špatný chod motoru 2.2i

Vše o motorech X22XE, X22SE a Y22SE
mirek101
Začínající diskutér
Příspěvky: 412
Registrován: 22 lis 2010 20:06
Bydliště: Holomocko

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od mirek101 »

Ahoj všem tak co teda rozlouskl ten ořišek nekdo, mam 2,2i LPG --startuje,jede jak k ohni,přede jako kotě a aspon jednou denně se uplně rozhádá volnoběh a při rozjezdu taky špatný ale jakto že jednou jo ajednou ne Zdar všem
A 2,2i,Long,100Kw,1995,LPG,AVM,rozšířená 3+3 Trip racing,zvednutá +10MaxT,+5Bodylift,tlumiče ProComp+5,Snorchel,GoodYear Wrangler MT 33x12,5 R15,BF Goodrich AT 245x75 r16,rám,nášlapy,samosvor,hubcuk 4t,Stihl 440MS,lopatka,pajzr,UAZ 469/1974,777 667 094
sevcikpeter
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 23 úno 2010 10:59

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od sevcikpeter »

ahojte všetci . mám taký problém : ked plynule idem nohou na plyn tak mi ide na všetky valce . akonáhle trošku rezkejšie pridám ked chcem rýchlejšie zmiznuť z križovatky tak mi ide fronterka na tri valce . sviečky som vymenil a vydržali nejakých sto metrov a potom to zase zblblo . . ešte skusim káble . poprosím vás o radu ak by ste mi ešte vedeli s niečim iným poradiť v čom by mohol byť problém . Vdaka . mám opel fronteru 1998 2.2i long
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

motor nema vykon a obcas chcipne

Příspěvek od Michal Havelka »

ahoj kluci,poprosil bych o radu .... dneska se mi dvakrat kratce po sobe pri jizde z kopce a vyrazenem kvaltu stalo,ze se rozsvitila diagnostika a motor chcipnul.Dal se ale bez problemu nastartovat.Uz se mi to stalo i v minulosti.Celkove se mu ted nejak nechce po nastartovani za studena bezet,jakoby se dusil,musim ho dat do vyssich otacek a pak se rozjedu,jinak jsem jak nekdo poprve v autoskole :oops: Jak se trochu ohreje,tak bezi klidne,ale nejak mu chybi vykon a vic papa.Nekdy se tam neco chyti a jede v celku slusne,ale je to malokdy.Zatim jsem jen zkusil odpojit lambdu,ale az za tepla,auto i slo za plynem,ale diagnostika svitila,coz pri zapojene lambde nedela.Muze to byt lehkym foukanim na parohach - nesedi priruba vyfuku?Nebo spis jit po vaze,klapce ci tak neco?Pokud uz je tu tenhle problem resen,tak se omlouvam za svoji slepotu,ale nejak jsem to tu nevidel.Jinak je mozne,ze by byl lehce pricpany katik,ale vyfuk tlakuje normalne,tak nepredpokladam tuto variantu,ale kdo vi ..... Predem diky za nazory a rady
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: motor nema vykon a obcas chcipne

Příspěvek od tank »

Co palivové čerpadlo v nádrži ? Takhle mě zlobila 2.0 8V, bylo KO čerpadlo.
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od Michal Havelka »

ahoj,tak jsem tu opet,ale tentokrat uz usmevem na tvari :grin: dekuji za tip na cerpadlo,ale uz rano mi to nedalo a hupsnul jsem na ni - Fronterku myslim :oops: vycistil,vymyl a vyfoukal co se na sani dalo a pak prisel na radu vyfuk.Svody opraveny,katik putoval pryc,pak jsem zjistil,ze mam vysypany koncovy dil,tak jsem ho vymenil za druhy stredak a byl to projet.Svete div se,ale Obluda jede o 100% lepsi,jde pekne za plynem,tam kde jsem stezi jezdil na 4 ,ted frcim na 5 :grin: a ten zvoucek z konce auta take neni k zahozeni ...... Nevim,kde byl zakopany pes,ale Obluda ted jede vazne pekne,jen jsem zvedavy na tu spotrebu.Pokud by nekdo tusil,kde jsem mel chybu ci chyby,rad se priucim :wink: ahoj vsem :grin:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od tank »

