Teplota motoru 2,5Tds

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Slaava »

Jak píšou kluci, je to jenom pro danej kus a neměříš vodu ale železo.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

veru tak, ale ked praskne tak praskne zelezo a nie voda. :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
George 3D
Začínající diskutér
Příspěvky: 328
Registrován: 03 čer 2008 07:23
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od George 3D »

2,5 TDS má ještě jedno čidlo teploty chladící kapaliny, to je připojený k řídící jednotce motoru, takže se dá pomocí diagnostiky vytáhnout aktuální teplota na tom čidle. Neříkám že to musí bejt na 100% přesný, ale k porovnání údajů s budíkem by to mohlo stačit.
Frontera B long, 2000, 3,2i, dříve Frontera A long, 1996, 2,5 TDS
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Slaava »

Jenže zase je to jenom letitý čidlo, drátky, konektory. Neřeknu, kdyby to bylo fungl nový. Ale jak říkáš, nějakou představu z toho člověk získá.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od deseptikon »

Mně taky žrala ručička teploměru která ukazovala líně jen na anonymní čárky a tím pádem jsem nevěděl co si pod tím mám ohledně skutečné teploty domyslet.
Když se tuhle zničeho nic přestala pohybovat úplně a tvářilo se to že to bude setrvalý stav a vizuálně bylo vše v pořádku, vyřešil jsem to razantně k nynější maximální spokojenosti takhle: Vyšrouboval jsem čidlo, to z druhé hlavy, vyvrtal do něj v ose otvor pro závit tuším 14 x 1,25 který jsem v něm následně vyřízl a do něj zašrouboval čidlo ze Š 120L které ve spolupráci s budíkem téhož původu umístěným ve vhodném místě na palubní desce ukazuje čiperně, konkrétně a zcela přesně (pro naše potřeby) jaké že to je vlastně motoru zrovna teplo.
Musím říct, že ve srovnání s tím co ten původní originální způsob líně ukazoval (motor jakoby furt studenej, v delším tahu teplota nahoru, pak zas návrat ručičky někam na samotný začátek pole do studených hodnot) se ten motor chová normálně.
Zahřeje se celkem rychle na 70 - 75 st C a tam se drží a ani při jízdě z kopce nevystydne jak by se zdálo před tím.
V delším tahu vyleze třeba na 85 - 95 st C.
Náklady = prakticky nula, jen chvilka práce.
Umístění budíku teploměru a jeho způsob je na vkusu každého soudruha.
Jen bych ještě dodal že mám ten dojem, že tam přibyde za čas ještě jeden protože někdy jde ručička tlaku oleje na doraz a jindy je ráda že vyleze do jedné třetiny.
To ale až po nějakém souběžném měření "normálním" manometrem aby se ukázalo kde je chyba. Třeba ten motor fakt někdy nemaže :grin:
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

Daj foto ako a kde si nainštaloval ten budik. Uz som aj ja rozmyslal nad pridanim budika teploty. Pohraval som sa myslienkou, ze ten povodny by som neodpojoval a nechal ho. Nech si ukazuje, a skusil by som pridat dalsie cidlo teploty+budik napr. do 4hlavy ak tam je len zaslepka ( cidlo pre diagnostiku motora je myslim v tretej hlave). Hlavy by mohli byt rovnake a kazda by mala mat otvor pre cidlo teploty. To je zatial len taky napad.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od deseptikon »

Jo, nechá se to v principu zašroubovat do kterékoliv hlavy.
S tou fotkou bych se já teď ještě raději moc nechlubil protože to je zatím prasárna první třídy - přilepenej budík provizorně takovou tou stříbrnou izolačkou a nacpanej vlevo na palubní desce před boční sloupek, dráty vytažený škvírou od vypínače světel vlevo a ten z toho teďka nedoléhá, no masakr ale funguje a ukazuje to bezvadně, máš přesnej číselnej údaj o aktuální teplotě v hlavách motoru, co víc si přát..
Fotku dám až to bude trochu víc dizajnově propracovanější a nebyla z toho taková vostuda.
Jak už jsem ale uvedl, na umístění vlastně ani nezáleží.
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

Ved jasne. Hlavne ze plni učel. Budiky by sa dali niejak nainstalovat aj do stredu do odkladacieho priestoru pod popolnik a zapalovac, pokial tam uz nemas nieco ine. Tam by sa uz zmestil pripadne aj tlak oleja. Len treba patricny priemer budikov :-)
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

