Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Ahoj. Mam celkem velky problem, jelikoz se mi presunul snad cely objem chladice do oleje a to behem 15-ti km jizde. Motor ma normalni chod, nezda se, ze by zmenil zvuk. Mam strach, ze prasklo tesneni pod hlavou nebo hlava. Nebo je mozne, ze by se tam ta voda dostala i nejak jinak (treba tepelnym vymenikem pokud tam je)?? Mohl by mi prosim nekdo poradit co zkontrolovat nebo na co se podivat? Jsem z toho celkem spatny :-(. Diky moc...
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od Gryzly_cz »

A nebo vypadla nějaká mrazová zátka.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od Žanek »

Mrazová zátka dovnitř motoru ???????????????????????? :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od Gryzly_cz »

Tenhle motor neznám, ale jiný motory mají mrazovku třeba v hlavě, pod deklem ventilů a tou se bezproblémů dostane voda do oleje.
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Tak pod viko ventilu se muzu podivat. Bohuzel jsem nenasel zadny workshop pro tento motor. Vsechno co jsem nasel je pro benzinaky :-(
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Pod vikem jsem zadnou mrazovku nenasel. Kdyz fouknu do prepadove hadicky od expansky k termostatu, tak slysim v zadni casti motoru u vyvevy unikat vzduch. Takze praskle tesneni pod hlavou bych mohl vyloucit. Vymenik tam je, ale jeste jsem neprisel na to, jak ho civilizovane vydelat. Uz se nekomu stalo, ze by byl praskly? Prochazi jim olej od cerpadla nebo spatecni? Pokud by to byl od cerpadla, tak by se asi spise tlacil do vody. Nebo se pletu? Nakonec to asi bude dira v bloku a Frona muze jit do srotu :-(
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od vlado007 »

Keby odiel ten vymenik tak by to bolo ako pises, olej vo vode. To ze ti niekde unika vzduch vzadu neni normalne. to treba pozret. Neuvaril si ten motor ?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Ja jsem ji urcite neuvaril. Koupil jsem ji v cca v srpnu 2014 a v listopadu se mi to stalo. Pak jsem auto odstavil, protoze na to nebyl cas. Behem rijna jsem jeste resil problem s padanim do nouzaku, protoze spatne reguluje tlak turba (asi nekde praskla hadicka nebo spatny solenoid), ale voda byla v poradku, zadna emulze na vicku, ani jine priznaky. Vim, ze pred tim, nez jsem ji koupil, tak byla nekde u garazmistra na vymenu radiatoru topeni, ktery tekl a jeste pul roku pred tim na vymene vstrikovaciho cerpadla (zase nekde jinde). Pri vymene radiatoru borec vypustil klimu, takze jsem ji byl plnit. To je zhruba vse co vim.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od vlado007 »

A cez zimu to nejazdilo vobec ? Ked nie bola tam nemrznuca zmes ?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Ano, dolel jsem hned modrou chladici kapalinu a odstavil. Jenze samovolne pretekla z expansky do motoru. V motoru mam asi tak 6x vic naplne nez by melo byt. Kdyz vytahnu merku, tak hladina je cca 15cm od konce. Nez jsem tam dolel vodu, byla hladiny oleje cca 2cm nad maximem.
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Zkusil jsem odpojit hadice od vymeniku, ucpat a fouknout. Efekt je bohuzel stejny. Siceni se oziva z kanalku hlavy, nekde blize k vyveve. Dokazal by mi nekdo poradit, kde a jak zaaretovat cerpadlo, kliku a vacku. Nebo spise nejaky postup, jak zdelat hlavu. Motor ma oznaceni X22DTH. Diky...
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Prosel jsem nejake stare vlakna, ale o aretaci jsem se toho moc nedozvedel. Kliku mam nastavenou podle drazky na prsou, ale v otvoru po cidle otacek jsem nenasel zadnou aretacni diru. Aretuje se to do drazky, kterou cte cidlo? Necim takovy jako je na teto fotce?
Aretace.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od vlado007 »

Presne tak. Ale je to zbitocne. Ked si to nastavis na tu rysku na remenici, do cerpadla dal kolik a vacku ci poriadne naznacis tak netreba ziadny specialny pripravok.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Dekuji za dosavadni rady. Konecne jsem sundal hlavu, ale na nic svetoborneho jsem neprisel. Jen mne napadlo, zda kdyz menili cerpadlo (Pento Zlin), neudelali spatne prsa. Horni srouby nebyly totiz nijak silne pritahle. Nejsem sice vyuceny mechanik, ale pri montazi prsou bych si nejdrive osadil vsechny srouby, pak bych pritahl prsa sroubama k hlave a az nakonec k bloku. Napadlo mne, ze by voda pretekla od pumpy k rozvodum, protote by tam povolilo gumove tesneni, ktere tam dali. Jinak jsem z toho asi kokot. Nenapada mne jak bych to overil. Jedine osadit zpet hlavu na tmelu, nechat zachnout a pak ucpat vyvody a znovu fouknout do prepadu mezi expanskou a termostatem. Budu vdecny za kazdy napad.
Tesneni1.JPG
Hlava.JPG
Blok.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
RowenWirow
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2014 10:59
Skype: Kondor a Nimrod

Re: Voda v oleji Frontera B 2.2 DTI_16V

Příspěvek od RowenWirow »

Porad se v tom hrabu. Pretesneni hlavy nepomohlo. Jeste chci zkusit demontovat prsa a pretesnit je, ale nedari se mi je sundat. Lze vubec zdelat prsa bez zdelane vany? Diky...
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“