Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Igino
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 05 říj 2006 23:32
Bydliště: Trnava

Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Igino »

Chcem sa opýtať majitelov frontery s 2,3TD motorom či pri zaradenom neutrály a zošlapnutí plynu im tiež Frontera tak neskutočne zadymí (čierny dym) alebo to mám len ja buď zle naštelované (predvstrek, vôla ventilov) príp. vybehané (vôla v krúžkoch). Myslím samozrejme dostatočne zohriaty motor. Okrem toho sa mi ešte zdá že má motor dosť ostrý zvuk, hlavne pri rozbehu na 1 prevodovom stupni. Doteraz som nemal diesla ale mne to pripadá ako skorý predvstrek, čo poviete ? Mohlo by to vysvetlovať aj dlhšie štartovanie (6 až 10 otočení kluky kým drapne) potom už ide OK. Známi čo išiel minule za mnou mi tvrdil že mi to dymí jak prasa (a to som nejak nehnal išiel som vcelku ustálene asi 70km/h), bol to vraj čierny dym.
Dík
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Seřídit

Příspěvek od Slaava »

Nech si seštelovat usazení (časování) vstřikovacího čerpadla. Nebo si to udělej sám pomocí číselníkovýho úchylkoměru. Já sem měl podobný problémy po zakoupení. Seštelování stálo 500,- Kč, výkon se zved o 30%, starty se zelpšily o 75%, kouřivost slezla na polovinu.
OPEL2.3TD
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2011 19:53

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od OPEL2.3TD »

Ja mam podobný problem chyta ako sa jej chce a v poslednej dobe sa mi začala hriať a pri bežnej jazde dymi ako lokomotiva a aj výkon padol dole čo to može byť ??? Doteraz išla ako hodinky teraz proste nejde do výkonu. Prasknute hadice od turba som už skor pomenil, lema bolo počuť syčanie, ale teraz len dymi a pi.u ide.
Každa 2.3 ma take zasrane hadice od oleja na turbu ??? Nezomiera mi už turbo??
Frontera 2.3TD rv.95 5dv. čierna metalíza obutá na pneu 265/75 R15 T3
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od vlado007 »

Skus trochu viacej popisat tvoje problemy. Co to je startovanie ako sa jej chce, na ako dymi, kedy a kolko sa ti to prehrieva, atd. A odkial si.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
OPEL2.3TD
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2011 19:53

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od OPEL2.3TD »

vlado007 píše:Skus trochu viacej popisat tvoje problemy. Co to je startovanie ako sa jej chce, na ako dymi, kedy a kolko sa ti to prehrieva, atd. A odkial si.
SEWAS ohľadom štartovania rano chyta skoro na ťuk, ale druhý štart už je na pi.. oproti prvemu možno 4 otočky štartera. Vyletuje z toho čierny dym, ale vyletovať je slabe slovo, na mieste ked pridavam ta slabo, ale za jazdy je to viditelne :roll: :grin: o prehrievanie som už vyriešil bol na pi.. termostat čo sa tyka výkonu už šla aj lepšie a po pridati plynu bolo citiť ako zrychluje od asi 2000 a pekne to šlo až do 3500 potom som už nepridaval teraz ledva to dostanem do 3000 . okr. Spiš. Nova Ves
Frontera 2.3TD rv.95 5dv. čierna metalíza obutá na pneu 265/75 R15 T3
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Slaava »

Jestli jsou čištý filtry, tak bych já osobně kouknul na čerpadlo (seřídit podle úchylkoměru, kouknout jestli funguje přesuvník) a vstřiky. EGR ventil máš v provozu nebo si ho už vylepšil kusem plechu? A věříš mu?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
OPEL2.3TD
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2011 19:53

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od OPEL2.3TD »

Slaava píše:Jestli jsou čištý filtry, tak bych já osobně kouknul na čerpadlo (seřídit podle úchylkoměru, kouknout jestli funguje přesuvník) a vstřiky. EGR ventil máš v provozu nebo si ho už vylepšil kusem plechu? A věříš mu?
EGR už nieje :grin: , presuvnik asi funguje ráno beži motor po štarte tvrdo potom po par minutach ide normalne na to čerpadlo sa už chystam :x niekde som tu čital, že to ma aj pretlakový regulator, aby pri akceleraciii tak nedymil, ale necham si radšej poradiť viac hlav, viac nazorov :grin:
Frontera 2.3TD rv.95 5dv. čierna metalíza obutá na pneu 265/75 R15 T3
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od vlado007 »

V prvom rade si nastav to cerpadlo a trysky daj na repas. To je zaklad dalsieho zistovania zavady.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Slaava »

