čeřínek, tak hned na začátku cesty nahoru je obří lípa, ta teda fakt netuším kolik má let. :twisted: Doufám, že tam ještě je, už byla několikrát svazovaná ocelovýma pásama, aby se neroztrhla.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Goauld_cz »

No, tak a je to, modříny zmizí, a s nimi všechny ostatní stromy. Město se rozhodlo vykácet všechny stromy v naší ulici, nezůstane ani jeden. Tak to su zvědavej, jestli tam vysadí něco za ně, ale pochybuju.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak snad vysadí. Ono zeleně není nikdy dost, zvlášť ve městech. :-)

Jinak Čeřínek samozřejmě znám, je to od nás kousek. Ta lípa u Hutí je fakt masivní. A park je tam nádhernej. No a samozřejmě se jezdí bezva akce Čeřínek Trophy, tak že je to tam dost známý. Ale best lípa je v Kamenici nad Lipou, ta pamatuje už hoooodně věcí a časů.

No jinak my po vyčištění lesa sázíme, letos již 1500 stromečků.
IMG_20160326_092659.jpg
Pak taky musím ukázat neodmyslitelného člena naší rodiny - Angie
IMG_20160402_092900.jpg
No a dodavatel od kterého bereme izolace, pochuzný a střešní folie či folie na bazény má zřejmě smysl pro humor. :D
IMG_20160331_154723.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak po čase trochu volna a hned jeden dotaz. :-)

Prosím Vás u Frontery se mi dovírá přední okno u řidiče tak, že v zadní části u středovýho sloupku to je natvrdo a vepředu je tak centimetr díra. Když jsem oddělal tapec, tak tam je to zadní podpěrný účko vomatlaný jakýmsi neřádem. Drží to tak nějak navoko a sklo když jede nahoru, tak se to na tom zadním zamazaným účku vodchlípává. Mám to nějak rozdělat a přilepit nějak znova? Když tak čím? Nebo se to dá nějak poštelovat ještě někde jinde?
Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak konečně po letech zima jak se patří, tak že jsem nový BFG WS nekupoval zbytečně. :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Ještě trochu..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od palo frontera »

Pekne. Moja este tejto zimy snehu ani nepričuchla :lol: Stoji zazimovana v garazi :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak po delší odmlce způsobené prací v zahraničí jsem zpět. Fronterka má chudák zhnilej kus prahu a lemu blatníku, tak jsem zaúpočal s výměnou. Plechy trochu bytelnější, jeden a půl milimetru. Ošetřit stabilizátorem, suříkem a vrchem, to ze vnitř stačí, z venku přibyde ještě živice Liqui Moly. Postupně dodám foto z opravy, podotýkám že to dělám doma na koleně v garáži a nejsem žádnej autoklempíř. :grin:

JINAK DĚLAL UŽ NĚKDO NOVÝ PRAHY?
IMG_20180513_194813.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Jožin z Bažin dne 22 kvě 2018 19:27, celkem upraveno 1 x.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Nový prahy z ohraňováku a nátěr
IMG_20180511_180840.jpg
IMG_20180512_152944.jpg
IMG_20180512_155353.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

No a pasování na auto.
IMG_20180519_113729.jpg
IMG_20180518_175324.jpg
IMG_20180519_113753.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od palo frontera »

:shock: To ju uz tak zrala hrdza? Ja som teraz pred mesiacom tiez osetroval prahy po zime ale v takomto stave som na aute nic nenasiel A to som si myslel ze ako mi ju zacina korozia načinat. Ja som spodky prahov kde bola hrdza surovo vzal flexou a brusnym kotucom a zbrusil som to na kov. Potom som to namacal bezoplachovym odhrdzovacom. Tak nech sa ti dari v oprave.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“