demontáž motoru 2,3td z vozu

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
ivand
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2009 21:40
Bydliště: Praha 5,2,3 dlouhá 93

demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od ivand »

Pánové mám prosbu,jaký je způsob a postup vyndání motoru 2,3td ?Hledal jsem to tady a nikde nenašel.Jestli jsem slepý tak se omlouvám dejte mi jen odkaz,ale fakt jsem to projížděl několikrát a nic nenašel.Díky za odpověď.
Naposledy upravil(a) ivand dne 11 pro 2011 21:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od vlado007 »

Bratku tak k tomuto sa si fakt vela napisat neda, snad len to ze poodpajat vsetko co je pripojene k motoru (hadice kable a ine blbosti) vytahnut chladic, povolit motor od prevodovky, povolit na silentblokoch motora , vypodlozit prevodovku, a vrchom sup snim von :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
ivand
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2009 21:40
Bydliště: Praha 5,2,3 dlouhá 93

demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od ivand »

Chladič je venku,voda a vše další odpojené ale mám problém s prostorem.Dopředu nemůžu,vana se zarazí o přední náhon a teď nevím jestli vana dolů,nebo povolit převodovku a s ní kousek dozadu nebo jestli je nějaká snadnější cesta.Proto prosím,jestli někdo víte poraďte.Díky.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Janeš Petr »

no většina lidí převodovku vyndavá, protože i když se ti povede motor přes nápravu vykroutit nahoru, nepovede se ti nandat zpátky a ještě se trefit mrkví do lamely. zpětná montáž je pak obráceně. nejdřív posadíš motor do silentbloků a pak k němu najedeš s převodovkou.
takže když to schrnu
- není špatné, sundat kapotu motoru
- 3x chladiče + hadice
- kabeláž motoru ( čidla + alternátor + ukostření motoru + starter + žhavení )
- spojkovej véleček odšroubovat celej a nechat na hadici
- lanko plyn
- podtlakové hadice EGR
-výfuk první díl
- sání
- hadice topení
- hadice nafta
- hadice serva řízení
-2x silentblok motoru
- šusplechy
- kardany + středové uložení
- náhon tchm.
- příčka pod převodovkou
- příčka pod nápravou
- 1x silentblok převodovky
-šrouby na korpusu
- litinové zpevnění spodní části korpusu
- řadící páky + prachovky a manžety
- 2x kabeláž čidel převodovky
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Janeš Petr »

...a jestli rozebereš i spojku, pak připomínám, že LAMELA PATŘÍ DLOUHOU ČÁSTÍ OŘECHU K MOTORU A KRÁTKOU K PŘEVODOVCE
a dál musíš -
...namazat nebo vyměnit jehlové ložisko v klikové hřídeli ( 400,- kč )
...přetěsnit velkou vanu motoru, hlavně v rozích kolem klenuté části a to silikonem na motory - přímo doporučení opel servisu
...pokud máš najeto 170 tisíc km a víc, tak rovnou vyměnit rozvodové napínáky
...obložit lamelu
...zkontrolovat obvodovou vůli dvojhmotového setrvačníku - max +/- 12 mm
...vyměnit zadní gufero na klikové hřídeli
...vyměnit prorezlé ,, mrazové čočky ,, na bloku motoru ( a že jsou prorezlé, na to vem klidně jed, akorát že ti ještě netečou )

když se na něco z toho vykašleš, zopakuješ si demontáž motoru znova.
dál nezapomeň -

...že je třeba prošťouchat vývod z bloku pro topení
...šrouby výfuku namazat měděnou pastou
...rozhejbat zatuhlé kříže předního kardanu
...přetěsnit vákuovou pumpu ( ,,O,, kroužek mezi pumpou a altíkem )
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Janeš Petr »

... a kde seženeš nové silentbloky motoru už tady na foru najdeš. že je máš přetržené zjistíš, až vyndáš motor :wink: :grin:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:...vyměnit prorezlé ,, mrazové čočky ,, na bloku motoru ( a že jsou prorezlé, na to vem klidně jed, akorát že ti ještě netečou )...
S tímhle si mě dostal, to mě ani nenapadlo. Tak to du vyndávat znova... :( Nejsou u 2,3TD náhodou mrazový zátky hliníkový? Nebo si to s něčím pletu?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od farmář »

to by byla krása co :) ale divil bych se. Jo a přidávám se do klubu prorezlejch mrazovek.....to to teklo :mrgreen:
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Slaava »

Ještě ty straš. Já je u toho svýho jenom vyšetřil poklepem. :?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Janeš Petr »

no vzhledem k tomu, že jsem tam tenkrát nandal upravené mrazovky z agrozetu za pár korun, na autě bych to měnit opravdu nechtěl, takže pokud je motor venku, je to oprava na pár vteřin
ivand
Příspěvky: 16
Registrován: 13 zář 2009 21:40
Bydliště: Praha 5,2,3 dlouhá 93

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od ivand »

Takže já Vám všem děkuji a až seberu síly a díly pustím se do toho.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:no vzhledem k tomu, že jsem tam tenkrát nandal upravené mrazovky z agrozetu za pár korun, na autě bych to měnit opravdu nechtěl, takže pokud je motor venku, je to oprava na pár vteřin
A měl si je dost shnilý nebo ještě víc?
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Janeš Petr »

já je měl krásné, i na poklep ale bohužel, v každé čočce byly z vnitřní strany od vody tři nebo čtyři hluboké dirky od koroze. kromě těch zmíněných direk byl celá plocha bez známek poškození. v těch dirkách to šlo propíchnou špendlíkem ale okolo bylo 1,5 mm masa. ono se tomuhle způsobu koroze, že v jednou místě vyhnije díra hlubší než širší, nějak říká ale už jsem přes dvacet let ze školy, takže ten termín mi nějak vypadl z hlavy. hloubková koroze ??? na tom druhém motoru to mám uplně stejné
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od Slaava »

Hmm, to si mě nepotěšil. Už se vidím, jak se mi napřesrok k olejovýmu fleku pod autem přidá flek fridexovej. :roll:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: demontáž motoru 2,3td z vozu

Příspěvek od robert.kvita »

Kyslíková koroze, důlková koroze, zbytečně často neměnit kapaliny, nenechávat bez kapaliny , vodu upravit siřičitanem a fosforečnanem na mírně alkalickou reakci a vázat kyslík. Běžná praxe u parních kotlů každé větší teplárny :)
Používat nemrzku na bázi etylénglykolu a ne etanidolu. Ty sice chrání před korozí hliník ale ocel ne.
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“