2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Vokoun »

Zdar Lasky, rád bych věděl výsledek. No toto je tu docela zvykem, jak někdo potřebuje radu, je tu hned. Jak se podaří problém vyřešit, výsledek sem napíše málo kdo :evil:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Vokoun »

Mechanici mne případně opraví, ale nemůže to být nějaká vzduchová bublina u vstřiku díky zavzdušnění pal. systému :?: :oops:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Janeš Petr »

bublina určitě ne, to už nafta protlačí ale mám pocit, že čerpadlo je v tom také nevinně, leda by neudržel tlak výtlačný ventil na výstupu z čerpadla. čerpadlo buď naftu dává, nebo nedává ale díky tomu, že to je rotačka s jedním elementem, pro všechny válce to bude pořád stejně. jestli ten vstřik je novej, asi bych se trošku víc zaměřil na kompresní tlaky
lasky
Začínající diskutér
Příspěvky: 469
Registrován: 28 lis 2006 11:44
Bydliště: Bohumín FRONTERA B dlouhá 2.2 DTI:Gumy v kaslíku a v lekarničce
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od lasky »

Vokoun píše:Zdar Lasky, rád bych věděl výsledek. No toto je tu docela zvykem, jak někdo potřebuje radu, je tu hned. Jak se podaří problém vyřešit, výsledek sem napíše málo kdo :evil:
ja vim taky me zajima vysledek ale musim tu neco napsat aby bylo videt ze tu porad chodim :lol:
tel- +420 608701329 NON STOP
Jindra K.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2012 16:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Jindra K. »

Tak mám ten samý problém :( . Od 1500otacek jede na tri valce. Auto se cuka a z vyfuku jde nespalena nafta. Az pri vyssich otackach to vypada ze se chytne. Vcera pri delsi ceste se mi rozsvitila kontrolka motoru a pak hned zhasla. Bez jakychkoli smyptomu.

Vyřešil ste to tady někdo nějak????
Opel Frontera A, dlouhá 2.2i 1997 v procesu reinkarnace...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od vlado007 »

Daj to v prvom rade na tu diagnostiku co to ukaze. Potom sem napis aku chybu vypisala. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Jindra K.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2012 16:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Jindra K. »

Jasně, už jsem volal známému, zítra to jde na originál Opel diagnostiku... Nicméně už jsem z toho na prášky, mám to auto 18dní a asi 12dní to bylo v servisu... A ještě bude... :(
Opel Frontera A, dlouhá 2.2i 1997 v procesu reinkarnace...
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od majo »

Modli sa aby tam nebola uložená " kritická chyba vstrekovacieho čerpadla" . Ináč to môžu byť aj zanesené vírivé klapky a ich nesprávna funkcia (trvalo zatvorené). No uvidíš po diagnostike.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Jindra K.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2012 16:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Jindra K. »

Takže :grin: vyjela kritická chyba palivového systému :grin: .. nicméně prý to může být vyměník v čerpadle, protože tyto otáčky jsou nejpoužívanější a tím pádem v téhle poloze může být vyběhaný. Nebo to můžou být vstřiky, ale bylo mi doporučeno, že dokud to jezdí, tak to mám nechat být :grin: ... Je fakt, že v tuto chvíli na tu opravu nemám, tak se to holt snažím pořád držet pod plynem :grin: . Musím hlavně udělat čidlo ABS které mi odešlo v pravém předním kole, to je na zimu docela důležité :shock: ... Ještě zkusím vyčisti sání a mrknout se na ty vířivé klapky. Nicméně elektronika čerpadla je prý OK, měli jsme to na diagnostice za chodu a prý ty čísla jsou tak, jak mají být...
Opel Frontera A, dlouhá 2.2i 1997 v procesu reinkarnace...
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od majo »

Ach jaj. Nechcem byť zlý prognostik ,ale asi si s týmto čerpadlom dlho nezajazdíš. Ako ti to štartuje? Cez dátový list chybnú R.J. čerpadla asi nezistíš. Teda pokiaľ si nemal napojené priamo čerpadlo na diagnostike, ale to si nemal, ak píšeš že ste kontrolovali za chodu ,však? Vstreky sú mechanické ich funkciu nemá ako R.J. skontrolovať, čiže uložená chyba je odozva elektroniky čerpadla , že nastáva v čerpadle problém.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Jindra K.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2012 16:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Jindra K. »

Starty jsou právě špičkové :? ... no prostě musím jezdit dokud to něco neudělá, pak se přesně zjistí a vymění. Nicméně abych vyměnil za draho vstřiky a zjistil bych, že je to čerpadlo, tak bych si to asi šel hodit... Uvidíme, auto zatím jezdí jak drak, až tedy na zmiňované rozmezí otáček, ale i to se dá přečkat, když auto držíte stále v tahu.
Opel Frontera A, dlouhá 2.2i 1997 v procesu reinkarnace...
MarianMikes
Příspěvky: 11
Registrován: 20 lis 2011 20:48

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od MarianMikes »

zdar,dlouho jsem tu nebyl a jak jsem psal že mi motor jde na tři tak pořád jezdím auto potřebuji každý den.Nedávno jsem táhl auto do Karlových Varů tj asi 500km a auto jede v poho.Najel jsem asi 17000km a závada se nemění je to stejné prostě ve stejných otáčkách jde na tři a stačí malinko přidat nebo ubrat a jde normálně i starty jsou ok.Je to záhada asi počkám aš se to zhorší .
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od vlado007 »

Len aby ti to neumrelo nekde naceste ked to budes najmenej potrebovat. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od majo »

MarianMikes píše:zdar,dlouho jsem tu nebyl a jak jsem psal že mi motor jde na tři tak pořád jezdím auto potřebuji každý den.Nedávno jsem táhl auto do Karlových Varů tj asi 500km a auto jede v poho.Najel jsem asi 17000km a závada se nemění je to stejné prostě ve stejných otáčkách jde na tři a stačí malinko přidat nebo ubrat a jde normálně i starty jsou ok.Je to záhada asi počkám aš se to zhorší .
Ahoj! Vytiahni podtlakovú hadičku na riadenie vírivých klapiek zo solenoidu. Na solenoid nasaď nejakú čiapočku aby neunikal podtlak a jazdi. Potom napíš či sa niečo zmenilo.
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Jindra K.
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 08 říj 2012 16:55
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.2DTI JDE NA TŘI VÁLCE

Příspěvek od Jindra K. »

Jsem na tom úplně stejně.. Po vyčištění sání, výměně hadiček a podtlakových ventilů jsem pořád na začátku. Nic se nezměnilo, na 99,9% to prý jsou vstřiky :) . Tak čekám, jak ty... Auto také potřebuju každý den, takže větší odstávka je vyloučena... Jinak chybu čerpadla už mi také nehází, vyměnil jsem palivový filtr a vše OK. Auto startuje jak za mlada, ale prostě jak píšeš v určitých otáčkách se motor hádá :(
Opel Frontera A, dlouhá 2.2i 1997 v procesu reinkarnace...
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“