nepravidelný chod motoru 2,2 dti - kolísání otáček

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Uživatelský avatar
majo
Moderátor
Příspěvky: 609
Registrován: 23 led 2009 10:25
Bydliště: Gelnica

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od majo »

polmarpol píše: ahoj,nesiel som zo zahranicia.. :grin: ..isiel som z chaty..asi 3 km domov ...
Ahoj.Ja som myslel tirlina a jeho prípad.Tento viewtopic.php?f=2&t=4037
Čo sa týka toho vrn...vrn... tak by ti nemal isť otáčkomer vôbec a nie že ti kolíšu otáčky. Chceš mi povedať,že ti to už odvtedy neurobilo? Alebo áno,ale ty si si nevšimol,že ti pri svietení kontrolky motora nefunguje otáčkomer? :roll: Alebo teraz nejazdíš? Pretože ak ti otáčkomer funguje aj počas vrn..vrn..,aj počas jazdy pri svietiacej kontrolke motora,tak to NIEJE snímač otáčok kľuky. Zbytočne by si ho kupoval. :wink:
Opel frontera 2,2DTI r.v.99 /5-dv
Nissan patrol 2,8 D r.v.89 /3-dv -španiel
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od Vokoun »

No majo, tak víš že to není ten snímač a nevíš, co to je? Nebo víš?
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od tirlin »

Majo to myslí správně - auto jede zprvu normálně a když se motor zahřeje, rozsvítí se kontrolka motoru, spadne rafika otáčkoměru a na volnoběh to dělá v pravidelném rytmu vrn vrn - to je snímač z kliky. Pokud to ale dělá i při plynu a za jízdy a rafika otáčky ukazuje nebo lítá, tak to snímač kliky není a pak nevím.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
polmarpol
Příspěvky: 4
Registrován: 05 lis 2010 18:30

snímač tlaku v rozdělovací liště

Příspěvek od polmarpol »

ahojte..pred vianocami som tu opisoval nepravidelny chod motora..motor robil vrn vrn :grin: ..vymenil som ten snímač otačok klukovky a pre istotu aj palivovy filter..motor na volnobeh isiel super..teraz mam taky problem,ze pri jazde asi tak v strednych otackach to zacalo trhat-skubat..akoby vynechaval motor..asi pri 1500 otackach..niekedy to trhne len raz,hlavne ked je to v tahu...naposledy som siel po dialnici a to trhanie sa zvacsilo..asi pri 110 az 120tke..inak pri vycsej rychlosti to nerobilo nic.. pri studenom motore to nerobi nic..kontrolka motoru svieti,ale ked zastavim,vypnem motor a znovu nastartujem,kontrolka zhasne a uz sa nerozsvieti...na diagnostike to vyhodilo snimac tlaku v rozdelovacej liste,ale tento motor nema rozdelovacu listu.(2,2dti)...takze neviem,kde sa nachadza ten snimac..nemate s tym niekto skusenosti?..dakujem za kazdy dotaz..Palo.
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od Slaava »

Popis palivový soustavy (hlavně čerpadla) najdeš tady: viewtopic.php?f=7&t=2772&start=0
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Radoslav1
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2011 16:53

Motor na volnobech šklbe

Příspěvek od Radoslav1 »

Zdravím potreboval by som poradiť a mam opel fronteru B 2,2 dizel 1999 a na voľnobeh strašne šklbe motorom ako keby chcel motor vyskočiť ale keď pridám krásne akceleruje ale keď ho necham na voľnobeh ch-vilu vrčat znovu začne a robí to len keď je teplí uš som skušal všetko a auto mi tieš netaha viac ako 120 k/h potom zasviety kontrolka motora a koniec vypnem motor nštartujem a zase ide ako gula Ďakujem za radu
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: Motor na volnobech šklbe

Příspěvek od myslivec »

váha vzduchu :wink:
Radoslav1
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2011 16:53

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od Radoslav1 »

nazdo váhu vzduchu som menil a stalé to iste
Uživatelský avatar
kuriatko
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 650
Registrován: 01 bře 2011 19:54
Bydliště: Prievidza SK

Re: Motor na volnobech šklbe

Příspěvek od kuriatko »

Diagnostiku si skúšal?Može tam biť toho viac vzduch,nafta...Pozri vzduchoví a palivoví filter či tam nemáš nejaky sajrajt.
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od Vokoun »

