nestartuje za studena

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tonda_agronom
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 10 zář 2012 16:30
Bydliště: Prostějov, Blansko Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od Tonda_agronom »

Díky pánové, mrknu na diagnostiku.
Tady jsem si početl opravdu romány a k názoru, že to může být nastavování vyšší dávky na zimu, jsem došel taky - uvidím a dám pak vědět.
Frontera B, 2,2 DTI 2004
Podvozek zvednutý o 7 cm, současné pneu Hancook Dynapro 245/70/16
připravuje se rampa... :) jinak žádné větší úpravy
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

Tak ja som dnes ráno nemohol naštartovať, v noci -11 a ráno problém...Jedná sa o motor 2.5TDS. Najprv po asi 3 - 4 pokusoch sa mi vybila baterka (pred 2ma dnami som ju dost potrapil, tiez som dlho startoval + jazdim casto po meste + caste starty a nema sa kedy poriadne dobit) tak dobehol kamarat s golfom (ma tam len 55ah baterku) tak tu sme vybili tiez, potom som ja zobral toyotu kde mam tiez 55ah baterku tak az na to mi to chytilo.. minulu zimu sme mali tieto problemy neustale, zacne točiť a už už sa zdá že to naštartuje ale nakoniec nič. Postupne ked štartujem tak počujem že čím ďalej tak tým rýchlejšie sa točí až nakoniec naštartuje ale trvá mu to strašne dlhe, netuším prečo. Keď je baterka už slabá tak točí ale úplne inak ako keď je nabitá, pri nabitej baterke to točí tak ako keby to už každú chvíľu chcelo nabehnúť a keď je už slabá tak to len pomaly pretáča... Aj keď som doniesol baterku uplne nabitú - po odpojení z nabíjačky, výsledok pri štartovaní nebol žiaden. Baterka je 77 alebo 75Ah Varta Silver.
Žhaviče som minulú zimu menil, výmena vtedy nepomohla = žiaden rozdiel oproti stavu pred výmenou, teraz som ich nedávno skúšal vymontovať a overiť či sa zohrievajú tak behom pár sekúnd boli nažhavené.. neskúšal som overiť či to žhaví aj keď sú v motore - nemeral som konektory to skúsim ešte dnes. Kontrolka na palubovke však svieti dosť dlho keď je motor úplne studený to by malo byť asi OK.
Palivový filter som menil asi 2 mesiace dozadu, naftu tankujem na slovnafte + pridávam zimné aditívum.
Niekedy sa mi počas štartovania stáva že vyskočí štartér = točí, točí, točí zrazu počujem ako keby nejake zuby a potom sa začne točiť na prázdno, vtedy musím prestať štartovať a keď otočím kľúčikom znova tak už zase štartuje. Tento problém so štartérom pozorujem len v zime. Niekedy sa mi aj pri plusových teplotách stáva že pri štartovaní točí trošku dlhšie - aj 5 sekúnd a to niekedy aj pri zohriatom motore.
Minulú zimu som pár krát nemohol naštartovať ani cez štartovacie káble (pri mrazoch okolo -20), vtedy pomohlo len roztiahnutie, pri tom to chytilo celkom rýchlo.
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od farmář »

pořád je to dané pouze kompresí, poměrem paliva a vzduchu ( a jeho rozstřikem) a teplotou.
Jestli to žhaví a to i v autě, tak žhavením to nebude.
Jestli jsou vstřiky a čerpadlo košer, funguje předsuv.....tak tím to nebude.
No a jestli to má kompresi a ventily jsou košer (nepodpálený, těsněj, těsnění pod hlavami ok, kroužky nejsou zapečený a taky těsněj a vložka není vydřená), tak pak to musí prostě jezdit!
Aneb, mám nové vložky, nově zabroušené ventily, mám i nové písty a kroužky, jj, taky mám nová vahadla a tyčky (265tis. km), žhavičky i trysky a chytá mi to moc pěkně. Nemáš ten motor zralej na repasi?
Roztáhnutím chytá i starej verk, měl jsem 25tku Zetora, taky jsme tahali :)))
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
kresta
Ultra diskutér
Příspěvky: 3672
Registrován: 18 lis 2007 13:56
Bydliště: Mělník-Býkev
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od kresta »

změř kompresi 8) u mně to začalo propálenym těsněnim :( jinak žhavila točila čoudila atd. ale nechytla nebo špatně po trápení :?
Land Rover 110 HAE 1983 3,5 V8 Land Rover 101 FC Land Rover SII 109 1959-miláčci
HUSQWARNA WR 300 MY2011 Kawasaki KDX 250 1994-babička :-)
BMW 530D E39
Tatra 138 turbo-konečně už vyhrála
X5 4,6is-255kw-v max 280km/h
Tatra 148 cas32-hasičáák
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od vlado007 »

Hosi, ako som uz pisal inde co sa tyka startovania. 2,5 Tds ma RJ motora. To znamena-pokial nemas v 100%stave starter, baterku a kable od baterky k starteru, tak je to cele zabite. Proste napr. spatny starer, ktory ma v haji puzdra, este kto mu to vsetko je opotrebovane a ide na sucho, sa pri toceni rotor krizi a to znamena obrovsky odber napetia a prudu. RJ motora nevie fungovat na priklad 8V ktore je pri tom tazkom startovani. Takisto kable od baterky aby boli v poriadku. Pekne rozobrat a ocistit kontakty. :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

