Jožka a jeho V6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Zdravím vespolek a děkuji za přijetí mezi majitele Fronter.
Vždycky se mi líbila Frontera a tak jsem nedávno jednu dovezl.
Je to výbava Limited, tedy kůže, tempomat, palubní pc, vyhřívání sedaček, zrcátek...taky ostřikovačů, klima a kupa dalšího, všichni znají. :-)

Dle různých debat ohledně motorizace, kde dva dva v benálu je slabá a krajně nespolehlivá a dva dva v ropě zase náchylná na smrt čerpadla Bosch VP44, padla moje volba na benzín 3.2 V6 z přelomu roku 99/00. Motor byla láska na první pohled, sametový a pak burácivý zvuk při sešlápnutí plynu je pecka. Z venku na volnoběh skoro neslyšitelný a v kabině za klidu není slyšet vůbec. Docela hodněkrát jsem si při první jízdě cestou domů na křižovatce myslel, že mi motor chcípnul...i když otáčkoměr tomu nenasvědčoval. Prostě to ticho je pro člověka zvyklýho na koncernový ropáky něco neskutečnýho. Taky jsem unešen z charakteristiky motoru, resp. jeho zátahu. Táhne vlastně od volnoběžných otáček, není problém nechat "vé-šestku" brblat a převalovat na pětku lehce nad hranicí volnoběhu a po sešlápnutí plynu si prostě plynule začne zrychlovat. A to k mému překvapení nejen z kopce či po rovině, ale i do kopce. Prostě fantazie. Takto se tedy projevuje ono slavné "objem ničím nenahradíš" :?: :wink:

Autí jsem koupil na kolech Dotz Dakar, který se mě osobně líbí moc. Jsou na nich obutý Matador MP71 Izzarda 245/70 R16 107H. Mám k autu i origo alu disky Opel se zimním obutím. A pak ještě jedno kolo vozím na zadních dveřích v origo deklu. Auto má klasicky tažný na 2,8tuny, ve předu ten origo "rám" :D s přídavnými světly. Na přední kapotě a zadních dveřích je nalepená karbonová folie, na zadním okně a zadních trojúhelníkových oknech jakási folie, zabarvená snad do modro-fialova. Auto má namontované prahy a spodek je ošetřen ochraným nástřikem. Auto připojuje i odpojuje předek tlačítkem jako po másle, kola na blátě protáčí perfektně a redukuje taktéž. Samozřejmě že se najdou mouchy, není to nový auto, že...Třeba sem-tam nějaká ta začínající koroze laku, což se budu snažit přes zimu dát dokupy.

Tak že bych se tady na foru chtěl zeptat, jestli je tady někdo s podobnou motorizací z Vysočiny - Jihlava, Velké Meziříčí, Třebíč, Žďár nad Sázavou...atd. Někdo, kdo se v tomto autě vyzná a má s ním zkušenosti, chtěl bych to důkladně prolízt a chyby co budou odlapit v základu, abych si auto trochu doladil.
No a samozřejmě taky bych uvítal někoho na nějakou vyjížďku, abych se trochu o offroudění něco dozvěděl a vyzkoušel si možnosti auta. To by bylo super. :pivo:


Zatím jsem zjistil a nebo jsem předem věděl o věcech, co nefachají, tak klidně s nápady či radami sem, budu jen rád. :idea:

*Nefunguje tachometr - dle uživatelů dost častá závada a bolístka, ale už je to domluveno na opravu
*Rozsypanej display - stejně jako předtím, oprava taky nadřeknuta
*Po stisknutí ostřikovače se nehejbou stěrače, nefunguje cyklovač. Pak už jdou normálně. Zadní taky nejde.
*Okno řidiče se špatně dovírá, je jako by bylo lehce padený dozadu, když se zatáhne za předek či vzadu přidrží, tak se dovře normálně. Při zavření bez pomoci je u zrcátka asi půl centimetru dírka a fičí tudy při jízdě vítr.
*Od řidiče nejde dát dolu okýnko spolujezdce, ale vytáhnout jde.
*Od řidiče nefunguje ovládání západek dveří. Tipnul bych to na nějakej drátek či kontakt, stejně jako bod předchozí

To jsem zatím za těch pár dní zjistil. Diagnostika byla čistá jak za klidu, tak za jízdy. Když na něco přijdu, doplním.

Jinak co do začátku? Rozvody mám doložené, mají najeto 15tis. km. Olej měněný, filtr taky společně se vzduchovým. Byla udělána geometrie, kola si mám ještě nechat převážit, na to už bývalým majitelem nedošlo. Spodek ošetřen, zánovní výfuk s novým předním dílem a spojkami. Zadek nehučí, nemlátí, nebouchá. Kola v plným rejdu taky potichu...
Ošetřím kůži na sedačkách, dveřích a naimpregnuji, sedačky jsou v hodně dobrým stavu a tak jim prodloužím životnost. Musím dokoupit novou lekárničku, trojůhelník, žárovky...a nějakou off výbavu, znám se, jak vidím nějaký blato či louži, potažmo závěj sněhu, musím do toho vletět. Kolikrát jsem utopil krosku či enduro a vlastně i další posadil třeba na břicho někde ve sněhu vím jen já. :mrgreen:

