nestartuje za studena

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Frontera4343 »

Svíčky mi chtěli měnit, páč to nežhavilo. Ale ty jsou v pohodě všechny. Takže problém někde jinde. Kontrolka v mrazech svítí, ale pod kapotou to zřejmě nic nedělá. Prý nové relé stojí kolem 2500, to se mi fakt nechce dávat. Není někdo od České Lípy, že by jsme vyzkoušeli, jestli je to opravdu ono???
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Uživatelský avatar
myslivec
Super diskutér
Příspěvky: 1210
Registrován: 01 dub 2008 14:01
Skype: myslivec77
Bydliště: Brno - Židenice

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od myslivec »

Frontera4343 píše:Tak to jsem myslela, že je zkontrolovali, když kontrolovali ty svíčky. Ale tak na ně se teda radši ještě mrknu. A co když budou v pohodě?
Při problému na žhaviči(čích) svítí diagnostika
Uživatelský avatar
Frontera4343
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: 24 črc 2010 07:52
Skype: veronika.eva.vitova
Bydliště: Česká Lípa

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Frontera4343 »

Na diagnostice jsem to neměla. Ale dneska jsem to po dlouhém týrání nastartovala a během jízdy střídavě svítila kontrolka motoru.
Opel Frontera B, 2.2 DTi, r.v. 1998, načipována na 110 kW
Uživatelský avatar
Pavel Mirtl
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 729
Registrován: 15 srp 2006 21:44
Bydliště: Plzeň,Frontera B2.2DTI/99 sport RS

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Pavel Mirtl »

Proč mám pocit že kdyby sem všichni co vlastní 2,2 DTI vložili krátký komentář o svých potížích se startem tak by tu bylo narváno?Myslím že je důležité mít 100% aku,starter nejlépe po GO a používat dobré aditivum/nejlépe dle testů kvality/ do paliva,padání nafty neřeším protože pokud to nestartuje pouze v mrazech tak je ok.Žhaviče jsou taky v poho.Ani potom nečekej zázraky.Nejlépe je zajistit předohřev motoru.Start v mrazech je to nejhorší co můžeš motoru udělat,rozhodně to není vhodné pro každodenní dojíždění do práce např. cca 10 kiláků nebo pro kvasnice do Tesca.Na to si pořiď fabku za 20 000.Tyhle motory prostě na starty v mrazech dělaný nejsou.Předohřev se tady někde řeší,admini jistě pomohou-díky :grin:
B 2.2 DTI sport RS 99-je minulost,nyní Suzuki grand vitara 2006 2.0 benzin.Mé moto:suzuki intruder VS800černá/chrom,příští GOLDWING 1500-1800.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Janeš Petr »

myslivec píše:[
Při problému na žhaviči(čích) svítí diagnostika
jenže kontrolku od žhavení na 99% ovládá relé žhavení, takže pokud jí relé nefunguje, není nikde napsáno, že se jí chybová kontrolka vůbec rozsvítí. pletu se ?
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od vlado007 »

X krat sa uz stalo ze jeden zhavic neisiel a aj tak ziadna kontrolka nesvieltila. Takze na to sa spoliehat neda.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

ja som menil zhavice pred rokom a so 4 boli 2 odpisane a tiez my to kontrolka motora neukazala. vymenil som vsetky 4 naraz a mam pokoj. chyta to v tychto zimach na otocku. na dva zhavice startovat tak to bolo brutus :?
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od fronterman »

fronterman píše:
33.petrd píše:že by tlaky f prdeli? :wink:
Presne tak, preto sa idú v pondelok premerať ... ZA STUDENA, za tepla ich sviňa má, to mám zmerané. Ale rozmýšľam, že keď nemá tlaky, štartujem, nemalo by dymiť?
Vstreky aj s čerpadlom som mal minulú zimu na teste v Bratislave, povedali mi tam, že čerpadlo OK, vstreky sú tesne pred polovicou životnosti. Tiež boli tie štarty na hovno, ale nejak som prezimoval a na jar už nebolo čo riešiť.
Tlaky zmerané za studena, všetko OK.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od fronterman »

fronterman píše:
vlado007 píše:Ja osobne si myslim ze dti, a nieken len ono je pri startovani v zime problem taky ze pri tom starte ma starter velky odber a napetie klesne na taku hodnotu ze proste nestaci jednotke bud motorovej, alebo cerpadlovej na to aby fungovala. U inych aut je to odskusane a merane takze moze to byt aj u dti.
To znie logicky, ale ako je potom možné, že po viacnásobnom točení, keď si už myslím, že baterka je bez šťavy a ja rezignujem a seriem na to, ale po piatich minútach mi to nedá, prídem a chytí. To by ťa z toho jeblo.
Presne toto, čo písal vlado, sa potvrdilo. Ono sa zdá, že to točí svižne, ale na iné nezostane šťava. Baterka je stará rok a pol, 74Ah. Originál baterka tam bola 64Ah, ja som dal silnejšiu a myslel som si, že aký som frajer a vôbec som nepripúšťal, že to môže byť slabou baterkou, tak som vydrbal plno peňazí na prekontrolovanie všetkého ostatného. V tých mrazoch baterka tak vytuhne, že keď nažhavím a štartujem, tak začne chrastiť v prístrojovke, denné počítadlo sa vynuluje. Večer som baterku vybral a dal do tepla. Ráno mínus 12, založil som baterku, nažhavil a natočil bez nejakých problémov.
Takže toto je môj príbeh :oops:
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Fronterman ty si od Revucej? tak to niesme daleko od seba. ja som od RS- KLenovec. a s tou baterkou ako pises mozem aj ja potvrdit. tiez sa my to stalo v zime. ked som ju dal do tepla tak tocila a aj pekne motor naskocil. v lete nebol problem.nakoniec som potom aj tak musel kupit bateriu novu. :)
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
fronterman
Začínající diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: 15 říj 2006 19:37
Bydliště: niekde v okrese Revúca, SR

