nestartuje za studena

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Odpovědět
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od radole »

co si robil s palivovou sustavou neni zavzdusnene?
mas tam nejaku spatny ventil alebo iba original na filtry (treba precistit)
aku naftu tam mas?
prepadove hadicky si menil?
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

Tak po naštartovaní mi to už prišlo celkom OK ale nie som odborník :D
Hlavy isli dole preto lebo ked boli nasadene a skusali tlaky tak prve 2 valce mali slabe tlaky. ked ich dali dole a odniesli do Popradu kde robia hlavy tak tam zistili ze niektorý predchádzajúci majiteľ menil hlavy ale nechal pôvodné ventily bez zabrúsenie a tie vraj dobre nesedeli a preto boli slabé tlaky. Tak to vraj všetko porobili a malo to byť v poriadku....
Čo sa týka palivovej sústavy tak bolo vonku čerpadlo, to je tak asi všetko, niektoré hadičky menili, neviem či nie aj tie prepadové. Čo sa týka ventla tak asi len pôvodný na filtry, jedno ráno som skúsil aj odpojiť hadičku čo ide do čerpadla (tesne pri čerpadle) a skusil som na filtry napumpovať naftu a šla z hadičky okamžite takže v tom by tiež problém nemal byť. Naftu tankujem vždy na Slovnafte alebo Shellke.. ziadna "lacna" od znameho..
Keď boli hlavy dole tak vraveli že aj krúžky vyzerajú byť ok lebo keď naliali trochy benzínu na piesty tak sa to pekne držalo, akurát na prvom to zmizlo trošku rýchlejšie ale aj to chvíľu trvalo.. a tiež vraveli že motor nevyzerá byľmi opotrebovaný lebo ze steny su pekne hladke že nie sú nijako poškodené.. neviem či to všetko dobre hovorím ale tak mi to bolo povedané :D
Škoda že som to všetko nerobil ja sám aspoň by som mal lepší prehľad kde čo ako je a čo presne sa s čím robilo.. akurát to že nemám na to priestor a náradie.. tak som to dal radšej ku známim do servisu :/ ale s týmto mi poradiť viac nevedeli takže to nejako ešte musím skúsiť dobojovať :/
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Ked si mal cerpadlo vybrate tak dobre ti ho aj naspät zalozili? Myslim tym nastavenie predvstreku a rozvod.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

A myslíš že by to mohlo spôsobovať aj tie moje problémy? Dal by som to pre istotu ešte skontrolovať keď tak. je tam aj nejaká značka podľa čoho to nastaviť ? Alebo podľa čoho sa to kontroluje?
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Ved predvstrek je zaklad na dieslovom motore. Rozvody su ozub. kolesami. Myslim ze sa tu uz riesilo nastavenie cerpadla Frontera 2,5Tds na 4strane.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

Este taky postreh, vcera som parkoval na kopci tak som si povedal ze nebudem startovat a skusim to nakopnut dole kopcom.. tak som zaradil dvojku, stlacil spojku odbrzdil a rozbehol sa.. pomaly som zacal pustat spojku a motor okamzite naskocil bez najmensieho problemu, az som sa cudoval ze som siel dost pomaly a myslel som ze ma to skor zabrzi, necakal som ze hned naskoci... neviem ci je to dolezity postreh alebo je to somarina ..
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od radole »

kto opravoval starter? a co s nim robili
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
palo frontera
Extra diskutér
Příspěvky: 2351
Registrován: 16 črc 2011 21:15
Bydliště: Klenovec- Slovakia

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od palo frontera »

Zhavil si pred tym spustenim sa s kopca len raz? Na Slovenskom Off road fore sa nedavno riesilo nieco podobne a doslo na ten starter co Rado teraz spomenul.
Frontera A 2,5TDS rocnik 97 dlha, svetelna rampa, AVM volnobezky, pneu.- 255/70-16 mt. a pneu matador Izzarda 255/65-16 a ocelovy šusplech
wolf14sk
Začínající diskutér
Příspěvky: 271
Registrován: 17 bře 2012 23:23
Bydliště: Kežmarok, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od wolf14sk »

tak štartér počas štartovania vyskakoval, hlavne keď bola zima, keď bolo teplo tak už OK.. ale keď bola zima tak okrem toho že to tak dlho muselo točiť tak to eśte aj vyskakovalo takže šanca že naštartujem bola menšia ako teraz lebo baterka bola raz dva v čudu... no a menilo sa tuším nejaké ložisko a pastorok. teraz pekne drží a nevyskakuje pri štartovaní a robili to v servise kde aj cele auto.
Frontera 3.2 V6 2003 + LPG
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od radole »

vyber starter a odnes do http://www.startpp.sk a povedz ze na starter nenastartujes a na roztlacenie ano nech ho otestuju ci nema velky odber a potom riadiaca nema stavu na ine veci. A skontroluj kable od baterky poza motor ku startru ci niesu poskodene. Neviem aky je to servis ale daj pozor aby bol starter a blok cisty lebo ak je tam humus mas slabu kostu. Minule som opravoval 2,5 lebo po vymene spojky v "servise" nieco klepalo a starter drzal na 1 srube :mrgreen:
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
robert.kvita
Super diskutér
Příspěvky: 1015
Registrován: 26 srp 2010 11:36
Skype: robert.kvita
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: nestartuje za studena

Příspěvek od robert.kvita »

Teda o 2,2dti......Nestartovala pod nulou vůbec, celé 3 roky jsem to hledal, z výfuku nešel ani bílý dým, není tedy palivo. A ejhle... Ono je v menu řj motoru políčko "Kompenzace počáteční hodnoty paliva od 0,1 po 0,5 mg/zdvih". No a Lasky to dal do maxima a startuje až do mrazu, kdy již přestává točit starter... HURA a Dík LASKYMU
(Připomínám, že předchozí majitel měnil čerpadlo a servis dal do ŘJ všechny defaultní hodnoty )
Robert,Val.Meziříčí,Tel:737190632,
Fr.B 2,2DTi,automat,r.99,Chip107kW,péra Maxík+10cm,př.uzávěrka"AUSSIE",rozš.3+3cm,
Procomp+5cm,VraníkTruck2000MT,HiLift,kamera,tempomat Lasky
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“