To je zatím na úvod vše, další věci budu doplňovat. :-)
Naposledy upravil(a) Jožin z Bažin dne 07 led 2015 19:48, celkem upraveno 1 x.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
sherpa
Super diskutér
Příspěvky: 1564
Registrován: 29 pro 2007 10:49
Bydliště: Bratislava/Tatry, Slovakia,
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od sherpa »

nech ti to nadsenie dlho ostane. detske chyby su klasika. oleje vymenit vsetky a vsade pre istotu, pozor na zadny diferak > samosvor LSD.
exRatrak: Opel Frontera B 1999 3.2i V6 151 kW automat Green Alpine Ski Tour 4x4 Limited Emotion edition
exRatrak 2: Dacia Sandero 1.4
Ratrak 3: Suzuki Scross Allgrip 1.4T
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od kuriatko »

Pekné predstavenie :wink: vitaj :grin:
Uživatelský avatar
pida3.2v6
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 574
Registrován: 21 led 2011 17:59
Bydliště: Dlažov-někde u Šumavy

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od pida3.2v6 »

buď zdráv , dobrej motor , podle tvýho popisu jsi asi dobře postiženej (Fronterou) :lol: :lol:
Frontera B 3,2 V6 ,r.v.2000,246 000 km,manual,dlouhá,LPG,pera + 7 cm + prodloužený Rancho RS 5000,rozšířená +3+3 cm,protektory Colway C Trax MT 245/70 R16
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od kresta »

Zdar :grin: vzorný představení :grin: s tím objemem máš pravdu :lol:
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
Jokerrr83
Začínající diskutér
Příspěvky: 207
Registrován: 31 říj 2013 19:24
Skype: jokerrr.
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jokerrr83 »

vitej u mechaniku domacich :D aneb s Fronterkou se v dilne nudit nebudes :D
Frontera A 2.0i Sport 4x4 (1996)-manualni AVM pevnostni,do terenu 31´na 11,5´ R15 Muzilla LT s diskem ET-35, predni tlumice Ironman, UP + 5 cm na podlozkach, vyhozena stabilka, koncovka Remus, naviják BESW12000, predni pevnostni naraznik
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od palo frontera »

Vitaj a nech auto sluzi ku spokojnosti. Mas ju peknu :)
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Dneska jsem byl navečer nakouknout v lese a tak jsem trochu začal se seznamování se s vozidlem. Nějaký ty mezičky, blátivý cesty a podobně. A v lese je teda hub, to je mazec. Člověk ani nemusí nikam daleko chodit a bednička (košík jsem zapomněl doma) je plná hned. :wink:
Naposledy upravil(a) Jožin z Bažin dne 07 led 2015 19:49, celkem upraveno 1 x.
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od palo frontera »

To bude len zazitok ked na auto obujes dake tie MT-čka. Izzarda je dobra, ale len do urciteho opotrebenia. potom to uz len klže :grin:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Standa27Cepec »

Čau bejku :P ,
V Měříně mám rodinu, až tam pojedu, tak můžeme dát sraz u Mirka v hospodě!
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Nekecej...Koho tady máš :?: :shock:

U Zlosyna (Mirek) raději ne, tam nechodím, ten je prej pořád nalitej jak pumpa. :mrgreen:

...svět je holt malej :wink:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Standa27Cepec »

Hospoda Mirek1.jpg
Myslím tohoto Mirka..... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Jo tak to je jiná, tam bejvám docela často. Hospůdka sice malá, ale zato útulná. Hlavně když se začne topit v kachlovejch kamnech... :lol:
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Uživatelský avatar
Standa27Cepec
Začínající diskutér
Příspěvky: 243
Registrován: 21 dub 2009 18:40
Bydliště: Letovice

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Standa27Cepec »

Jo jo, Mirek to tam má pěkný. :P
fronťák 2,2 dti r.v.2000 B AUTOMAT podložky pod kola 33mm+zvednuto o 6cm
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Jožka a jeho V6

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tak že začínám si dávat dokupy výbavičku, zatím takový ty základní věci. Postupem času doplním o CB (ALLAMAT 409 + Sirio Turbo 2000 na střechu), vyprošťovací kurty, šekly, rukavice, lopatku, sekyrku...možná nějaký kladky :wink:
Obrázek

No a jelikož se ve volném času, kterého je pořád málo věnuji čištění interiéru vozidel, leštění a voskování karoserie, impregnaci plastových dílů...no prostě lehkej detailing na hobby úrovni, tak jsem si řekl, že mrknu na sedačky. Z praxe je jasné, že o kůži je třeba dbát, čistit a impregnovat a trochu se jí věnovat, tak jsem to prubnul zatím na kousku i u frontery, bo mě vyhnal déšť a víc jsem nestihnul. :wink:

Tak že moje sedačka u spolujezdce vypadá takto
Obrázek Obrázek

Po vysátí plochy i švů jsem dal kůži očistu, je hezky vidět vytahovaná špína
Obrázek Obrázek

Z takovýho malinkýho kousku bylo nečistot fakt dost
Obrázek Obrázek

No a výsledek? Docela jsem koukal, jak to prokouklo. B/A fotky to hezky dokládají, po kompletním vyčištění se to ještě musí naimpregnovat
Obrázek Obrázek

Že je Frontera auto i mimo silnice neznamená, že se člověk o kůži nemusí starat... 8)
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Odpovědět

Zpět na „Představení nováčků“