Jožka a jeho V6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak první jízda docela nezvyk. Vyšší těžiště, auto takový plavavější a pořád jsem si říkal, jestli mi někde něco neupadne. :mrgreen:

Btw. pořád jsem přemýšlel jak ty podložky od Tebe dám dokupy, jak jsou dělaný po tom stavěcím centimetru a že toho byla taková kupa. Jsem si porád říkal, že to přece nemůžu jen tak naskládat na sebe, že bych to asi brzy někdy vysypal. Tak jsem Ty dva malý vymezovací sesřouboval k tomu vrchnímu a pak jsem to celý lehce svařil dokupy. Nakonec zapatlal základem a barvou na spodek aby to nebylo tak vidět a sedlo to tam jak prdel na záchod. :mrgreen:

Musím pak ještě dodat fotky ze stahování pružin, nechtělo se mi nic odpojovat abych pak na něco nezapomněl a tak jsem vždycky vyheveroval jednu stranu zadku nahoru, pružinu svázal řetězy, následně dolu, lupnout tam tu Tvoji podložku, opět nahoru a rozdělat řetězy a nakonec zadek zase dolu...docela to šlo. :grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tady mám nějaký foto po zvednutí a rozšíření. Jo a taky jsem vyhodil zástěrky, bo mě tam už pěkně vytáčely. A jak jsem tady viděl a četl co zástěrka skřípnutá dokáže provést s blatníkem či zadním plastovým krytem, tak jsem myslím udělal jen dobře. :wink:
Fotky jsou tak nějak nestejnorodý, ale rozdíl vidět je a to je hlavní. Jako další chci projít a doladit spodek i když ten vypadá ošetřen dosti kvalitně, pak prahy, spodky dveří, lemy blatníků...taky vymyslet světelnou rampu a uchycení... :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Jelikož je u nás sněhu dost, tak to úplně vybízí k zimním radovánkám. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

A ještě trochu. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Letošní zima opět plná extrémích rozdílů teplot a počasí. V neděli a v pondělí celej den vydatný sněžení a v úterý obleva.
Jeden den člověk prohrnuje čumákem závěje a den na to už jezdí skoro v blátě. :wink:
Two days.jpg
Ale jinak sněhu byla kupa a užil jsem si. Mazec, co Frontera vyjede - i když jí pravověrní spíš považují za suv. :wink:
IMG_20150209_132523.jpg
IMG_20150209_131711.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Goauld_cz »

S tím sněhem máš oproti nám nížiňákům štěstí. Tady sice napadly možná 4 cm sněhu, ale bylo nad nulou, rychle to odtálo a po sněhu ani památky.
Ti co nazývají Fronteru SUV mají na jednu stranu pravdu, jelikož pro američana je to SUV a Rodeo se dělalo i s náhonem jenom na zadek, bez 4x4. Na druhou stranu, pokud někdo bude tvrdit, že například Nissan Terano je offroad a Frontera je SUV a nic nevyjede, tak je vůl. Rozdíl mezi Fronterou a Teranem takřka žádnej není. Oba mají stabilní náhon na zadek s LSD, oba mají přiřazovatelnou přední nápravu a oba mají redukce. Systém zadní nápravy totožnej, systém přední nápravy a zavěšení totožnej.
A proč ? Protože Frontera není Opel, ale Isuzu a Isuzu je Japonec a ne němec. Kdyby Opel nebyl v koncernu GM, nikdy by žádnou Fronteru neměl.
Rád tohle lidem opakuju, protože mě pak baví ten výraz, kdy z nich udělám vola. :mrgreen: A to, že by Frontera nic nevyjela si někdo vymyslel, aby mohl pomlouvat Opel.
Já totiž nepopírám, že Opel není žádná super značka, jenomže není Opel jako Opel :lol:

Jinak sorry za OT :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Pohoda, od toho je forum, aby se debatovalo a sdílely se názory. :-)
U nás tady jsou další dvě Frontery dti v naftě a majitelé si na ni jako na pracanta nemohou stěžovat, ba naopak.
Mechanik, co mají doma jednu už asi deset let říká, že nic jinýho do terénu nechce. Sice je to možná náročnější na opravy, ale podle mě je to jako každý jiný auto.
Když dostává co má, tak je v pohodě, když se na auto dlabe, tak to pak taky podle toho vypadá...:-)