Tlakovej regulátor to má ale nikdy jsem s ním nic nepodnikal - je to to zařízení na vstřikovacím čerpadle, který je spojený tenkou gumovou hadičkou se sacíma parohama. Podle mě to zvyšuje dávku při zvýšení tlaku v sání turbem.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

já tam ale pořád nějak vidím závady dvě. něco jako spadlou naftu - proto mu to chytne, chcípne a pak problematicky startuje a pak teprve to kouření. doufejmě, že má pán v pořádku krátkou hadici z podběhu do airboxu ( bejvá zlámaná ), že má vzduchovej filtr opravdu novej a né jen vyčištěnej ( vyfoukanej filtr je sice hezkej na pohled ale vzduch přes něj stejně neprojde ) no a ještě mne napadá jedna věc. ve 3500 ot min už hulí každej na naftě neuškrcenej diesel, takže pokud nemá trošku víc přitaženej šroub dodávky ( stačí zkusit povolit o čtvrt otáčky a vyzkoušet to znovu projet ), možná hledá problémy kde nejsou. ale jestli to opravdu hulí ( chtělo by to video ) pořád mám ale pocit, že jestli je někde problém, je to v tom sání vzduchu. v točkách dojde motoru vzduch, tím i pokles plnícího tlaku, tím poklesne dodávka paliva, podtlak v sání klesne, turbo začne zas plnit, to zvedne dodávku paliva, zahulí to, jenže zas dojde vzduch, tak to plnit přestane... a tak pořád dokola. prostě ten filtr vzduchu je 112 let starej
...a ještě jsi nám nenapsal, co jsi udělal s tím EGR ventilem. jestli máš jen zaslepené ovládání , nebo jestli máš zaslepenej kanál pod ventilem
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:Tlakovej regulátor to má ale nikdy jsem s ním nic nepodnikal - je to to zařízení na vstřikovacím čerpadle, který je spojený tenkou gumovou hadičkou se sacíma parohama. Podle mě to zvyšuje dávku při zvýšení tlaku v sání turbem.
tlakovej regulátor je pěkná svině. dělal jsem forda, kterej měl malinkou dirku v membráně a přes ní si nasával naftu rovnou do sání. když na tu naftu chytl ( stalo se to tak dvakrát do týdne ) , motor točil 8 000 ot/min a zastavit šel jen když se opřelo auto o strom a pustil jsi spojku se zařazenou trojkou :grin: ....už je taky po smrti :(
OPEL2.3TD
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2011 19:53

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od OPEL2.3TD »

Janeš Petr píše:já tam ale pořád nějak vidím závady dvě. něco jako spadlou naftu
nafta keby padala tak z večera do rana by som dlkšie točil, ale ono to chytne hned beži normalne nič nezdochyna, len ten druhý štart cca o hodinu neskor potrebuje dlkšie točiť zo štarterom. EGR som zaslepil kusom plechu v pondelok kupim nový filter do istoty
Frontera 2.3TD rv.95 5dv. čierna metalíza obutá na pneu 265/75 R15 T3
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

no to jsi nepsal, že ten druhej start je až po hodině. jak ti to žhaví na ten druhej start ? neni doba žhavení o hodně kratší než při tom studeném startu ?
OPEL2.3TD
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2011 19:53

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od OPEL2.3TD »

Janeš Petr píše:no to jsi nepsal, že ten druhej start je až po hodině. jak ti to žhaví na ten druhej start ? neni doba žhavení o hodně kratší než při tom studeném startu ?
Rovnako po zapnutí kľuča do polohy žhavenia tak jasne na voltmetry vidno ubytok napätia, pokial viem tak na frontere to ešte prežhavuje cca cele žhavenie s prežhavenim trva cca 30sekund, len kontrolka tam svieti niekedy 5 niekedy 10sekund, ale vždy rovnako čakam a už som aj skušal počkať 15 sekund a vždy tomu treba viac otáčok štartera, neviem či to je spenena nafta alebo čo ?? nadrž mam vždy natankovanu cez polku, ale ked otvorim kapotu popumpujem tak to chyti na ťuk ako prvý štart :?: tak to je mi divne, že cca po 12hodinovej pauze chyti na ťuk a po hodine nie, rozmyšlal niekto nad pomocným čerpadlom v nadrži?? Podavacie čerpadlo som menil cca pred 7-8 mesiacmi a zistil som, že ked tam nieje a hadicu su len klasicky zapojene z nadrže do filtra tak frontera funguje aj tak len štartovanie trva cca 10 otacok o niečo dlkšie ako s podavacim a pri rezerve v nadrži začne kašľať akoby dochadzala nafta, ale je to tym asi že nevladze vstrek. čerpadlo potiahnuť naftu.
Frontera 2.3TD rv.95 5dv. čierna metalíza obutá na pneu 265/75 R15 T3
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Nadměrná kouřivost a špatné starty u motoru 2,3TD

Příspěvek od Janeš Petr »

OPEL2.3TD píše: ale ked otvorim kapotu popumpujem tak to chyti na ťuk ako prvý štart .
tak jestli ti pomůže dopumpování ručním čerpadlem k tomu, aby frontera chytla, je nafta spadlá, nebo ti nejde přes chcípací ventil. o tom neni diskuse. jestli ti padá nafta díky podtlaku ve filtru nebo zasranému sacímu koši v nádrži , je možné, že se po odstavení podtlakem ve vedení nafta zas do čerpadla natahne, to se dá jen těžko na dálku zjistit ale většinou se to doplní dřív, řádově za minutu až dvě a pak to zas startuje normálně . pokud je to ventilem, je možné, že tí mizerně díky vadné cívce za tepla otevírá a nepustí ti naftu k elementu. zkus ho vyšroubovat z čerpadla a vyhodit z něj ten vlastní ventil a našroubovat to tam zpátky. auto ti sice nepujde chcípat klíčkem, zato naftě nebude nic stát v cestě k elementu. co to kouření, už jsi vyměnil filtr, nebo jsi to zkusil projet bez fitru ?
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“