špatný chod motoru 2.2i

Vše o motorech X22XE, X22SE a Y22SE
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

ŘJ:

Příspěvek od rescuer »

Tak snad nám svítá na dobré časy, vezl sem kámoše a hrozně se divil co se to děje při rozjezdech.... Mno tak sem mu vše vysvětlil a na to téma mi odvětil že má známého v Opelu... a Poptá se jesti by nešel sehnat soft... tak čekám a uvidíme...
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nimrod »

Tak konečně jedna lepší zpráva
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Tak to fandím s tebou já v oplu mám taky kamoše,ale ten neví jak to dostat s toho jejich počálu nemaj tam vypalovačku ani internet jen kabel na napojení.Taky jsem ho překecával ať to vytáhne,ale je to mechanik u opla tak se mu nechce asi přemýšlet jak by to dostal ven.
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

bedna píše:Tak to fandím s tebou já v oplu mám taky kamoše,ale ten neví jak to dostat s toho jejich počálu nemaj tam vypalovačku ani internet jen kabel na napojení.Taky jsem ho překecával ať to vytáhne,ale je to mechanik u opla tak se mu nechce asi přemýšlet jak by to dostal ven.
Disketa, USB Klíč, přes datový kabel... vytáhnout kabel, zapojit jiný, propojit s jiným PC a pŘekopčit...
bedna
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 27 úno 2007 10:12
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od bedna »

Tak to jsem mu taky říkal,ale oni ten počál s datama mají na dílně a to je nějaká potvora stará či co a nemohl se vůbec prý dostat k jakýmkoliv způsobem k odeslání no prostě mi řekl že mu to nejde a mě tam nechtěj pustit kvůli šéfům(srabi).
Uživatelský avatar
premek_k
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 591
Registrován: 05 úno 2007 13:46
Bydliště: Smilovice u Třince
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od premek_k »

kdo ví, jestli to nejede ještě pod dosem.....
B-čko LIMITED 2.2 dti 85kW automat rv 2000
Patrol GR Y61 2.8 TDI Intercooler rv 1998

... Je lepší mít Parkinsona a trochu vylít, než Alzhaimera a zapomenout vypít ...
Uživatelský avatar
rescuer
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: 22 zář 2006 13:47
Skype: c.d.d.b
Bydliště: DUKOVANY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rescuer »

Dos by tomu nevadil... Mám WinCommander a i dosové provedení :D kde to je možné M602 a podobné :D Jinak dnes mi volal kamoš, že ten jeho známý s tím nechce mít nic společnýho :-(
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od aligaligCL »

Jak tak čtu tak mám uplně ten samí problém při těch rozjezdech. Přišlo už se na hlavní příčinu toho problému? Napíšu sem ještě svoje vin číslo. Já mám celou dobu za to že to je přicpaným katíkem který budu nechávat vyřezávat ale tím to tedy nejspíš nebude :-(
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od aligaligCL »

vin číslo mám SED54MWL.......
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
kout.jk
Super diskutér
Příspěvky: 1109
Registrován: 13 led 2008 13:30
Bydliště: Dobroměřice (Louny)

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od kout.jk »

mě to taky štřílí do sání ale to je chudou směsí, protože mám na půl chcíplý palivový čerpadlo. Takže vaše ŘJ dává málo benzinu...
VOLVO V70 2,5i LPG r.v.1997
VW Transporter 2,5i, LPG r.v. 1994
Trabant 0,6 bez LPG :)
VW Touareg 3,2i LPG, r.v.2005
MOTO: KTM 950 adventure, Honda X11
http://www.kominictvi-koutny.cz
604 895660
Uživatelský avatar
aligaligCL
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: 17 dub 2009 09:26
Bydliště: Stružnice u České Lípy
Kontaktovat uživatele:

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od aligaligCL »

V pátek jsem byl u známého na dílně dělal mi geošku a kola a když jsem se s ním o tomhle bavil říkal že si myslí že mám dírku někde na hadici k sání. Že to bere při rozjíždění jak je tam jednička nejvíc a tím se ta dirka roztáhne a chytne to vzduch na víc který nešel přes váhu vzduchu. Údajně mu to tohle dělalo přesně to samí při rozjezdech na bmw 318 IS
opel frontera 2.2 16V ecotec r.v.1998 dlouhá , najeto 207tis. českolipsko
motorrař
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 26 črc 2010 01:57

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od motorrař »

Hele kluci já vím že se vám to bude zdát jako pí.....ovina ale měl jsem ten samej problé frontík né a né jet dusila se při rozjezdu a ted už to neděláteda zatím jelikož mám už horší motor a fouká mi dolu tak jsem odstranil odpařovací hadici co jde do sání a dal si jí zatím mimo do "petflašky" a tu díru na sání jsem zaslepil a pod vzduchovou klapkou jdou na proti sobě dvě malé hadičky podtlaku, jedna vede někam za motor (až k abs) a druhá je rozdvojená vede na podtlak na vstřiky a na vývěvu a tam jak je to rozdvojení byla prasklá a sálo si to falešnej vzduch. Nevým jestli je to náhoda ale od té doby mi motor zase jede od spoda a nedusí se. ( myslím že na to má vliv vzduch kterej tam jde mimo váhu vzduchu a dochází k tomu že jsem měl chudou směs. Zkuste to někdo taky jestli nemáte popraskané ty hadičky a popřípadě moc vzduchu z odpařováku ( rád bych zjistil jestli to tím bylo nebo je to fakt jen náhoda že mi to začalo zase samo jezdit) :grin:
myšákmartin
Příspěvky: 8
Registrován: 23 led 2009 20:30
Bydliště: Hromnice, Plzeň-sever

Re: !!!POMOC!!! Kdo má 2.2i RV 97,98 a pomohl by mi?

Příspěvek od myšákmartin »

Zdravím pánové, já měl na Fronteře A 2.0i podobný problém s otáčkami a střílením do sání, dělalo to za studena, musel jsem vždy chvíli počkat a nechat motor běžet na volno. Pak už to jakžtakž jelo normálně. Vše se vyřešilo výměnou benzinového čerpadla v nádrži (dali jsme tam z Opla Kadet GSI). Od té doby mám od tohoto klid a jede to normálně.
Opel Frontera Sport 2.0i, r.v. 1996
sevcikpeter
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 23 úno 2010 10:59

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od sevcikpeter »

mne to zase začalo robiť po tom ako som si dal namontovať do fronterky plyn. podľa mňa to čerpadlo nebude lebo engine check mi svieti aj ked idem na plyn a striela mi to či idem na plyn alebo nie .tiež mám fronterku 2,2i 1997 ale zase na druhej strane som vymenil katalyzátor aj lambda sondu a problém my ostal ten istý .:(
Designer
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2010 16:32

Re: špatný chod motoru 2.2i

Příspěvek od Designer »

Koukám, že mám podobný problém, při delším stání Froncka na volnoběh (třeba na křižovatce) se mu pak nechce do otáček, navíc při prudším sešlápnutí plynu by aj zhasl ale ještě se mi nestalo, že by střelil do sání nebo výfuku. Většinou jezdím na LPG ale v případě benzínu je to stejné. Po rovině se to ještě dá, ale při rozjezdu do kopce to je špatný. Jaký je Váš názor?
Odpovědět

Zpět na „2.2i 16v“