Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Vše o dieslových motorech (2.2, 2.3, 2.5, 2.8)
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Janeš Petr »

jediná závada ,zahřáté nechytá - co to je nechytá? na převalení? tak to by byl i muj sen...
Kamil

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Kamil »

Tak mne napadlo kdybych přispěl na cestu...? Ale třeba mi to zítra konečně udělá tady místní servis a bude to..ale nějak se jim do toho nechce a ty výmluvy co mají práce mne už štvou..jezdím tam nejmíň 14dní :(
Kamil

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Kamil »

že nechytá znamená to že můžu točit minutu a nechytne...studený ok..při mírném zahřátí tak 30vteřin startování a po úplném zahřátí leda pustit z kopce..
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Janeš Petr »

no tak to jsem nemyslel,minutu. tak na 3-4 houpnutí. uvidíš jak dopadneš
Kamil

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Kamil »

jasně, kdyžtak pak bych zkusil otravovat..zítra napíšu jak jsem dopadl zdravím
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Slaava »

Kamil píše:...po této opravě mi z toho šroubu nafta už při akceleraci nestříká...
Žeby samoodvzdušňovací ventil???
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:když ti to neudělaj,co ten Sláva ? já se dostanu maximálně ob středu do Kamenice n.L ,ale to je ještě dost z ruky a válet se po silnici...?
Klidně, já sem se do toho Humpolce zatím pracovně nedostal.
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Topinky

Příspěvek od Janeš Petr »

Slaava píše:...žeby samoodvzdušňovací ventil???
jo, kaviárový tousty :mrgreen:
Uživatelský avatar
Slaava
Moderátor
Příspěvky: 8385
Registrován: 09 kvě 2005 21:39
Bydliště: Č. Budějovice, Vůz: Frontera A 2,3TD

Re: Topinky

Příspěvek od Slaava »

Janeš Petr píše:
Slaava píše:...žeby samoodvzdušňovací ventil???
jo, kaviárový tousty :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Opel Frontera A 2,3TD 74kW dlouhá, rok výroby 1993, najeto 172.868 + 13.552 km, bodylift 55mm, gumy Maxxis 754 Buckshot 33x12,5" R15, spotřeba 10,69l/100km, po kotrmelci auto načtvrceno sekerou Petra Janeše, nehrající kapitán (moderátor) fóra
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Čerpadlo - jak dopadlo?

Příspěvek od Janeš Petr »

Tak jak jsi dopad se seřízením?
Kamil

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Kamil »

zdravím tak dneska jsem byl na tom seřízení, ale prý to tím není, že je vyběhané čerpadlo a nemá po zahřátí tlak a proto nestartuje leda na roztlačení nebo po vychladnutí. Tuhle závadu jsem měl asi před 6ti týdnama a proto jsem sehnal jiné ale starší čerpadlo. V Jihlavě v Motorpalu ho změřili a seřídili a že je v pořádku. V servisu mi říkali, že jim dávali dělat čerpadlo třikrát a jen si brali peníze za nic. Tak zítra ho dám ven a jedu ve středu do Měřína kde to změří předemnou a pokud je to ten hlavní píst v čerpadle, který dává ten tlak, tak to bude stát kolem 14000kč :? ale asi to bude lepší než zase nějaký starý..
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Janeš Petr »

hele,nafta teplotou zas tak neřídne,aby to mělo vliv na tlak. podle mne máš nějakou netěsnost tam jak ti pěnila ta naftaz toho šroubu,protože,jestli se nepletu, do těch míst se totiž nafta vůbec dostat nemá,ať budeš přehazovat hadice na nádrži jak chceš.typnul bych to na nějakej ,,o,,kroužek. pokud odejde element,nenatočíš ani studený ,ani teplé, natož aby to chytlo po delším startování.to prostě tlak dá nebo nedá. jo,čerpadlo mi udělal pan Tunkl v Dačicích za 4500,- a je to v pohodě. tobě to prostě někde chytá vzduch. tady na něj máš číslo a nevymejšlej kraviny s elementem. 724 064 455 a řekni že to chceš přetěsnit a seřídit protože to špatně chytá.nic víc ,nic míň . když tam bude nějakej jinej problém on to zjistí i bez tebe. ještě farmář má nějakýho čerpadláře šikulu. do Měřína bych já už nejel...... ale to je na tobě
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Janeš Petr »

jo,zejtra se motám v tý Kamenici n.L. ,tak kolem 11.00 tak se když tak do půl osmé ozvi ať se stavím doma pro cajk
Kamil

Re: Vstřikovací čerpadlo Frontery A 2,3TD, usazení a seřízení

Příspěvek od Kamil »

Zdravím byl jsem v práci ..no ono by to čerpadlo mělo být udělané z té Jihlavy , ale nejsem první komu to tam zvrzli. Tady v servisu mi radili právě ty Dačice nebo Měřín s obouma prý spokojenost. Ráno po sedmé tam pojedu s kamarádem a v osm tam máme být rozeberou a odskouší to před náma a vymění co bude vadné vše po dohodě.Je to úplně jiný přístup než v Jihlavě..tam člověk neví jestli to vůbec někdo dělal..čerpadlo mi dali špinavé jak jsem ho tam dával dřív ho nejdřív omyli a pak se do něj koukali..asi nové metody, ale to je stejně vedlejší, tak zítra jak se vrátím napíšu co nového. Zatím díky to měření necháme až to budu mít hotové docela rád to uvidím v praxi a budík si pak taky pořídím :lol:
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

VAZ

Příspěvek od Janeš Petr »

tak zlom vaz
Odpovědět

Zpět na „Dieselové motory“