Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na volnoběh

Vše o motoru C24NE
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od vlado007 »

Este ma napadlo ci neni ten snimac daleko od remenice. :roll:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

no to by asi líp pochopil mechanik než já......ale on se tam zasouvá do čehosi, ale poslední nápad nás napadl, jestli ten kabel něco neruší, tak ho zabalit do alobalu a prý to u některých aut pomohlo..... :shock:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Goauld_cz »

Alobalu bych moc šancí nedával, kabely od snímačů bývají stíněny. Spíš bych to viděl na tu vadnou kabeláž. Chtělo by to proměřit, ale to je jak říkáš práce pro autoelektrikáře, mechanici to většinou nezvládají.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Já mu taky moc šancí nedávám, ale proč to nezkusit, když už nás nic nenapadá, ale při nejhorším to opravdu u toho autoelektrikáře skončí....... :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Teď napadla ještě jedna věc.....Co cívka? Ta by to dělat nemohla? Měl jsem před Fronterou Pandy 4x4 a tam to sem tam dělala cívka zapalování.... :?
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Zdravím znova, takže auto už mám doma ze servisu, kde už si neví rady, vyzkoušeli jsme váhu vzduchu, lambdu, cívku, 5 snímačů klikové hřídele a pořád nic. Auto prostě jede jako drak do chvíle než se jen zvedne ručička teploty.....jak na plyn tak na benzín, zkoušeli jsme i jestli není zavzdušněnej směšovač LPG, což mi poradil plynař. Ale připadne mi to jako, že to nedává směs a něco to blokuje, ale co to nevím.....auto má jít příští pátek k eletrikáři, ale rád bych na to ještě přišel sám,aby to nebyla další investice. Připadá mi to jako nějaké čidlo někde, ale nevím kde.....auto prostě začne střílet do výfuku a tak tak dojedu zpátky do garáže....od bývalého majitele jsem se dozvěděl, že mu elektriku rozkousaly kuny, ale dal to opravit a auto pak jezdilo 5 let bez problému, tak buď se teď pohlo s elektrikou jak se měnil motor, ale to mi připadá nepravděpodobné, protože by ten motor přece nejel ani za studena.......za jakoukoliv radu budu rád, protože nikdo už neví... :cry:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od vlado007 »

:roll: Ked sa to zohreje a zacne ti to strielat, tak iskru to ma normalnu :?: Dalsia vec, ten motor co ste tam dali je na 100% dobry :?: Ma dobre tlaky, alebo nebol rozoberany ze by niekto napriklad zle nahodil retaz a pod. :?: Tlak benzinu ti nemerali :?: (ked ti to robi aj na plyn, tak tym by to asi byt nemalo) :roll:
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

No za prvé motor je dobrý na 100 %, za další jiskru jsme zkoušeli a taky ji to dává, jestli dobrou, to nedokážu říci, protože nejsem mechanik, ale mechanik říkal, že zkoušel hýbat i s rozdělovačem a ten to taky není. Já už jsem se smířil s tím, že to bude asi ta elektrika, protože to už opravdu na nic jiného nevypadá. Tlak benzínu jsme neměřili to ne, ale jede to na plný plyn krásně do max. otáček dokud se to nezahřeje a vůbec si nedokážu vysvětlit, proč to nenastartuje na 4 jiné snímače a jen na ten můj.....Ještě zkusím řídící jednotku, ale tomu moc šancí nedávám, nevím proč by měla být špatná....Je to nepravděpodobné..... :roll:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
Žanek
Super diskutér
Příspěvky: 1778
Registrován: 04 lis 2007 00:21

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Žanek »

A co snímač teploty ?
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Janeš Petr »

no já teda nevím, ale když je v elektrice všechno stoprocentně v cajku a pořád to teplé zlobí, což se mrknout na ventily ? fungujou hydroštely jak maj ? nezůstává to u teplého motoru pootevřené ? dal bych tomu pořádně pod vocas a hned jak to začne blbnout, změřit kompresní tlaky a třeba i porovnat s tlaky za studena. jestli utíká část směsi do výfuku, bude to střílet a jestli to nemá tlaky, nebude to mít ani chuť jet
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od radole »

skus snimac teploty pre riadiacu
teraz som to riesil na 2,0 pri prevadzkovej teplote kolisaly otacky, nedalo sa nastartovat a diagnostika ukazala iba snimac kluky, po vymene snimaca uz tyzden bez problemu.
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

snímač teploty pro řídící jednotku? kde to najdu? zkoušeli jsme obyčejné 2 snímače.....ale faktem je, že ten původní motor se pořád přehříval, takže mu mohl něco udělat......tak kdyby tohle pomohlo bylo by to super.....ale stejně si myslím, že to bude ta elektrika..... :roll: ale rád bych ten snímač také zkusil..... :idea:
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
Uživatelský avatar
radole
Začínající diskutér
Příspěvky: 472
Registrován: 16 pro 2008 14:04
Bydliště: Vyšný Slavkov okr. Levoča

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od radole »

snimac s 1 kablom je na ukazovatel a s 2 je pre riadiacu
PC280164.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Frontera A 3,1 TD troška podvihnutá, 37" kolieska,2x uzávierka, 2x navijak
Frontera B 2,2 DTL troška podvihnutá 32" kolieska, 2x navijak a expedičná výbava

náhradné diely Frontera A,B, Trooper, Monterey, Campo
0919 224 231
fronteradiely@azet.sk
Uživatelský avatar
Zdena 4x4
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: 17 dub 2012 22:36

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od Zdena 4x4 »

Tak snímač teploty to taky nebyl zkoušeli jsme 2 a po vytáhnutí i jdou otáčky nahoru, takže reaguje. Auto už stojí 14 dní u autoelektrikáře, který má ovšem moc práce, takže teď už by se to mělo chýlit ke konci. Až na něco přijdeme napíšu to sem, pro všechny. Zatím setrvalý stav. :(
A 2,4 i LPG, CB, alu + Matador MP 71 Izzarda A/T, mlhovky zkrátka pořádný OFF ROAD......
babak1234
Diskuzní Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 11 lis 2013 09:32
Skype: babakjan1234

Re: Frontera 2,4 i po výměně motoru běží jen studená na voln

Příspěvek od babak1234 »

Jak to dopadlo s tím motorem, by stálo za to taky napsat. Jede to nebo ne?
Opel Frontera 2,2 16V 5D; rv: 1996; BA/LPG, TZ 2400Kg,
Ford Mondeo 2,0 TDDi Turnier; rv: 2002; NM, TZ 1900Kg,
Odpovědět

Zpět na „2.4i 8v“