3.2 V6 klepání

Vše o motoru 6VD1
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

Ahoj, chtěl bych se zeptat co je nejpravděpodobnější důvod klepání u tohoto motoru. Klepání se projevuje jen při lehkém sešlápnutí plynu a udržování rychlosti. Když je motor v záběru, nebo při brždění motorem nic neklepe, na volnoběh to taky nic nedělá.
Chápu, že by bylo potřeba to slyšet, ale třeba měl někdo stejný problém.
Na fóru sem hledal, ale podobnou chybu sem nikde nenašel. Našel sem jen zmínky o tom, že se vydírají vahadla ventilů, ale nezdá se mi to jako tenhle případ.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od farmář »

.
Jestli máš v motoru hydroštely, nejspíš už bude jejich čas. Je to jenom spotřební materiál, na to se dost často zapomíná, nebo tlak oleje...ony i vodní a oil pumpe jsou limitované svojí životností.
Každej dotaz by měl začínat....moje auto už namotalo x krát kolem zeměkoule, čtvrt mega na tacháči a já se ptám.....nemá ten motor už něco najeto? :mrgreen:

Já teď ve čtvrt megu měnil u VMka vahadla a tyčky, prostě už taky chtěly. Ono se to nezdá, ale ..... používáním se fakt věci ničej.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

Takže prozatím klepání ohodnoceno jako ložisko na klice. Sem zvědavej na kolik mě vyjde oprava.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od farmář »

ložisko na klice, nebo šála, tedy kluzné ložisko? :))
Člověče, jestli tohle se projevuje v rejdu, tak se to přenáší o silentblock. Ne?
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

S rejdem to nemá nic společnyho, záleží na zatížení motoru a otáčkách. Jakmile se motor dostane do otáček kdy se jen lehce točí, tak to začne klepat. V tahu, nebo při brždění motorem to neklepe. Při přeřazování když pustím plyn, tak to zaklepe, nebo když udržuju rychlost jen tak na půl plynu, tak to klepe pořád, dokud nepřidám, nebo naopak nepustím plyn.
Je to buď jedno z hlavních ložisek, nebo některy z kluzných. To se pozná až se to rozdělá, kde se co odírá. Jenom mě trochu znervózňuje, že nevím důvod proč to začalo dělat, jestli se to někdy nedomazalo, nebo je tam ještě nějakej problém co to způsobil.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od vlado007 »

Klepe to aj za studena ked je olej studeny a hustejsi? Alebo len ked je to vrele.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
farmář
Moderátor
Příspěvky: 4982
Registrován: 07 kvě 2006 07:40
Bydliště: Mutyněves

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od farmář »

a joooo, já si to pletu zase s jiným, tomu drnčelo v rejdu tak jsem z toho byl tak trošku na větvi, to víte, nakouknu ve spěchu a zaujalo mě to právě tím přesmykem mezi thready, že by to bylo motorem? :mrgreen:
Nic, mea culpa, pardooon :)))

v motoru bije kde co. Taky ojniční čep je kurva. To už jsem taky měl u myší v buši.
Opel Frontera B 2,2 dti 2000, VW T4, traktor Zetor co odjel do hor, ex: RR P38 2,5 tds, Jeep Grand Cherokee 2,5TD, 3x Opel Campo, GMC Jimmy 4,3 mrtvola tohoto fóra
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

vlado007 píše:Klepe to aj za studena ked je olej studeny a hustejsi? Alebo len ked je to vrele.
Uplně za studena to neklepe, až při vytočení do víc otáček je to slyšet. Jakmile to chvilku běží, tak to pak klepe tak jak sem popisoval. Evidentně na to hustota oleje vliv má.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
vlado007
Extra diskutér
Příspěvky: 2763
Registrován: 22 črc 2008 20:26
Bydliště: BA

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od vlado007 »

Ojnicne lozisko.
Frontera 2.3 TD rv.92 5dv. bordova met. :)
Frontera 2,8 Tdi rv.97 5dv.
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

To sem předtím tipoval taky, tak uvidíme co z toho to nakonec bude.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

Takže problém nejspíš odhalen. Bylo vydřeny ložisko ojnice prvního pístu. Vlado007 jaks to sakra věděl :) Teď je klikovka na srovnání a dodání nových ložisek a za týden až deset dní se bude zase skládat. Doufám že nevznikne žádnej problém a že po složení už nebude vůbec nic slyšet, kromě hezkyho chodu motoru :grin:
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Janeš Petr »

Goauld_cz píše:..... Doufám že nevznikne žádnej problém
mám obavu, že problém vznikne. když se kousne ložisko na novém autě, dá se uvažovat, že něco bylo vyrobené třeba ve špatné toleranci , nebo někde zbyla nějaká špona, která tam vletěla, u starého krámu to tak ale asi nebude, takže by chtělo zjistit, proč se to jedno ložisko kouslo. něco, co je zaběhnuté a dobře mazané se kousnout jen tak samo od sebe nemůže
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

Nejspíš tam bylo málo oleje a nedomazalo se to. Těžko říct co přesně to způsobilo, ale kromě menšího opotřebení ostatních ložisek tam nic není. Takže nevím co dalšího bych měl hledat za problémy, pokud tě něco napadá, sem s tím, dokud to mám rozebrany.
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Uživatelský avatar
Janeš Petr
Moderátor
Příspěvky: 6689
Registrován: 07 říj 2007 18:29
Bydliště: Budějovice 2,3TD dlouhá 93

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Janeš Petr »

no nenapadá mne nic jiného, než nízkej tlak oleje, jenže pokud to tak bylo, je třeba zjistit, proč byl nízkej. jestli to někde utíká ( na vačkách ? ) , jestli nedává čerpadlo co má ( vydřené ? ) jestli se neseká přetlaková regulace.... prostě samo se to asi nevydřelo. prohlídnout , poskládat , nastartovat a okamžitě měřit tlak oleje ( manometrem ) až do jeho uplného ohřátí, jestli je to v normě, nic jiného nad tím asi momentálně nevykoumáš
Uživatelský avatar
Goauld_cz
Pokročilý diskutér
Příspěvky: 670
Registrován: 09 lis 2012 11:17
Bydliště: Prostějov

Re: 3.2 V6 klepání

Příspěvek od Goauld_cz »

No přivedls mě na myšlenku, že by mohl být přicpanej kanálek té rozvodné olejové lišty, tak na to mrknu a pročistím. Ono totiž kdyby byl nízkej tlak oleje, nebylo by načatých víc věcí než jenom ta jedna ojnice ?
Mimochodem ten přetlakovej regulátor se dá nějak rozebrat a zkontrolovat, nebo jedině koupit novej ?
EX Isuzu Rodeo LS 3.2 V6 ; GOLF IV 1.9TDI ; 2014 Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
Odpovědět

Zpět na „3.2 V6“