No a jinak dneska jsem začal vymýšlet uchycení pro světelnou rampu, pohledal jsem trochu inspirace na příslušných webech a začal to doma kutit. Nechtěl jsem led rampu dávat až na příčníky, přišlo mi to jako moc vysoko a tak jsem odkočil o kousek níž kvůli držákům, který to ještě přizvedají. Tak že jsem si upravil dle sebe jedno řešení, co se mi zamlouvalo. Z elkovýho profilu jsem udělal držák na konzole rampy a odskočil tak o čtyři cm s úchyty směrem dolu, tak že ve finále by to mělo vypadat, že rampa sedí přímo na příčníku. Na profilu jsem si ještě nechal do boku trochu místa, tam bych pak možná chtěl uchytit kulatinu z obou stran a udělat tak ochraný rám na rampu. Ale uvidím, až jak to bude vypadat na hotovo a možná si to ještě rozmyslím. :-)

Tak že trochu zkosit hrany
IMG_20150211_142310.jpg
IMG_20150211_142502.jpg
A přisoplit úchyty
IMG_20150211_160630.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Samozřejmostí je kvalitní, suříkovej základ :-)
IMG_20150211_165024.jpg
IMG_20150211_165038.jpg
No a zítra jestli to u kotla pořádně vyschne, tak zalakovat. :wink:

A mám na zahradě i dozor v podobě jednoho statickýho fanouška. I když dneska obleva a včera taky, tak jde pomalu, ale jistě k zemi :mrgreen:
IMG_20150209_163337.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

...občas na mě lidi docela civí, když vozím domů dřevo s dvounápravou, která je o polovinu delší a o dost velký kus širší jak Frontera. :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od kuriatko »

Jožko a čo tak skusiť toto :wink: nejak mi to na tých hagusoch nesedí.
viewtopic.php?f=3&t=4558
Uživatelský avatar
kamil9002
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 02 bře 2015 14:31
Bydliště: Úherce ,Dobrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od kamil9002 »

Jozko pekny frontik.A co jsi dal za tu rampu?
Campo 93.r. 2,5D -lehce upraveny
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak po delší době něco málo přidám.
Led rampu jsem zatím poslal k ledu, dvakrát mě zastavili příslušníci a pokaždý to bylo s problémama, přece jen cpát na auto něco bez homologace je v dnešní době docela risk. Tak že jsem vyhandloval rádio co mi tady zbylo za Wesemy a nahodil je n a zkoušku na auto. Nacpal jsem do nich NighBreaker-y a svítí teda moc hezky. Ty prostřední mám nasměrovaný rovně dopředu a do dálky, ty boční lehounce do stran a blíž k autu. Takto to osvětuje docela širokej prostor a třeba za šera v lese když vezu dřevo je to pecka, to horní nasvícení je dobrej pomocník.
Pořád jsem to tady procházel a porovnával kulatý vs. hranatý světla a došel jsem k názoru, že se mi kulatý líbí více. Ještě vyměním ty přední přídavný v rámu opět za Wesemy, ale asi tam dám ty namodralý, rozptylový mlhy. Nesvítí tak daleko, ale osvětlí zase větší plochu...uvidíme
Zatím to mám jen narychlo pozapojovaný, musím dodělat kabeláž a poklidit ji aby nebyla vidět. Taky jsem vyhodil ven celou nádrž a dělaly se nový úchyty, bo ty starý byly zhnilý na sarajevo. Tak že se nemusím bát, že mi nádrž křápně někde o zem. Naposled když zůstala viset jen na předních dvou šroubech jsem se jednak pěkně leknul a pak jsem to taky musel ve sněhu flikovat kurtou abych vůbec dojel domů a slovy klasika Cimrmana - Už mě to na mou duši žádná legrace. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Doplním pár fotek z lesa když se dělá o dřevě a test AirJack-u :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

No a jelikož mi zůstalo v ruce madlo zadního skla a nikde jsem nesehnal, tak jsem si jedno spíchnul doma. Odborníci na kovy, zámečníci a podobně přimhouřit oči, jsem jen domácí samouk. A že mi tam někdě něco nesedí mi ani nevadí... :mrgreen:

Je to zatím polotovar, ještě doladit drobnosti, přebrousit a dát do laku...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Pokračování...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“