Já měl do dnes taky problém. Po nastartování motor vrn,,vrn..vrn.. , kolísání otáček na volnoběh a mrtvé otáčkové pásmo otáček (1600-1900) cirka. V těch otáčkách motor nereagoval cca 1-2vteřiny na přidání plynu a po tomto čase, jako by to chtěl dohnat. Ale při tom v uvedenou dobu stoupala spotřeba. Majo to tu už nakousl. Snímač polohy plynového pedálu. Dnes jsem si ho vyzvedl u Adama za pouhých "4700,-Kč" :evil:
A jal jsem se ho vyměnit. Musel jsem odmontovat celý pedál, který je na takové plotně plechové a drží na dvou šroubech v podlaze. Snímač (potenciometr) je opět přišroubován dvěma šrouby a nakonec kloubová spojka. Na tu je potřeba dávat pozor :!: Ty pouzdra se dají "rozepnout" a tím se rozebere to táhlo od snímače. Vše jsem udělal, jak popisuji, namontoval a všechny příznaky výše uvedené jsou pryč :!:
Hlavně to nežere a jsou zase cítit ty kobily pod kapotou :grin:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
Uživatelský avatar
tirlin
Začínající diskutér
Příspěvky: 208
Registrován: 21 čer 2009 18:39
Bydliště: NOVÝ JIČÍN

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od tirlin »

Jo, máš taky pravdu, už jsem to tu jednou četl, myslím, že to dokonce ukáže diagnostika, bylo to myslí porucha č 1573 nebo 1753, už si nepamatuji přesně, ale už to tu někde bylo.
Frontera Béčková dlouhá 2.2 litrová nafová 2001 vyrobená černá =Nový Jičín=
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Nepravidelne otacky pri volnobehu po zohriati motora

Příspěvek od PeterSO »

Zdravim vas nedavno mi odisla spojka tak som ju dal vymenit v servise, no dovtedy s volnobehom neboli ziadne problemy kedze kym ma tahali do servisu som mal aj nastartovane auto kedze bola zima a vsetko bolo ok, po prebrati auta zo servisu som spravil asi cca 20km a na krizovatke kde som zastal som si vsimol ze motot neako nepravidelne ide lebo otacky su tak male ze zhasinaju svetla, tak som pridal troxa plinu otacky sa stabilizovali asi na 20sec a potom zas nastalo to iste, bol som na diagnostiku opel a tam to vyhodilo chybu P0400 tak mi vicistili EGR nho nepomohlo to, dal som vymenit palivovy filter a ani to nemalo niaky efekt, vcera mi jeden znamy skusal prehodit zo svojej frontery Vahu vzduchu ale ani to to nebolo, tak neviem ci mal niekto takyto problem, respektive mohli v servise pokazit nieco ine co by malo vpliv na otacky motora pri vimene spojky?

Frontera B - 2,2 DTI - 2001
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od PeterSO »

Tak pozrel som podtlakove hadicky a vsetky som pomenil ale nema to ziadny efekt stale ked sa zohreje nad 80stupnov zasne vynechavat, niekto mi radil ze by to mohlo byt aj nedostatkom oleja v prevodovke, alebo motoroveho oleja v agregate pripadne ze jeho kvalita uz nieje postacujuca, mislite ze by to mohla byt niektora z tych moznosti realna?
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Uživatelský avatar
Vokoun
Ultra diskutér
Příspěvky: 3017
Registrován: 30 dub 2009 19:38
Bydliště: Brno

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od Vokoun »

Snímač kliky to může být. Ideální by bylo mít možnost tam dát kus na otestování. Pokud ho budeš kupovat, doporučuji nekupovat žádnej Starline, ale origo Bosch. Je sice dražší, ale něco vydrží. Mohlo by se ti taky stát, že ho za 2 roky budeš kupovat znovu :!: P.S: Vlastní zkušenost :wink:
Frontera B 2.2DTi 16V Sport RS,r.v.10/98, trošinku upravená
Žiju OFF !
http://www.fronteramorava.estranky.cz/
PeterSO
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 28 říj 2008 10:54

Re: NEPRAVIDELNY CHOD MOTORA 2,2 DTI

Příspěvek od PeterSO »

Ok tak to skusim, viete mi poradit kde sa to da za normalnu cenu kupit alebo ako sa to vola po anglicky nex kuknem EBAY
Frontera B - 2001 2,2 DTI 16V
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“