No tak čo sa týka kontaktov tie som sa snažil prečistiť všetky ktoré som videl, je ale pravda že ten štartér nebude asi úplne v poriadku.
No a po tom dlhom štartovaní keď konečne naskočí tak sa z výfuku vyvalý dosť hustý tmavý dym.. a dosť veľa :D
Viete mi ešte poradiť čo je to za snímač na hlave prvej od chladiča, je pod vstrekom a je nanho pripojený tenky káblik ktorý ide od káblov na žhaviče?
Čerpadlo tiež asi nebude už v najlepšiom stave, z niekade mi z neho tečie nafta, pod autom si dosť často nájdem nejakú mláčku (aj keď je motor vypnutý), keď je motor naštartovaný je vidieť ako tak cca raz za 5-6 sekúnd kvapká nafta na zem.
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od vlado007 »

Ten snimac je tam na snimanie doby vstreku nafty. Je to pre RJ. A prosim ta napis nam sem radsej ze co ti na tom aute funguje :mrgreen: lebo toho bude asi menej nez toho co ti nefunguje.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

No asi nie je veľmi veľa toho čo funguje.. ale volantom sa zatiaľ točiť dá.. len pri točení tam niečo puká.. svetla svietia, spiatočka tiež už neodpaluje poistky tak ako na začiatku.. keď zozeniem vypínač na sťahovanie šoférového okna tak aj okná všetky budú fungovať... ale jedna vec funguje dokonale. tou vecou je VYPRÁZDŇOVANIE NÁDRŽE s naftou! veď aj tank musí mať spotrebu menšiu ako toto..... ale dosť stačilo lebo sa zase naštvem....
Čoskoro sa asi bude predávať... nemám na toto nervy, potrebujem robiť a jazdiť a nie stále riešiť čo a prečo nejde..
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

Zdravim, v mojej teme viewtopic.php?p=98195#p98195 sa riešil problém so štartovaním, bude lepšie keď sa bude pokračovať tu :P

Zhrniem to, aj po oprave čerpadla, štartéra, vybruse hlav, pretesneni motora a po kupe novej baterky (Bosch silver 77Ah . uplne identicka ako predchadzajuca Varta Silver 77ah) mam problem pri štartovaní. Najnovšie soms kusil žhaviče vymontovať, prepojiť ich drôtom ako ukostrenie, napojil som na nich káble (tie co idu cez relatko) a po otocení kľúčika do polohy žhavenia sa najprv rozčervenala špička a keď som dal žhaviť druhý krát tak sa červenala celá ta plocha na žhaviči. z toho usudzujem že žhaviče a žhavenie by malo byť asi v poriadku. Na jednom žhaviči keď som ich včera vybral bolo niečo mokré, neviem či to bol olej alebo voda :/ bolo to len trochu ale netuším ako sa to tam mohlo dostať.. Vstreky boli taktiež premeriavané a sú vraj v poriadku.
Včera po naštartovaní sa navyše chvíľu nevedeli dohodnúť valce.. trvalo im možno 4-5sekúnd kým sa dohodli a motor sa ukľudnil.
Najhoršie je že od kedy sa robili všetky tie veci čo som vymenoval na začiatku, tak od vtedy štartujem dlhšie aj keď je motor zohriatý.. ale samozrejme keď je vonku pod nulou tak je to problém ovela väčší ( https://www.youtube.com/watch?v=LVsNoGe9xis )

Už fakt neviem čo mám robiť, čo mám skusiť.. nemáte niekto nejaký nápad?
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od vlado007 »

Na tom jednom zhavici nebola nahodou nafta :?: Zhlavami boo co robene, len zrovnane alebo aj nieco ine :?: Vstrekovacie trysky skusal kto. V tom servise kde to bolo alebo normalne firma :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

Je možné že to bolo aj nafta, ako olej mi to nepripadalo pretože to bolo riedšie.
Hlavy boli pretlakovane a zarovnane, aj ventily tušim nejako zabrusovali či čo lebo netesnili dobre... (ale uplne do detailov neviem povedať čo sa s nimi robilo)
Vstreky testoval nejaký pán ktorý opravoval aj čerpadlo, on niekedy robil vo firme ktoré sa tomu venuje vo veľkom (TSA kežmarok) a má vraj svoju dieľnu kde ma nejaké stroje na to... tak snáď sú fakt poriadku :/
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Jaro ja ked som kladol nove zhavice ,tak som ich tiez skusal skor vonku a na novych sa mi rozžhavila ta zhaviaca plocha cela hned na prve zhavenie. Stare sa zhavili ani nie dopoly a dva boli mokre od nafty nezhavili tak isli do smetiaka.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od vlado007 »

Podla toho videa co si dal, to ne len ze zle startuje, ale ani po nastartovani nejde ten motor pravidelne. Ja myslim ze ti uz ostava jedine vylucovacia metoda, a to najprv dat nove zhavice, a dalej riesit tie vstreky. Chybu na diagnostike nepise ziadnu?
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Tiez si myslim. Skor skusit vymenit vsetky zhavice ( je to najnizsia polozka) a potom ist dalej po vstrekoch atd. Lebo to na tom videu ide fakt ako Death metal.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
Uživatelský avatar
ivanmanta
Začínající diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: 15 pro 2011 10:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od ivanmanta »

Ak ide nepravidelne tak co takto zmerat tlaky vo valcoch ci nie je problem tam? Je to jednoduche a nezaberie to vela casu. Ked bola hlava dole tak sa asi neskusali tesnosti ventilov ci ano?
Opel Frontera 2.2 DTI (Y22DTH) r.v.2001, Limited
Opel Manta B GSI 2.0i (C20NE) r.v.1984
Opel Manta B Cabrio 2.0i (20E) r.v.1979
http://www.opelmanta.sk
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“