Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na volnoběh

Vše o motoru C24NE
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na volnoběh

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Mám problém už jsme asi vyřešili úplně všechno počínaje těmi M9 šrouby na výfuku a sání. Vyměnil jsem motor a poslední co nám auto dělá je to, že když je studené jede krásně, ale jakmile se zahřeje, začne prskat a má nepravidelný chod a nejde do otáček. Je to Frontera 2,4 i a dělá to jak na benzín tak na plyn.....Neví někdo co to může být? Díky předem :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Goauld_cz »

Nevím co všechno umí diagnostika u Aček přečíst, ale možná by to chtělo napíchnout a podívat se na hodnoty co motor dostává od čidel. Kontroloval bych zejména množství a teplotu nasávaného vzduchu. Pak čidla klikovky a vačky.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Ano ano, zítra to jde na diagnostiku, tak se uvidí, ale doufám, že se jim to podaří načíst, protože to má nějaký starý konektory.....Kdyby to byl VW tak není problém žejo, ale u tohoto Ačka nevím no......Taky si myslíme, že je něco se vzduchem, ale překvapuje mě, že jsme vlastně vyměnili "jen" motor, nic s elektrikou ani jinýma věcma se nedělalo, mělo by to jít železo za železo......z minulýho motoru už se kouřilo a jel pořád a nic neříkal, kromě toho, že z něho už tekla voda kudy mohla....Ale prostě studený to jede jako ďas, jak to chytne trošku teplotu je zle a už kucká.... :roll: Mechanik už zkusil všechno snad, čidla klikovky i vačky, všechno. Takže si myslíme, že buď je to lambda sonda anebo váha vzduchu.
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tak jsme nakonec dneska na diagnostice přišli na to, že je to snímač otáček klikové hřídele EPS. Takže vyměním a mělo by to fungovat. Nakonec to nebyla ani váha vzduchu ani lambda....
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Goauld_cz »

Snímač klikovky dělává tyhle problémy, při různých teplotách, myslím že po výměně budeš mít klid. Řešil sem to už u víc aut, např. Opel Astra 1.7CDTI, nebo Nissan Almera 1.5i.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tak další problém je na světě.....už jsme za tento týden vyzkoušeli asi 6 snímačů otáček klikové hřídele a ani na jeden auto nenastartovalo a na ten můj starý aspoň nastartuje, ale jak se zahřeje tak se začne dusit. Zjistil jsem že neoriginální kabely mají odpor 550 ohmů, kabel BOSCH, kterej se tam dával má 850 ohmů - ten jsem si objednal z vrakoviště ovšem ani na ten to nechytlo :cry: :evil: Tak jsme zase volali do Opelu a řekli nám, že to musí být ten originál , ale jaký je ten můj originální to nevím, ale někdo nám tam řekl, že to možná je i 1000 ohmů, ale to už absolutně žádný obchod dnes neprodává, takže maraton začíná nanovo a mechanik i já už jsme z toho na prášky.......Auto už stojí v servisu měsíc a týden... :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od vlado007 »

Ktore kable mas na mysli :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Jedná se o snímač otáček klikové hřídele nebo někde také uvádějí generátor impulsů klikového hřídele, ale vypadá to stejně na obrázku, ale ani tohle nevím jaký je mezi tím rozdíl....... :cry:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od vlado007 »

Zaujimave ze vam to neslo ani na jeden z tych co ste skusali. Ten snimac snima otacky zotrvacnika alebo remenicu kluky :?:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tak to je na mě moc, nevím přesně, zasouvá se to tam u olejového filtru zepředu, ale co přesně nevím.....spíše mám ale pocit, že jsme úplně špatně a nehledáme snímač otáček ale generátor impulsů..... :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Goauld_cz »

Snímač otáček a generátor impulsů je v tomhle případě jedno a totéž. Snímač je cívka s magnetickým jádrem a když přes něho přejíždí zuby setrvačníku, generuje impulsy (vytváří přerušovaně napětí), které posílá do řídící jednotky.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

No v podstatě je mi jedno jak se to jmenuje, ale proč to teda Eshopy s autodíly uvádí jako dva různé názvy.....a snad i věci....v jednom Eshopu je to i to......a co už vůbec nechápu proč auto chytnej na ten můj a na jinej ne.... :cry: a to jsem přišel na to, že tam byl ten s 550 ohmy asi, ale novej to nevezme.....tomu prostě nerozumí ani technik ani já.....takže tam musí být minimální rozdíl.....
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Goauld_cz »

A zkoušeli ste tam úplně novej snímač, ne z vrakáče ? Vypadá jako ten co je tady v benexu druhej od spoda ? http://eshop.autobenex.cz/cz/sortiment/ ... 5:28:2.889
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od radole »

ak nebudes vediet co dalej tak pozri kablovacku okolo motora uz som to robil na niekolkych fronterach 2,0i, 2,4i, 2,5td prerusene kable vedia narobit problemy a riadiaca ukazuje rozne chyby
snimac otacok na 2,4i je vpredu na remenici
P7180447.JPG
PC130126.JPG
PC130119.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

zkoušeli jsme těch kabelů cca už 5 dokonce jsem tam měli 3 nové a z vrakoviště jen asi 1, takže fakt už nevím......každopádně děkuji za foto kabeláže třebas nám to pomůže....jediné co však fakt nechápu je, že na ten můj starý to vlastně jede a už i vím co je to zač, je to FACET 9.0040, ten který tam je, ale proč zrovna na něj to jede to nevíme.......na ostatní vůbec nic, ani to nechytne......v pondělí ještě zkusíme objedat tady tento FACET a pak už je to tak na elektrikáře nějakého...... :?
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“