Cvakáni v motorovém prostoru

Vše o benzínových motorech (2.0, 2.2, 2.4, 3.2)
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od Nimrod »

Pánové narazil jsem na problém s cvakáním v motoru jako kdybi klepali ventily. Nejvíce se to ozívá tak v rozmezí 2000 otáček a je to slyšek pouze v kabině vozidla a vychází to jakoby z palubní desky před spolujezdcem.
Našel jsem řešení tohoto problému. V motorovém prostoru je ventil pro zpětný odvod paliva do nádrže. Tento ventil je standartně uchycen u T-kusu a díky špqatnému uchycení se třepe a vydává tyto cvakavé zvuky. Pokud jej odpojíte tak se rozsvítí kontrolka diagnostiky a cvakání ztichne.
Jak to vyřešit. Elegante. Uložit jej do gumového obalu a pomocí rychloupínací pásky chytit k potrubí nebo tam kde je prosto.
Toto platí pro všechny benzínové motory.A pozor, dělá to i u LPG. Takže hodně zdaru.
Shandor

cvakání

Příspěvek od Shandor »

Dík já už měsíc kolem toho chodím a přemýšlím o rozdělání palubky, můžeš to nafotit ať vím který to je přesně? A mě to dělá ani né tak podle otáček motoru, ale spíše vibrací karosérie na nekvalitnmím povrchu při rychlejší jízdě.
Slaava

Všechno cvaká

Příspěvek od Slaava »

Všechno cvaká co peří má: od posledního rozdělání palubky mi začalo podle rychlosti cosi cvakat jakoby za volantem - je to tacho, resp. jeho bovden z převodovky. Při skládání jsem zapoměl pronést kouzelné zaříkávadlo... obzvláště na neutrál by se s palubkou z mojí Frontery dalo vystupovat ve filharmonii. :?
Majk

Příspěvek od Majk »

Ty jo tak to musím zkusit, já to slyšel taky, akorát že mě to dělá jenom když se mnou jede moje polovička.... Už sem ji podezdříval z nějakejch nekalejch akcí :D Tak na to kouknu...
Veruš

Příspěvek od Veruš »

jak když s tebou já?!
Já za to nemůžu že ti tam něco cvaká! 8)
Rosta

Příspěvek od Rosta »

...sem myslel Majku, ze ti draha polovicka vsechno po ceste zacvaka. :lol: Takovou bychtaky chtel :P Kde rostou?
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od jaspy318 »

Ahoj,
zrovna resim presne to cvakani co je tu popsane. Kdyz na prazdno pridam plyn tak nic, ale kdyz pridavam na jakoukoli rychlost tak kolem 2000 to od spolujezdce zacne cvakat.
Hledal jsem ten ventil ale nenasel. Tri palivovy trubky vedou od nadrze, dve podel sani do vstriku a treti po pod oknem spolu s brzdovyma trubkama a v puli je t-kus ktery vede k cernemu plastovemu valci za brzdovym valcem a ta odbocka vede na cosi kousek nalevo od nalevaciho otvoru pro olej. Zkousel jsem to odpojit od elektriky ale nic se nezmenilo. Pak uz nic jinyho na palivovych trubkach nemam...
Prosim o radu.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od jaspy318 »

Ani fotku nikdo nemá? Nebo nápad co jiného to může být? Ventily by klepaly pořád, ne?
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od vlado007 »

Asi tazko poradit. Skus popisat to klepanie. Ci je to kovovy zvuk ci sa intenzita meni z otackami a podobne :wink:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od jaspy318 »

Je to pravidelné takové "placaté"cvakání. Nevím jak to popsat. Vyloženě kov na kov to není. Cvaká to někde před spolujezdcem. Začne to kolem 1800 otáček. Kolem 3000 to sice ještě slyším, ale není to už tak moc. Dělá to jen když mám zařazeno jedu a přidávám plyn. Na volnoběh to nedělá. Celkem blbě se to zjišťuje, když se to děje jen za jízdy :wink:
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od vlado007 »

Rychlost toho cvakania sa meni podla otacok motora alebo je to stale rovnake aj na 1800 aj na tych 3000 :?: :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od jaspy318 »

Rekl bych ze stejna.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od Janeš Petr »

tak si vykydej bordel z ventilátoru topení a výdechá na okna. takovej vyschlej parkovací lístek umí klepat dost hlasitě - vlastí zkušenost
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od jaspy318 »

Díky za tip. Zkusím to a dám vědět. Je ale zvláštní že to dělá jen když přidávám plyn a zrychluju, při vyhozený rychlosti nic...
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
honzakoutsky
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 66
Registrován: 26 srp 2007 09:11
Bydliště: Sněžné...tam co lišky dávaj dobrou noc....a taky dost kolem Pryglu

Re: Cvakáni v motorovém prostoru

Příspěvek od honzakoutsky »

tohle mi taky dela od ty doby co jsem auto koupil...ale jak nazuju v lete MT tak to prestanu vnimat:-)
Nic netrvá věčně, kromě trápení s Opelem
Frontera 2.0i, r.v. 94 , 33" BFG KM3

Ford Transit 2.5, 2.2

Monterey 3.0DTi LTD - už ne, shozen ze skály
BLACK SMOKE ENDS HERE!
Odpovědět

Zpět na „Benzinové motory“