2.4i těsnění pod hlavou

Vše o motoru C24NE
Zamčeno
Uživatelský avatar
jaspy318
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: 24 črc 2011 22:28
Skype: bukaj318
Bydliště: Chomutov

2.4i těsnění pod hlavou

Příspěvek od jaspy318 »

Zdravím,
řeším na svojí fronteře hned několik věcí na ráz. Budu vděčen za všechny postřehy a rady :)
Už před nějakou dobou jsem tu řešil cvakání v motorovém prostoru. Ozývalo se více či méně a poslední dobou celkem ustalo. V každém případě jsem ho nakonec nejspíš lokalizoval přímo v motoru na straně spolujezdce.
Dále se mi začala ztrácet chladící kapalina z nádobky a pozoroval jsem trochu větší oblak páry za autem, ale nic hrozného. Sledoval víčko nalévání oleje a měrku a žádná emulze tam nebyla až do dnes. Jak jsou teď chladná rána tak motor občas trochu kucká při prudkém sešlápnutí plynu - po minutě co se zahřeje je už OK. Tohle všechno pozoruju tak půl roku...
Dokud jsem dnes nenašel tu emulzi tak jsem si to těsnění moc nepřipouštěl :wink: Chystal jsem se na výměnu oleje, ale nakonec jsem se do ní nedal a sundal víko ventilů, viz přiložené foto. Té emulze už je tam asi hodně, co?
Ptám se tedy na dvě věci:
1. Je opravdu těsnění v háji?
2. Jsem schopný to vyměnit doma v garáži? S pomocí tohoto fóra jsem si na autě udělal už ledacos, vlastně jsem ho nikdy neměl v servisu 8) tak třeba bych zvládnul i tohle. Popřípadě mohu poprosit o nějaký návod jak na to. Nikdy jsem to nedělal a přímo návod jak sundat hlavu a na co si dát pozor jsem tu nenašel. V Haynesovi je to nějaké složité :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A 2.4i 1992 stříbrná metla, ochranej rám, nášlapy, přídavný dálkáče v rámu i na střeše, mlhovky...
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: 2.4i těsnění pod hlavou

Příspěvek od Janeš Petr »

téma již existuje
Zamčeno

Zpět na „2.4i 8v“