GO motoru Y22SE

Vše o motorech X22XE, X22SE a Y22SE
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Zdravim vsechny.Od doby co mam Fronteru B 2.2 benzin (je to asi 3 roky,najeto cca 30Tis km) se mi ztracel olej.Moc jsem to neresil a jednou zacas ho dolil.Posledni dobou uz se mi ale zdraci docela dost (typuju min 1L na 1000Km-mozna i vice) a navic to zaclo delat to, ze kdyz ji necham klapat na volnobeh, tak nekdy cca po par minutach zacne z vyfuku vylezat husta bila mlha smrdici olejem(Voda se mi neztraci ani v ni neni emulze).Po rozjeti pozvolna mizi.po konzultaci s mechanikem by to mohly delat zatvrdla gufera na ventylech.Ale kdyz jsem mu rikal, ze auto jezdi nim 9 let na LPG tak mi rikal, ze by chtelo udelat hlavu a prekrouzkovat motor (v horsim pripade po zmereni valcu i vybrousit a koupit nove pisty).Ted otazka jestli se kouknout po nejakem slusnem motoru, ktery nejezdil na LPG a ma najeto cca 150.170 tis (Ja nyni 215tis) coz si myslim, ze se mi nepodari navic aby to byl Y22SE a nebo udelat GO.S autem jsem velice spokojen a nechci se s nim loucit.Pri rychlem rozpoctu, kdyby se menily pisty a delal vybrus mi byla recena cena cca 30 tis.Coz zrovna ted nejak nemuzu uvolnit.Dale bych se chtel zeptat, jestli uz nekdo resil nakup pistu a pripadne krouzku z ciziny.U nas pry vyjde jeden na cca 2000Kc.Vybrus a hlavu by mi udelal kamarad strojar.Dekuji vsem za rady.
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Jeste bych mel jednu doplnujici otazku.Jaky je rozdil bloku motoru mezi y22se a x22se? Zamenu sice zatim nechystam, ale podarilo se mi u nas sehnat celou sadu pistu i z krouzky za 8000kc ale prave jen na motor x22se.Tak bych chtel vedet jestli tam rozmerove treba sednou.diky za pripadne info
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Goauld_cz »

To je právě otázka, jakej je rozdíl, protože američani na www.rockauto.com prodávají celou sadu na repas motoru za zhruba 9200kč, ale nemají tam napsanej kód motoru. Případně na ebay se prodává podobná sada, ale tam už píšou že je to na X22SE, např. http://www.ebay.com/itm/98-00-Isuzu-Rod ... aX&vxp=mtr
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Nimrod
Site Admin
Příspěvky: 1354
Registrován: 23 dub 2005 22:26
Skype: davidek_74
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Nimrod »

Zde je částečná odpověď:

viewtopic.php?f=6&t=3585

Kroužky se dají sehnat do 2.000,- Kč na celý motor. Ale sháněl bych je až po rozdělání motoru.
Za tým OFFROAD-FRONTERA
Nimrod
Revize LPG: servis@offroad-frontera.com
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Dopredu urcite nic kupovat nebudu.Jen chci byt pripravenej a ne moc prekvapenej.Jen zrovna na Y22SE toho moc najit nemuzu.A nikde jsem se nedocetl jestli maj bloky stejny vrtani a zdvih.Jestli muzu z X22SE pouzit na Y22SE pisty.Pripadne jaka je podobnost s Z22SE.Ten mam ve sve Vectre C GTS.Vsechny Bckove frontery maji vyvazovaci hridele?
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Tady jsem se docetl http://www.fronteraowners.co.uk/viewtop ... 32&t=18006 , ze po telefonatu do Wauxhallu jim bylo receno, ze vsechna loziska, pisty, krouzky, vodni cerpadlo, olejové čerpadlo a těsnění jsou u X22SE a Y22SE SHODNE.Muze to nekdo potvrdit?
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Nikdo nema informace o shode komponent mezi Y22SE a X22SE pripadne Z22SE?
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

No co se da delat.Zacatkem pristiho roku na to budu muset prijit sam.Az budu vedet vice, tak dam report.Vse nejlepsi do noveho roku vsem Frontera nadsencum a nej jim preje Petr PS:Drzte palce at se zadari.Nechci se s Fronterou loucit :-D
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Goauld_cz »

Jestli by nebylo lepší rovnou sehnat X22E a přehodit motory. Opel by ti dokonce mohl vystavit potvrzení, se kterým pak zajdeš na uřad a oni ti změnu zapíšou do TP. Nedělal bys totiž změnu za uplně jinej motor, ani by neměl podstatně větší výkon.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Tak přišla ta doba a mém Frontíkovi probíhá GO motoru. Už se nemůžu dočkat až ji pak někde provětrám v terénu. Vše nebyl problém sehnat u nás za velice lidové ceny. Pak dám report jak se povedlo :-)
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Tak mazlík jen přede. Únik provozních kapalin není zpozorován. Zatím najeto cca 100km. Dnes zkusím nějakou polní cestičku či louku.
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Ahoj. Tak najeto 2500km a únik oleje nezpozorován. Tak doufám že to tak zůstane dlouho :-D Fronterám zdar!!
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Zdravím příznivce fronter. Tak uplynuly skoro dva roky od go motoru, najeto něco kolem 40 tis a vše funguje bez nejmenších problémů . Ztráta oleje mezi výměnami asi deci. Go proběhla bez výbrusu. Takže s nějakým minimálním úbytkem se dalo počítat. Hezký den všem
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Uživatelský avatar
Gryzly_cz
Začínající diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: 11 pro 2013 20:55
Bydliště: Groß Ullersdorf, okr. SU

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Gryzly_cz »

Ahoj,
taky uvažuju a GO svého motoru. Jak vypadaly válce vevnitř? žere mi to olej, třeba když brzdím motorem z dlouhého kopce( mohelničák) a pak na to šlápnu tak se vyvalí modrej oblak. spotřeba tak 2l/1000km, možná víc. Gufera na ventilech jsem dělal a to nepomohlo.
Co všechno jsi dělal? Jen motor ven a nový kroužky?
Fro B, 2,2 16V, Limited, Červená, 07/1999, LPG, 290t km
Uživatelský avatar
Krnule-FronteraB
Začínající diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: 24 pro 2013 16:23
Bydliště: Šumpersko
Kontaktovat uživatele:

Re: GO motoru Y22SE

Příspěvek od Krnule-FronteraB »

Ahoj. Po změření ovality válce jsme rozhodly , že výbrus netřeba. Takže kroužky nový, uložení kliky a onjiční ložiska . No hlava komplet, gufera , vodítka , zabrousit ventily a hlavu. Odtlakovat a vše smontovat do kupy. Jinak od ty doby už mám koplet go podvozku. Tlumiče , pružily a výměna všech silentbolku. Docela pakárna to všechno prelisovat. Je jich tam celkem dost. Ale stalo ti za to. 2L oleje je dost. To nežralo ani mě , když jsem se do toho pouštěl . Přeji hodně štěstí a následně ujetých km 😉
Frontera B Sport 2000Limited 2.2 16V LPG (Y22SE)
Rozšířená (+3cm) a zvednutá (+5cm) :)
Odpovědět

Zpět na „2.2i 16v“