Este ked som dnes robil udrzbu na aute, tak ma tak napadlo ze ci by sa nedalo nainstalovat pridavne cidlo teploty do telesa termostatu :?: Bralo by udaj vlasne s vodneho odtokoveho potrubia medzi hlavamy a termostatom. Takto to maju riesene aj traktory. Na tom telese termostatu je aj miesto kde by sa to dalo navrtat a narezat tam zavit. Co nato povedia odbornici? :grin: Na obrazku ukazane prstom:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od deseptikon »

Ano, na tomhle místě to mělo být původně (souběžně s tím původním měřením, co tak blbě ukazuje, možná by to bylo alespoň z počátku zajímavý pro porovnávání)
Jenže tím, jak to přestalo z nějaké nezjištěné příčiny ukazovat, tak jsem to vyřešil tak jak je výše uvedeno a to i přes to že mám ještě jednu Fronteru na špalkách coby zdroj dílů ale v tomhle případě i kdybych to nakonec opravil, stejně by se mi to nelíbilo.
Na tohle místo to čidlo dej a budeš vědět stejně jako teď já přesnou teplotu vody v motoru.
Konec konců, jestli jsi kdy měl škodárnu, tak tam to předse bylo taky tak - na hlavě byla přišroubovaná řekněme baňka pro termostat a přímo v ní v bezprostřední blízkosti bylo tohle čidlo a měřilo to dokonale.
Dneska je ale taková doba, že některý auta vůbec žádnej teploměr nemaj, natož číslovanej.
Asi proto, aby z toho uživatel nebyl zbytečně nervózní.
Bejvá pak nahrazenej červenou kontrolkou s nápisem "Navštiv ser více." Nebo tak něco. :grin:
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

Skodovku som mal 120GLS (zlaty stroj na tu dobu v origo stave uzku so 4 lampami v predu). Teraz cidla teplot takto ku termostatu bezne montuju aj do nakladiakov, a co som sa v robote stretol tak aj u traktorov napr. CASE IH , Zetor a pod. a tam s tym neni problem. Mohlo by to aj u tohoto Italiana fungovat :mrgreen: Uz si to zohrial tak ze sa ti rozbeli aj sahary pre klimu pri vypnutej klime?
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
deseptikon
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 22 črc 2010 22:49
Bydliště: Trhový Štěpánov, okres Benešov

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od deseptikon »

Klimu mám vydechlou od té doby co jsem Frontíka koupil tak ani nevím jaké to je když funguje
(totéž platí i o mém druhém autě Seat Alhambra 2.0i)
Myslím, že za celou tu dobu co jí mám (asi čtyři roky) jsem snad sahary běžet neslyšel.
Nějaká kontrolka, votuněná třeba i manuálním zapínáním ventilátorů by třeba někdy mohla přijít vhod.
Jinak ohledně Škody souhlasím, já měl to samé co ty ale vylepšil jsem ji motorem z feldy a 5st. převodovkou a nápravnicí s hřebenovým řízením.
Fantastickej, nenáročnej, trvanlivej a jednoduchej stroj kterej dokázal odvést moře práce .
Dlouhá TDS 2,5 - 1997
608120800
Gofi Slovan
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2015 16:44
Bydliště: Handlová

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Gofi Slovan »

Zdravím páni, neviete aké je typové číslo čidla snímača teploty pre vnútorný budík? Je to na A Fronteru 2,5 TDS. Pôvodné mám prevŕtané a v ňom osadené iné. No to mi pri bežnej prevádzke ukazuje skoro v červených hodnotách. Takže neviem keď to ide vyššie. Zháňal som to čidlo kade tade, dokonca som si písal zo servisným technikom Opel B.B. Dík za rady.
Gofi
A Frontera 2.5 TDS
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od palo frontera »

Autokelly a tiez aj elit ho maju v ponuke. Kukni tam. Ked ti to ukazuje v cervenom tak urcite sa neprehrieva samotny motor??? Ake tam mas cidlo teraz?
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Gofi Slovan
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2015 16:44
Bydliště: Handlová

Re: Teplota motoru 2,5Tds

Příspěvek od Gofi Slovan »

Netuším čo tam je. Ako vyzerá originál čidlo? Je jedno pinové či dvoj?
A Frontera 2.5 TDS
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“