zvyseny volnobeh, vynechavanie motora 2,5TDS - vada cerpadla

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

zvyseny volnobeh, vynechavanie motora 2,5TDS - vada cerpadla

Příspěvek od radole »

Nenasiel som vhodnu temu tak zakladam novu mozno to niekomu pomoze.
Poskladal som motor ktory bol dlhsiu dobu rozobraty (nove kruzky, prebrusene ventily, nove gufera).Po nastartovani vsetko v poriadku, start vyborny aj v mrazoch, taha pekne nevynechava, ale ked sa zohreje volnobeh ostane na 1100ot./min a vynechava, trasie sa. Po priduseni na spojke klesne na 950 a prestane vynechavat. Pocitac neukazal ziadnu chybu.
Dnes som vymenil vstrekovacie cerpadlo a volnobeh 800ot./min netrasie sa nevynechava :mrgreen:
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: zvyseny volnobeh, vynechavanie motora 2,5TDS - vada cerpadla

Příspěvek od palo frontera »

Caw. Mne to tiez moja urobi, ale nie vzdy a nie casto. Ale mne nevynechava motor pri tom, len sa mi samo zvysia volnobezne otacky do tych 950-1000 ot/min. Ked mu kus pridam a uberiem, tak sa to ustali na tych 800 otackach a drzi volnobeh. Pritom motor tiez v mrazoch dobre startuje, ide pekne za plynom, ani niejak nedymi a tahovo je este slusne na tom. Emisnu kontrolu mi robili pred sviatkami ked som bol na STK. Emisnu mi robil poctivo. Sam technik motor pochvalil ze to na tie namotane km ma paradne hodnoty. Uvidim o dva roky :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“