cukání

Vše o motorech C20NE a X20SE
Odpovědět
Germosek
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2016 17:03

cukání

Příspěvek od Germosek »

Čau chlapy, potřebuju radu. Hledal jsem tu na foru ale nic nebylo přesné tak jsem si řekl že se zeptám a že třeba někdy zkušenější mi dá radu více na míru. Mám Fronteru A sport 2.0 a když přidám prudce plyn tak auto začne cukat, když plyn přidávám pomalu tak to jede normálně.U rozjezdu je to to samé jaké by motor neměl sílu, musím -+2000ot/min aby jelo jinak se zakucka a zdechne. Dále když jedu z kopce a uberu plyn tak auto střílí do výfuku. Když je zima nebo auto nastrtuju ráno projevuje se to více. První start ráno mám pocit jako nejelo na všechny válce už podle zvuku se mi nezdá a a do kopce to nejede jen cuká a má takový utřepaný zvuk ... po tom co se to zahřeje jako by se chytli všechny válce a projevuje se to viz víše. Jsem v tomhle úplný amatér a ta chci zeptat na radu zkušenejích.

Díky za rady
EdaDuran
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 30 pro 2015 20:11

Re: cukání

Příspěvek od EdaDuran »

Ahoj,skus se podívat na rozdělovač,palec,káble,svíčky apod.
Opel Frontera 2,2 DTi 85 KW,Modrá metal.
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: cukání

Příspěvek od Janeš Petr »

načíst chyby , co s tim chceš vymýšlet jiného ?
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: cukání

Příspěvek od vlado007 »

Palivo, tlak :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Kazan213
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 04 úno 2014 20:40
Skype: Facebook ?
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání

Příspěvek od Kazan213 »

Podobných problému jsme měl taky hodně.Vyřešil to new palivovej filtr new hadice a profouknutí trubkového vedení pod autem. A jen tak mimochodem bud rád že to sice cuká ale jede. Mě ani nazakucká a to už 14 dní vyndavám cištím zkoumám snad už všechno co jsem jen mohl. Vypadá to na elektr. kabely. Zítra mě čeká další zkušební den. :oops:
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: cukání

Příspěvek od Žanek »

Jo chlapci, Frontera je jen pro tvrďáky a pro ty co neví co s volným časem.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Germosek
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2016 17:03

Re: cukání

Příspěvek od Germosek »

jsem rád že jede to bezesporu :D mám nový poznatek ted jak přimrzlo tak to za studena chytne na 3 válce, 4 se přidá cca po 15 minutách klepání na volnoběh pak necuká ani za jízdy. Zkoušek jsem přehodit svíčky protože to dělá na jen jeden a ten samý válec, ale to nepomohlo, Kabely jsme prohmatával a už opticky vypadají dobré a žádnou pecku jsem nedostal :D takže co mi poradíte ted ? co ajak mám odzkoušet ?
EdaDuran
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 30 pro 2015 20:11

Re: cukání

Příspěvek od EdaDuran »

Podívej se na ten rozdělovač a palec,bývá zaoxidovanej.Skus přehodit kabl od svíčky,hmatem nic nezjistíš.
Opel Frontera 2,2 DTi 85 KW,Modrá metal.
Germosek
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2016 17:03

Re: cukání

Příspěvek od Germosek »

Dneska ráno jsem zvedl kapotu a zdálo se mi ze jsem viděl jiskřičku, tak jsem se pořádně podíval a bylo vidět že kabely probíjí snad všude. Tkaže doufám že to bude tím ale nedokážu si vysvětlit proč to dělá jen za studena? jestli je to tím že ráno je to orošené a lépe se to kostří netuším...
Germosek
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2016 17:03

Re: cukání

Příspěvek od Germosek »

Dneska jsem dal nové kabely a vydadá že super, jede startuje všechno jak má :) kabely za studeny probíjely vážně více za studena jsem cítil šimrání na koncovkách na rozdělovači to až kopalo, kabely jiskřily mezi sebou i na mě přeskakovali jiskry... možná je to normální ale já s tí zkušenosti nemám takže pro mě to bylo nové. A děkuji všem co se nějak vydrádřily a obohatily mé vědění :grin:
Odpovědět

Zpět na „2.0“