špatný chod motoru 2.2i

Vše o motorech X22XE, X22SE a Y22SE
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od rescuer »

Zdarec všem, potřeboval bych ochotného dobrovolníka který by mi pomohl... Určité tipy Fronter vyrobené v roce 97 mají od výrobu vadu v softwaru řídící jednotky... Tato vada má za následek plno problémů... Opel jí nedovede.... spíše řečeno není ochoten odstranit... Naštěstí vadných sérii je jen pár a existují i série kde je software OK, proto žádám majitele fronter z rv. 97,98 s 2.2i kteří by mi byly ochotni pomoct aby se ozvaly... Jde o to:
Potřeboval bych zapůjčit řidicí jednotku, která by byla připojena na PC a z ní byl vykopírován funkční SOFTWARE a poté nakopírován do mé ŘJ a dalších kde je soft vadný... Pro řídící jednotku dotyčného "dobrodince" to nenese žádné trvalé následky, ani žádné poškození. Pro mou řídící jednotku a ostatních postižených to nese velikou pomoc při rozjezdech atd...

Proto všechny snažně prosím o pomoc a spolupráci... Při úspěchu této akce nabízím i finanční odměnu.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od bedna »

Chtěl jsem se zeptat jestli jsi to už vyřešil jstou ŘJ já si teď koupil Froncku a po výměně olejů,svíček,filtrů,vyčištění váhy vzduchu mě stále při rozjezdu nezabírá a musím pomaloučku a polehoučku přidávat jinak se nerozjedu.Mechanici v oplu na hovno a kamoši mechanici jsou taky na to krátký,na diagnostice nic.Tak mám bohužel asi taky vadnej soft. v jednotce.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od bedna »

[Jo ještě jsem zapoměl dodat,že je to taky 2.2 97]
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

dej VIN kód a já ti povím zda je špatná nebo dobrá.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

[VIN jsem ti zaslal na soukromou zprávu kdyby nedorazila dej vědět.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Zpráva pro ty,kteří sledují moje zápolení s motorem(nejde za plynem ) hlavně pro Rescuera.Tak jsem vyměnil kabely zapalování,potíž stále přetrvává,ale je fakt,že se mi zdá být teď Fronterka o dost silnější.Po výměně cívky,žádná změna takže jsem tam vrátil tu svou.Další nápad,který po dlouhém a velice namáhavém přemýšlení v hospodě nás napad je o kousek posunuté rozvody takže svátek budem slavit prací a překontrolujem rozvody.Jestli to bude tím tak poprvé půjdu a koupím si lampion a půjdu do průvodu.
Dám vědět jak to dopadlo a nebo jestli ve zprávách z prvmájových průvodů uvidíš z Olomouce na začátku průvodu Fronteru s lampiónem sem to já.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Tak dnes jsme konečně našli příčinu proč to neakceleruje!!!
Za vším byla škrtící klapka.Po kontrole rozvodů jsem už nevěřil,že to rozpohybujem,ale podařilo se to najít čím to je.Teď jen zajdu koupit sprej na čištění škrtící klapky a už budu moc trhat pařezy.Tak pohodovej den jsem už dlouho neměl.Jó když se daří,tak se daří.Tak Rescuere teď je řada na tobě zkus taky vyčistit tu klapku (ten sprej stojí kolem 300)ale pořád lepší než jakýkoliv náhradní díl,který nás napadal při zjišťování.
PS:Průvod jsem už nestihl tak se nemusíš na správy dívat,ale lampión mám,tak ho nechám napsat jako přídavné dálkové světlo. :lol:
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Ahoj všici
Tak zmýlená neplatí motor pořád z nízkých otáček do vysokých nejde za plynem a střílý do sání.Původní naděje,že to bude tou škrtící klapkou vzaly za své když jsme vyndali klapku komplet jí vyčistili,vyčistili jsme i odzvzdušnění vačky namontovali a pořád to samý.To střílení do sání mě děsí protože další nápady jako volnoběžák´,čidlo kliky už jdou mimo mé možnosti domácího autoservisu značky BEDNA.
Jóóóóó už v tom zase lítám zpět.Kdyby někoho z vás napadlo ještě něco sem s tím.Tady je popis co jsme dělali a vlastně marně.
Výměna:olej+filtr,benzinovej filtr,váha vzduchu,svíčky,startovací modul,zapalovací kabely,řídící jednotka a čištění té škrtící klapky a odvzdušnění vačky

PS:ta prvotní radost byla způsobena tím,že když jsme odpojili konektor na škrtící klapce se mírně zvedly otáčky a to stačilo aby to šlo do otáček, z volnoběhu naráz do maxima to pořád né a né
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Jo jo, řídící jednotka. Já tě nechtěl odrazovat, ale opravdu je to tak.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Jo to sem zapoměl dodat tu Řídící jednotku mi tam kamoš v oplu na zkoušku přehodil a dělalo to taky.Na tvoje rady jsem samozřejmě dal a taky to napadlo všechni kamoše mechaniky,ale
je fakt,že jsem přímo u té výměny ŘJ nebyl a tak nevím co to bylo za ŘJ,ale tvrdil že je přímo na tu moji Fronterku,ale jestli tam dával stejně naprogramovanou originál ŘJ,tak to nevím.No musím za ním jít a zeptat se na to.
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Tak zase nová příčina podle nové diagnostiky a nového mechanika mě alternátor dává málo šťávy a proto nedodává potřebné napětí a mám jej vydělat a nechat opravit.Mě se to,ale nezdá baterku to nevybíjí startuje bez problému a tak bych se vás rád zeptal kolik musí alternátor dávat napětí?Bylo mi řečeno že by mi měl dávat bez zatížení min 14 V a mě dává 13.4 V.
PS:Je fakt že když jsem auto kupoval baterka tam byla hyn,ale dal jsem novou a ta už tři měsíce drží,tak nevím.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

střílí do sání?to je jak kdybys potřeboval zabrousit ventily a udělat správný předstih...nebo min.jedno z toho...slabý chod může být i slabá cívka....vyměň za jinou na zkoušku.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Jo to už jsem popisoval vejš co jsme všechno zkoušeli a do sání to střílí předstih je O.K. cívku jsem měl na zkoušku půjčenou,zapalovací kabely vyměněny(díky Nimrode) řídící jednotka taky výměnou vyzkoušena,škrtící klapka a podtlak vačky vyčištěn.Samozřejme výměny všech filtrů a svíček.A pořád to samý střílí do sání a akcelerace 0.Jo a ještě to auto není slabý jen prostě při sešlápnutí plynu z volnoběhu do plna střílý a netáhne při mírném zvíšení otáček(zhruba 1200) do plna už to valí jak má.
Žanek

Příspěvek od Žanek »

Altík by měl dávat 14,1-14,4Vbez zatížení,ale že by kvůli tomu auto netáhlo se mi nezdá i když možný je všecko a opravou altíku nic neskazíš.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Příspěvek od farmář »

něco podobného měl strýc s novou Oktávou.Až ve fabrice nakonec zjistili vadné ventilové sedlo.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Odpovědět

Zpět na „2.2i 16v“