Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Vše o motoru 6VD1
Odpovědět
Dejwyd 3.2v6
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2016 19:14

Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Dejwyd 3.2v6 »

Ahoj, mám takový problém. Máme doma Fronteru 3.2v6 v automatu rok 2004 a má najeto 107000km. Před čtyřma týdnama se to stalo poprvé, za jízdy to chcíplo, pak to nechtělo nastartovat, pak to chytlo, popojelo se 50m a znova to chcíplo. Cca po půl hodině sem to nastartoval a pak to najelo cca 1200km za tři týdny bez problému a minulou sobotu se to stalo znovu akorát s tím že to chcíplo a pak to šlo nastartovat až druhý den a pak to jezdilo cca 40km a znovu to chcíplo. Tak sem to nechal stát a řešil co s tím. A dneska sem to opět bez problému nastartoval a přejel s tím cca 15km na dílnu a tam to nechal. Diagnostika mi bohužel nic nenačetla. Hned po tom co to chcípne za jízdy tak když se pokouším to nastartovat tak nezhasnou kontrolky a motor točí ale nechytne, když ho chvilku nechám tak kontrolky zhasnou, motor naskočí a za dvě vteřiny opět chcípne... Tady ve starých tématech sem se dočetl že by to mohlo být čerpadlo v nádrži. Myslíte že to je stejný problém? Proč to ale vždy to druhý den najednou zase jede? Díky moc
Dejwyd 3.2v6
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2016 19:14

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Dejwyd 3.2v6 »

To mi tady opravdu není nikdo schopný poradit??? Mimochodem čerpadlem to není. Čerpadlo sem kompletně udělal a vyměnil a předělal a auto jelo dva dny a opět chcíplo a nejde nastartovat. Napadá mě ještě imobilizér ale nechce se mi dělat další výstřel do tmy. To mi fakt nikdo neporadí prosím???????? Už sem dost zoufalý...
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od radole »

Diagnostika sa nepripojila alebo nenasla chybu?
sviecka hadze iskru?
benzin tlaci?
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Jožin z Bažin
Začínající diskutér
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2014 22:06
Bydliště: Měřín, kousek od Velkého Meziříčí

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Jožin z Bažin »

Tady je to prakticky mrtvý forum. Občas někdo zareaguje, ale to jen vyjímečně. :wink:

Jestli máš FB tak si najdi skupinu https://www.facebook.com/groups/1392857717620136/ a napiš dotaz tam, většinou do chvilky začnou lidé reagovat.

Popřípadě klasicky na http://www.offroadforum.cz
Frontera 3.2 V6 - Hobby Car
Saab 9-5 2.8T XWD - Shiny Car
Zetor 6911 - Wood Machine
Dejwyd 3.2v6
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2016 19:14

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Dejwyd 3.2v6 »

Jiskru to hází asi, protože motor jednou za čas chytne a pak zase hned zhasne. Kdyby byl bordel v cívkách nebo svíčkách tak to běží třeba aspoň na tři ale běží to ne? Tohle chcípne komplet celý motor. No sou dvě věci co to dělá. Buď kontrolky blikají jak šílený a pak čerpadlo netlačí. A nebo kontrolky normálně svítí, zhasnou, čerpadlo natlačí, motor nastartuje, vteřinu běží a pak chcípne a vypne se i čerpadlo a rozblikaj se kontrolky.

Mě právě přišlo že se tady sem tam nějaký příspěvek objeví tak sem si říkal že to třeba někdo navštěvuje kdo by mi mohl poradit.
Dejwyd 3.2v6
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2016 19:14

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Dejwyd 3.2v6 »

Jo a diagnostika se připojí ale chybu nenajde. Zkoušel sem několik diagnostik různé kvality. K origo se bohužel nedostanu ale kamarád má hodně drahého Bosche a ten se napíchl ale bez jediné chyby.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Goauld_cz »

Tohle může dělat třeba spínačka, když říkáš, že ti zběsile blikají kontrolky.
Mimochodem, jestli čekáš radu typu, že máš někde něco rozpojit a očistit, tak nepočítej s tím, že by ti někdo takhle odpověděl. Tvůj problém není nic běžnyho, je to nějaká specifická chyba, kterou je potřeba řešit přímo u auta, těžko se bude radit tak, aby to nebyl právě ten výstřel do tmy. :wink:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Dejwyd 3.2v6
Příspěvky: 5
Registrován: 14 čer 2016 19:14

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Dejwyd 3.2v6 »

Spínačka by chcípla auto za jízdy? A startér normálně běží. Motorem to točí jen to nechytne. A nebo právě chytne a za vteřinu zase chcípne. Spíš tu řeším jestli s tím nemá někdo nějaké zkušenosti nebo se nesetkal s podobným problémem. Jestli to není nějaká závada co se u Frontery občas objeví nebo tak. Vyhledal sem tady ve starých vláknech že se dost často řeší u tohohle motoru benzínové čerpadlo tak sem šel po něm. Ale auto po předělání čerpadla běželo dva dny a udělalo to znovu. Tak spíš scháním nějakou info po čem jít. Momentálně se přiklaním k vadnému imobilizéru tak řeším jeho odstranění. Protože to vypadá že ve chvíli kdy to chcípne tak to odpojí kompletně motor, jak čerpadlo tak zapalovaní.
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Frontera 3.2v6 za jízdy chcípne a pak nejde nastartovat

Příspěvek od Žanek »

Ukostření jsou v pořádku ?
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“