Zborcený ucpaný kat...
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od Michal Havelka »

po zbeznem ohledani jsem nenasel uvnitr katiku chybu.I kdyz se jevil jako puvodni,tak na nem nebyla znamka zborceni ci vysypani :shock: Spise se mi jevil jak z jedne,tak z druhe strany v pohode,ale uvnitr tomu muze byt jinak :lol:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
tank
Začínající diskutér
Příspěvky: 203
Registrován: 01 bře 2008 20:17
Bydliště: téměř Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od tank »

Tak tam běhala myš :grin: :grin: :grin:
EXFrontera Sport 2.0i/1994 - Helmut II.
Mazda Tribute 2.0
------------------------------
Uživatelský avatar
Michal Havelka
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 16 pro 2010 09:21

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od Michal Havelka »

to byla spis krysa,nez mys,podle toho,jak to ted jede :twisted: docela by mne zajimalo co to bylo.Nebo to spis jen uz potrebovalo radny servis :grin: :grin: :grin:
2.0 i Sport , r.v. 96 ,zvedla 6cm + bodylift 6 , ram,svet.rampa,Wrangler duratrac 245/75 r16
Uživatelský avatar
lukas.musial
Začínající diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: 25 bře 2011 20:05
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od lukas.musial »

Zdravím pánové.Tak jsem se toho bál a je to tady mám ten samý problém co se tady řešil na žačátku.Na motoře jsem vyměnil skoro vše a pořád od spoda netáhne a netáhne.Podařilo se to už někomu vyřešit?
EX-Frontera A 2.2i, 5dv, r.v.96, zvednuto + 5cm, Bodylift 40mm, mangels 10x15 pneu MT 31´´,samosvor, NEW LPG, vyvařeno, přestříkáno, dale zatím bez uprav ale určo nějaké budou :-D Tel:733341467
midnight_man
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 25 kvě 2013 14:16
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od midnight_man »

Ani moja netaha odspodu...preventivne vyhodim von KAT :) po 20 tich rokoch už nebude v najlepšom stave.
Opel Frontera 2.2.i, "A" Long
Uživatelský avatar
Rade1975
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: 01 pro 2013 14:40
Bydliště: Plzen

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od Rade1975 »

Ahoj, tenhle problem jsem nedavno resil u tatovo Frontery A 2.2 16V r.v.98 . Vse v pohode jen nechtela tahat odspodu . Babral jsem se s tim celej den ale stalo to za to, pokud muzu poradit tak v prvni rade, jak se tu jiz psalo vymenit veskere podtlakove hadicky, tim jsem zacal. Kouknite se kazdej jak je u sani ten ventilek, nahodou jsem se vsimnul ze je tam vlhko a po nastartovani protekal ( asi spatny nedrzi tlak ) je to videt pouze pri nastartovani jinak se benzin odpari. Tam jsem dal novej jde tam klasickej z duse :) . A pak jsem jeste vycistil a dal jinou klapku. Motor jede jak strela pekne od spod. Uz to maka prez mesic bez problemu.Jeste k tomu katiku po vyndani svodu je poznat pokud je katik rozsypanej ten jsem tam nechal tim to nebylo.
Frontera B .2000´ 2,2DTI-16V
Uživatelský avatar
lukáš.košnar
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2019 17:40

Re:

Příspěvek od lukáš.košnar »

Ahoj muze me nekdo poradit ja uz sem uplne na dve mam fronteru A 2,2 16v 100kw s LPGrok 1997 a kdyz nastartuju a rychle pridam plyn tak se podstate dusi a trva nez se rozkace pokavad nechcipne a kdyz pridava pomalicku tak vpohode. uz sem vymenil cerpadlo v nadrzi + palivak,svicky+kabely,zkousel sem i jinou inducku ale bez uspechu! nenapada nekoho z vas na co se zamerit? predem dik moc
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od vlado007 »

Tlak paliva si meral. Odmeraj aky je tlak na tej pal. rampe pri prudkom pridani.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Odpovědět

Zpět na „2.2i 16v“