prasklá vačková hřídel frontera 2.3td

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

prasklá vačková hřídel frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

Ahoj fronteráci,chci se zoufale vás všech zeptat praskla my vačka na mé fronteře 2.3td
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

foto dodám,jak budu v dílně,ona je to taková dlouhá kapitola,koupil jsem ji před měsícem pán jse dušoval že vše je ok co jse týče motoru říkám v pohodě dorazil jsem domů,a druhý den koukám po motoru a říkám chybí voda,dobrýdolil jsem vodu a zjistil že je prasklá kolem hrdla expanzka tak jsem tam dodělal novou z wolksvagna nastartoval jsem a koukám hadice jse začala nafukovat říkám tak to nejni dobrý koukal jsem jak se vracejí bublinky do nádobky říkám těsnění v háji,před tím jsem tam dal jinou pumpu,ta původní byla hotová,a to už jsem se naštval a volal jsem mu že je tam těsnění v háji ,ochotně řekl že to opraví na své náklady,tak jsem mu to dotáhl,ještě že byl kousek ode mě no a pak volal že to má hotové a že neumí nastavit čerpadlo říkám v pohodě to si udělám sám dotáhl jsem to na zpátky,těsnění bylo durch děravé,nastavil jsem čerpadlo chvíli blafal a pak rána a konec koukám a váčka u třetího válce na dvou místech hotová,tak jsem mu volal prý přebrousil ventily,dal těsnění a nic jiného nedělal tak jsem to dal už tentokrát kamárádovi do servisu ten vše rozebral ventily přebrousil znova znova těsnění dal,a pak my říká že na posledním válci chybí u ventilu pod pružinou taková miska snad je i na ložiskách,naštěstí ji měl doma a říká že nebyla vačka vyvážená a proto praskla je to možné že ten kokot co to dělal před ním ji tam zapoměl dát a kvůli tomu praskla???,jinak hlava prý nemusí být broušená že je v normě my říkal kamarád ten co my to dělá,ale nemůžem sehnat vačku,jinak tam dal i nové stírací kroužky na ventily,potřebuji do lesa a ted jen slintám,jinak je to super tahač jsem s ním moc spokojen až na tento defekt,ale ne mojí chybou,prý se zkusí také zeptat zda ji nikdo nemá,tak jsem mu volal a už nezvedá ani telefon tak na něj seru.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

vačka praskla dík tomu, že byla někdy zkroucená hlava. dokud byla přitažená šrouby k bloku, bylo uložení vačky v ose. jak jsi ji povolil, hlava se prohla, včetně uložení vačky. pak ji přebrousili na dosedací ploše ale uložení vačky zůstalo prohlé, protože to nikdo neřeší. věř tomu, že z vačkové hřídele opravdu kardanku neuděláš, takže scháněj radši komplet hlavu nebo si nech udělat broušenej trn a zkus souosost uložení vačky a když to náhodou bude dobré, scháněj teprv samotnou vačku :wink:
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

hm,dobrá myšlenky a nápad to určitě zkusím že by jse to tak opravdu kroutilo,to je skoro i lepší nový motor,prosím jaký je utahovací moment hlavy???.dík.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

pokud máš hlavu řekněme hodně prohlou, bude to o 0,2mm. v uložení vačky je vůle zhruba 0,05mm, takže , někde ti chybí 0,15 mm - a to je ten kus, o kterej prohneš vačku. někdy si dřív udělá vůli v ložiskách, někdy dřív praskne, někdy se zadře. momenty už jsou tu popsané, i co je k tomu potřeba, tak to neni třeba řešit v inzerci a musíš trošku hledat
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

musím prohledat ty témata omlouvám se že se na to ptám v inzerci,jsem tu nový,no ono právě ty dvě oka poslední měli ze strany lehce cihlovou barvu jako by jse pálily,ale namazané byli,prosím dáš my odkaz na toto téma,abych moc nehledal jinak dík za vyčerpávající info.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

David189 píše:....no ono právě ty dvě oka poslední měli ze strany lehce cihlovou barvu jako by jse pálily,ale namazané byli....
no, takže je to jasné. rovná vačka v ohnuté hlavě. rovnou scháněj novou komplet hlavu
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

ahoj Petrs,prosím tě slaava prodává hlavy může se vzít ta a dát do toho vačku???,já vím lépe by byla komplet sesazená,ale dá se to i takhle???.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

a ty už vačku máš ? no to víš že to optimální neni ale nebudeš první a ani poslední, kdo tak jezdí
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

právě ještě nemám ani tu vačku,ale jak si my dal odkaz na kolegu na díly tak váhá zda má rozebírat motor nebo ne tak čekám jak se rozhodne,možná tu vačku my nechá,ale celou hlavu nechce nechat,tak jsem koukal že tady slaava prodává hned tři hlavy tak kdyby byli solidní vzal bych hlavu od něj.
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

tak stále nikdo,já vím zbavit se toho je risk,ale zase na druhou stranu jak často ta vačka praskne???,
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

vačka sama o sobě nepraskne nikdy
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od vlado007 »

Hlavne to každý meni lebo sa zodiera.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
David189
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2014 23:10
Bydliště: Veselé 189,okres Děčín

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od David189 »

chlapy všem moc děkuji,ale už jsem sehnal na inzerát,jen mě děsí ta souosost vačky natáhl jsem si šnůru přes ty oka na vnitřek hořejšku a 2 a 3 válec jsou velké mezery,jestli nechat je stáhnout nevím.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: frontera 2.3td

Příspěvek od Janeš Petr »

ty voe :lol: :lol: :lol: tak teď jsi to roštípl :grin: jestli měříš souosost uložení zednickou šňůrou a i tak jsi naměřil nesouosost, vezmi tu hlavu a upaluj sní do šrotu, dokud dávaj 4,20 kč za kilo :grin: mimochodem, jestli ti praskla vačka, tak máš stejně potkané ventily, takže jak jsem ti psal už na začátku - scháněj komplet hlavu i s vačkou, jinak to nemá žádnej smysl. a můžeš se u toho modlit, aby nebyly načaté i ojniční šály a ohlé ojnice
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“