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od fronterman »

Príbeh pokračuje. Včera som založil novú vartu 85Ah, 800A. Dnes ráno minus 6, šiel som štartovať s malou dušičkou. Nažhavené, štart, motor sa hádam ešte neprevalil a chytilo...nádhera. Poobede okolo 16:30 teplota plus 2,5 štartujem...ani bohovi. Nežhavilo. Mám tlačítko na dožhavenie, stláčam, štartujem....nič. Ani na tretíkrát. Z výfuku nič. Posledná vec, čo by tam mohla byť, že teda blbne imobilizér a nejako nechce pustiť naftu. Má to súvis z "chcípákom"? Presúvam sa do vlákna imobilizeeeer v elektrike.
10 rokov a 4 mesiace Opel frontera B 2,2DTi, teraz Suzuki Grand Vitara 3,2 V6
Uživatelský avatar
Tonda_agronom
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2012 16:30
Bydliště: Prostějov, Blansko Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Tonda_agronom »

fronterman píše:Príbeh pokračuje. Včera som založil novú vartu 85Ah, 800A. Dnes ráno minus 6, šiel som štartovať s malou dušičkou. Nažhavené, štart, motor sa hádam ešte neprevalil a chytilo...nádhera. Poobede okolo 16:30 teplota plus 2,5 štartujem...ani bohovi. Nežhavilo. Mám tlačítko na dožhavenie, stláčam, štartujem....nič. Ani na tretíkrát. Z výfuku nič. Posledná vec, čo by tam mohla byť, že teda blbne imobilizér a nejako nechce pustiť naftu. Má to súvis z "chcípákom"? Presúvam sa do vlákna imobilizeeeer v elektrike.
Myslím, že kdyby to bylo v imobilizéru, tak by ti vyskočila kontrolka na palubovce....
Frontera B, 2,2 DTI 2004
Podvozek zvednutý o 7 cm, současné pneu Hancook Dynapro 245/70/16
připravuje se rampa... :) jinak žádné větší úpravy
Uživatelský avatar
Tonda_agronom
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2012 16:30
Bydliště: Prostějov, Blansko Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Tonda_agronom »

Takže zima už zaťukala a já začínám řešit,jako každý rok ten samý problém.
Nafta nepadá - vyřešeno přetěsněním přepadů a normálně za tepla auto chytá na otočení.
Jakmile ale teplota klesne kolem 0, tak začíná problém. Dlouho točím - úměrně s teplotou... :)
A po několika pokusech blafne motor a zhasne. Opakuji a postupně to chytá na 3 válce a jak se převaluje, tak se nakonec rozběhne i čtvrtý ...
Naftu tankuji v práci - máme zimní a měla by být OK - alespoň dle našich norem - dával jsem ji na rozbor.
Aditiva jsem dával loňskou zimu a musím říct, že jsem to nijak nepocítil...
Žhavím i několikrát po sobě - žhaviče jedou. Zkoušel jsem je - viz obrázek. A jak tady někde psal Nimrod - buďto jedou, nebo ne... takže by měly být v poho, bo se rozzáří do červena.
Barerka vyměněna z původní 75Ah na,tuším 95Ah a problém pořád stejný...
Nakonec vždycky chytne, ale při -18C je to trápení motoru třeba na 6 pokusů a to rozkašlávání nedělá ani mě dobře...

Chtěl bych to vyřešit nějakým ohřívátkem, jak máme na traktorech a náklaďácích... Bych to napichl na spínací hodiny a ovlažilo by to vodu - pak si myslím, že by to mělo fungovat v poho...
Neřešil to tady už někdo? Přemýšlím, kam bych to dal, jak a jestli existuje taková malá spirálka na 220v, která by se dala strčit někam do potrubí chladící kapaliny...
díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera B, 2,2 DTI 2004
Podvozek zvednutý o 7 cm, současné pneu Hancook Dynapro 245/70/16
připravuje se rampa... :) jinak žádné větší úpravy
mirek101
Začínající diskutér
Příspěvky: 412
Registrován: 22 lis 2010 20:06
Bydliště: Holomocko

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od mirek101 »

Ahoj,To je nekonečný příběh a na téma 2,2dti tu máš počtení nadlouho,ten ohřev už se tu taky řešil,mrkni na www.normans.cz , hodně štěstí
A 2,2i,Long,100Kw,1995,LPG,AVM,rozšířená 3+3 Trip racing,zvednutá +10MaxT,+5Bodylift,tlumiče ProComp+5,Snorchel,GoodYear Wrangler MT 33x12,5 R15,BF Goodrich AT 245x75 r16,rám,nášlapy,samosvor,hubcuk 4t,Stihl 440MS,lopatka,pajzr,UAZ 469/1974,777 667 094
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Slaava »

Ohříváček na 220V se tu řešil minulou zimu: viewtopic.php?f=12&t=111&p=87667&p87667#p87579

Problém se startem v zimě bych viděl možná na špatně nastavenej nebo porouchanej přesuvník vstřiku (při startu mění hodnotu předvstřiku) - když nemrzne, tak to chytne i s tímhle problémem ale za zimy tomu nepomůže ani žhavení. Ale to je jenom takovej můj obecnej tip - nevím, jak funguje přesuvník u tohodle motoru, jak se nastavuje základní hodnota předvstřiku ani nevím, jestli to jde vyčíst z diagnostiky. Někde se to tu už řešilo ale nemám teď čas to hledat. Třeba poradí nějakej Béčkař.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“