prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
*pt*
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 706
Registrován: 21 led 2006 16:14

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od *pt* »

Janeš Petr píše:....pořád platí pravidlo, začínat u nejjednoduších věcí. už jen čekám, až tu někdo zas napíše, že je třeba schodit hlavy aby se vidělo, jestli tam není nějakej problém. takže znovu, už ses díval, jestli ti jde ten vzduch do expanzky ? to je totiž první a základní věc při hledání závad ve spojení s přehřejváním.
nie , vzduch do systemu netlaci, hadice nie su nijak extra tvrde ani nafuknute ...
najnovsi typ je vymena chladica ... vraj je to taky nestastny typ s lamelamy nie trubkami, ktore sa zvyknu konstrukcnou vadou pripchavat a tym sa nedistribuje vsetka voda rovnomerne do celej plochy chladica ...
co vy na to?
mfg

*pt*

Lexus NX200t
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Žanek »

Proč nevyzkoušíš propojit ten radiátor jak ti radí Farmář. Je to to nejjednodušší a vyloučíš další závadu.
Uživatelský avatar
fox
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2009 20:48
Bydliště: Poprad

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od fox »

Už som to tu písal, že som to isté riešil na omege... kvapalina prúdila len vo vrchnej častí asi tak v tretine celej plochy, keď som ho preplachoval mal som pocit že je v poriadku A TRT! musel som meniť hlavu, čerpadlo teda aj rozvody, termostat aby som prišiel na to že je to predsa len chladič. po ohriatí pri nízkom výkone to stačilo uchladiť aj na tej malej ploche ale keď pridáš otáčky tak je to v rxxi, teplota stúpala a stúpala. Zavzdušniť sa systém nevie lebo je samoodvzdušňovací a zapchať hadice takého priemeru no to by som chcel vidieť. Tak šup, šup, daj tam druhý (požičaj od niekoho alebo čo) a máš po probléme...
nezmar Omega 2,4i - 93, Omega 2,0 i - 96, Frontera 2,2 DTI - 2000 (dlhá), ivan.soundfox@gmail.com
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

*pt* píše:nie , vzduch do systemu netlaci, hadice nie su nijak extra tvrde ani nafuknute ...
:roll: kolego, hadice jsou tak tvrdé, jakej přetlak dovolí přetlaková zátka. když jí vyhodíš, budou hadice měkké jak hadr i když bude v hlavě díra jak vjezd do pískárny
Richard1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2016 14:33
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Richard1 »

A uz mam problen aj ja v miernych kopcoch rucicka vide do cerveneho pola a zachvilu padne naspet na 85 stupnov ale ked idem do vedcieco kopca tak mi vojde rucicka do cerveneho pola hned na zaciatok a tam sa zastavi a drzi tam nemozem prist co tomu moze byt neake rady
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od palo frontera »

Skusil by som demontovat chladic a riadne ho vycistit ako s vonku tak aj s vnutra. By si sa cudoval co sa nan dokaze nalepit. Osobna skusenost sice s 2,5TDS ktora nevari (ich slabina) :mrgreen:
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Richard1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2016 14:33
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Richard1 »

Chladic o vonku je cisty vodna pumpa je dobra hlava a tesnenie v poriadku a auto ma nabehane llen 120000 km
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Nimrod »

Jak jsi si jistý těsněním pod hlavou a hlavou? Zkus ještě dát ven termostat. Auto by se mělo spíše podchlazovat.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Richard1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2016 14:33
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Richard1 »

tesnenie nove a halava bola na tak skuskach
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od radole »

a vrtule sa tocia?
klima chladic je cisty?
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

Richard1 píše:A uz mam problen aj ja v miernych kopcoch rucicka vide do cerveneho pola a zachvilu padne naspet na 85 stupnov ale ked idem do vedcieco kopca tak mi vojde rucicka do cerveneho pola hned na zaciatok a tam sa zastavi a drzi tam nemozem prist co tomu moze byt neake rady
koukám, že už jsi stihl rozkuchat celý motor.... tak si někde pujč infrateploměr a změř, jakou teplotu má ten motor doopravdy. pak kup nové čidlo teploty a je vyřízeno....
Richard1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2016 14:33
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Richard1 »

vrtule sa tocia len sa mi zda ze druha richlost vrtul zapne tesne pred cervenym polom na budiku
Richard1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2016 14:33
Bydliště: Moravske Lieskove

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Richard1 »

Nimrod píše:Jak jsi si jistý těsněním pod hlavou a hlavou? Zkus ještě dát ven termostat. Auto by se mělo spíše podchlazovat.

pred 3ma tizdnamy nove tesnenie a hava na takovih skuskach a dnes voda v oleji
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

Richard1 píše:vrtule sa tocia len sa mi zda ze druha richlost vrtul zapne tesne pred cervenym polom na budiku
a proto říkám, vyprdni se na nějaké červené pole a měř skutečnou teplotu motoru
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: prehrievanie motora -B, 2,2 DTI

Příspěvek od Janeš Petr »

Richard1 píše:[


pred 3ma tizdnamy nove tesnenie a hava na takovih skuskach a dnes voda v oleji
kolik té vody tam máš ? neni to jen to, co tam steče po sundání hlavy ?
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“